Przesunięty przez: Kaszubski
19 Marzec 2016, 12:29
[ Silnik] Problemy z obiegiem płynu chłodzącego?
Autor Wiadomość
 karolkosiara


Informacje
mazowieckie

Imię: karol
Dołączył: 24 Sty 2014
Posty: 1
Skąd: wolomin
Wysłany: 24 Styczeń 2014, 11:13   [ Silnik] Problemy z obiegiem płynu chłodzącego?
   Moje auto: Opel Corsa B


Witam. Jestem na forum wiec zaczynam od pytania. Znalazłem podobne tematy lecz żaden nie ma takich objawów jak mój problem.

Wczoraj miałem podczas jazdy bardzo wysoka temperaturę, zanim sie zorientowalem i zatrzymałem doszło do wycieku ze zbiornika wyrownawczego płynu chłodzącego. Po wystygnięciu sprawdziłem ile płynu wyciekło i dolałem dosłownie kubek aby było tyle co wczesniej. Przejechałem potem ponad 100km i wrocilem do domu. Temperatura w normie 96, grzeje nawiew wewnątrz.

Dziś rano nagrzałem samochod i ruszyłem. Bez zmiany temperatury na czerwona kreskę, sytuacja z wyciekiem płynu powtarza się.(~3KM jazdy). Po dolaniu płynu temperatura silnika w trasie trzyma się na poziomie mniej niż 90 stopni, brak ogrzewania. Silnik chodzi rowno i cicho.

Uszczelka pod glowica czy problem z malym obiegiem?

Prosze o pomoc.

EDIT: Dodam ze pod korkiem od oleju mam bialy osad.


Proszę poprawić post Pkt 4 regulaminu daje 24 godziny inaczej temat poleci w kosz
Ostatnio zmieniony przez 25 Styczeń 2014, 22:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25 Styczeń 2014, 23:53   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Opisany wyżej problem wyraźnie wskazuje na zamarznięty płyn chłodniczy , czy sprawdzałeś glikometrem temperaturę zamarzania płynu chłodniczego ?

Osad pod korkiem oleju tworzy się na ogół przy pokonywaniu niewielkich odcinków drogi i można go zobaczyć w co drugiej corsie.
Problemy z uszczelką głowicy też w większości przypadków nie mają na to wpływu bo przedostawanie się płynu chłodniczego do kanału olejowego zdarza się bardzo rzadko.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » [ Silnik] Problemy z obiegiem płynu chłodzącego?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.