[Corsa C] 1.8 Gsi Irmscher
Autor Wiadomość
 wielkibobik


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Kamil
Pomógł: 2 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Cze 2015
Posty: 28
Skąd: Piaski
Wysłany: 2 Listopad 2015, 15:13   
   Moje auto: Corsa C 2.0 8v 115KM


Może i tak z przodu bo różnie montowanie sa
 
     
 tzdobych



Informacje
LPG: Nie
Imię: tomasz
Wiek: 42
Dołączył: 04 Maj 2013
Posty: 3
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 2 Listopad 2015, 17:45   
   Moje auto: Corsa C 1.8 Gsi Irmscher


Wyciągał ktoś może miskę olejową w 1.8 16v? nie moge sobie poradzić, bo z jednej strony od rozrządu są sanie silnika i ta krótsza część miski przeszkadza dochodzi już do sań, a z drugiej strony z tej szerszej w środku jest rurka z pompy chyba, rurę wydechową już obniżyłem, ale to nie pomogło za dużo i jestem z ciemnym lesie.
 
 
     
 wielkibobik


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Kamil
Pomógł: 2 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Cze 2015
Posty: 28
Skąd: Piaski
Wysłany: 2 Listopad 2015, 21:56   
   Moje auto: Corsa C 2.0 8v 115KM


Albo trzeba próbowac opuścić sanki na śrubach lub całkiem oprzec na czymś albo odkręcić silnik z poduszki i podnieść go troche
 
     
 tzdobych



Informacje
LPG: Nie
Imię: tomasz
Wiek: 42
Dołączył: 04 Maj 2013
Posty: 3
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 4 Listopad 2015, 09:02   
   Moje auto: Corsa C 1.8 Gsi Irmscher


i dzisiaj wymontowałem 4 tłok na którym prawdopodobnie zatarty 3 pierścień zgarniający, widać, że dużo osadu na nim sie nazbierało, jutro jade do warsztatu by stwierdzili, czy panewki też do wymiany, czy tylko czyszczenie tłoka, nowe pierścienie i zakładanie












 
 
     
 tzdobych



Informacje
LPG: Nie
Imię: tomasz
Wiek: 42
Dołączył: 04 Maj 2013
Posty: 3
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 18 Marzec 2016, 19:07   
   Moje auto: Corsa C 1.8 Gsi Irmscher


cd. czyszczenie tłoka i przygotowanie do założenia oraz czyszczenie miski olejowej.








i miska przed:



Dokupiona jeszcze została łapa przednia mocowania silnika, olej, w katalizatorze trzeba było przewiercić otwory, ponieważ stare śruby się pozrywały.

















...i po







problem jaki mnie napotkał to czujnik położenia wałka rozrządu, kupiłem Delphi za 85zł i skubany nie dobry, błąd jaki podawał mi to nieprawidłowy sygnał z tego czujnika, próbowałem wszystkiego nawet gdzieś na forum pisało, żeby podłożyć podkładkę pod niego i spróbować jeszcze raz, lipa - auto odpalało w trybie awaryjnym, dzisiaj się wkurzyłem zamówiłem Oryginalny Siemensa VDO za 300zł i ku mojemu zdziwieniu auto odpaliło bez problemu czujnik sam się zaadoptował i przepustnica też. Auto chodzi bez najmniejszego problemu na niskich obrotach nie przerywa po przejechaniu 5 km nie ma błędów. Panowie jeszcze takie powiedzonko, że jak się oszczędza na byle czym, to potem jeszcze więcej problemów jest i to prawda.[/b]

Ku przestrodze innym użytkownikom, gdy będziecie mieli problem z tym czujnikiem pod żadnym pozorem nie klejcie kabli taśmą izolacyjną lub nie zalewajcie go silikonem, dlaczego? bo jak pójdzie zwarcie z tego czujnika to spali się cały komputer i wtedy możecie tylko szykować grubą kasę nie tylko na czujnik, ale i na komputer. Polecam też bardzo dobrze zabezpieczyć kabel który niestety biegnie bardzo blisko koła z rozrządu i gdy tylko napotka mały luz zostanie przetarty i dojdzie niestety do zwarcia.









Wymieniona została jeszcze przepustnica. Okazyjnie udało się kupić prawie nową przebieg ok 40 tys. km, jak zapewniał poprzedni właściciel.
Stara okazała się uszkodzona (?), auto odpalało tylko w trybie awaryjnym. Po wymianie przepustki, wszystko gra jak w zegarku.






Z zaoszczędzonych pieniążków postanowiłem jeszcze wymienić stary przepalony siłownik otwierania tylnej klapy.
Okazało się, że jest to standardowy zestaw. Koszt takiego zestawu na Allegro to ok 60zł z przesyłką.
Zakonserwowałem jeszcze tylną klapę od środka, po zdemontowaniu plastików warto tam psiknąć środkiem konserwującym.








 
 
     
 tzdobych



Informacje
LPG: Nie
Imię: tomasz
Wiek: 42
Dołączył: 04 Maj 2013
Posty: 3
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 18 Marzec 2016, 19:10   
   Moje auto: Corsa C 1.8 Gsi Irmscher


No i wymiana Hamulców. Zaczynamy sezon wiosenny :D

Tył-ATM Mikoda GT Series nr. 1644 240mm
Przód - ATM Mikoda GT Series nr. 1624 260mm




 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 19 Marzec 2016, 10:21   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Ojj Na robiło się inwestycji ;/ Nie zazdroszczę. Ale Skoro ratujesz to Niebawem będzie jak trzeba.

To jakaś wada tych 1.8 Te wypadające tłoki...



Prośba od Admina.. Foto się trochę duże jak na forum.. Jak dasz radę zmniejszysz ?
 
 
     
 kedzior


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: Radek
Wiek: 33
Dołączył: 22 Sty 2016
Posty: 3
Skąd: Poznań/Inowrocław
Wysłany: 20 Marzec 2016, 21:20   
   Moje auto: CA 12NV


najważniejszy jest upór, jak coś się zepsuje to się naprawi :D powodzenia w bojach!
 
     
 tzdobych



Informacje
LPG: Nie
Imię: tomasz
Wiek: 42
Dołączył: 04 Maj 2013
Posty: 3
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 9 Październik 2016, 18:30   
   Moje auto: Corsa C 1.8 Gsi Irmscher


Chcialem napisac, że Corsa byla od samego początku bardzo zajechana, silnik, zawieszenie itp. Chcialem od początku ją robić i tak pomalu ogarniam co sie da.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » [Corsa C] 1.8 Gsi Irmscher
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.