[ CORSA B ] Powodziankowa Oliwka (1.0)
Autor Wiadomość
 Cocolette


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Weronika
Dołączyła: 02 Sty 2014
Posty: 1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 6 Styczeń 2014, 21:08   [ CORSA B ] Powodziankowa Oliwka (1.0)
   Moje auto: Corsa B 1.0 (2000)


MODEL: CORSA B
ROK PRODUKCJI: 2000
SILNIK: X10XE
UKŁAD DOLOTOWY: seria
UKŁAD WYDECHOWY: seria
ELEKTRONIKA: seria
UKŁAD NAPĘDOWY: seria
ZAWIESZENIE: seria
FELGI:
OPONY: zimówki, 13stki
UKŁAD HAMULCOWY: seria
ŚRODEK: seria
CAR-AUDIO: brak
WYPOSAŻENIE: brak centralnego, brak alarmu, w ogóle brak wszystkiego :D

Witam Was serdecznie. Z góry przepraszam za brak zdjęć, nadrobię, jak tylko Corsa w końcu znajdzie się w myjni... : )
W listopadzie 2013 roku stałam się posiadaczką oliwkowej Corsy B z 2000 r. Silnik 1.0, idealny dla mnie do jazdy po mieście (nigdzie indziej się nie wybieram). Jednak moja radość nie trwała długo, gdyż okazało się, że auto... stało dobre kilka tygodni w wodzie. Stąd pojawiło się przezwisko dla mojej Corsy - Powodzianka.
Wraz z mechanikiem zaczęliśmy ratować (a co innego do roboty) Corsę, tak więc podczas pierwszej wizyty w warsztacie otrzymała:
- płyn hamulcowy
- geometria
- przeguby
- osłona przegubów
- szczęki
- cylinderki
- linka sprzęgła
- sprężyny z przodu

Wraz z rozpoczęciem nowego roku, Corsa udała się do poleconego mechanika i w pół godziny zyskała nowy wydech (na szczęście dla mojego portfela, obyło się bez wymiany katalizatora).
Na dzisiaj, z rzeczy do zrobienia na najbliższy czas:
- konserwacja podwozia
- wizyta u elektryka (wymiana zamków + centralny, naprawa kierunkowskazów (nie odbijają), wymiana liczników (okazało się, że liczniki są z jakiegoś innego auta i oszukują), zamontowanie radia (jak już kupię) + co tam jeszcze wyjdzie, ewentualnie wzmocnić oświetlenie liczników ledami
- kupno opon letnich
- kupno radia
- wymiana obudowy kierownicy (jest posklejana taśmą izolacyjną, mam nadzieję, że nie trzeba będzie wymieniać kolumny)
- z czasem: wymiana rozrządu ("oficjalnie" auto ma przejechane 125 tys. km) i wymiana oleju (na razie jest okej)
- kompleksowe czyszczenie auta z zewnątrz i wewnątrz
- wymiana dywaników
- wymiana uszczelek przy światłach
- nowe wycieraczki

Za jakiś czas udam się do elektryka celem wyceny i sprawdzenia, co jest do zrobienia + do mechanika. Jestem w temacie aut kompletnie zielona, a tu na starcie dostałam wyzwanie i staram się zgłębiać wszystkie rzeczy, które mam do naprawy. Z lekką pomocą chłopaka, który wyłapuje pewne niedociągnięcia.

Jak tylko zrobię zdjęcia, to wrzucę!
 
 
     
 iparts



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: iparts
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Wysłany: 9 Styczeń 2014, 09:18   
   Moje auto: Opel


No to można powiedzieć, że dałaś Corsie drugie życie :) Czekamy na foto z niecierpliwością.
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 9 Styczeń 2014, 11:18   
   Moje auto: AG Z14XEP


No to ładna historia. Oby 'niespodzianki' w powodziance wyskakiwały jak najrzadziej.

Na liczniku pod wskazówką prędkościomierza jaki masz indeks K ? powinien być napis np K=16667 (u mnie jest taki właśnie). Jeśli jest inny podobno da się przekalibrować. Licznik z obrotomierzem?
jak coś możesz pisać PW by nie robić tu bałaganu.
 
 
     
 SpidiX



Informacje
podkarpackie

LPG: Nie
Imię: Kacper
Wiek: 30
Dołączył: 23 Kwi 2013
Posty: 6
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 17 Styczeń 2014, 16:45   
   Moje auto: Corsa B X12SZ


Napewno ma indeks K bo to ostatni wypust zresztą innych z impulsatorem nie było.
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 17 Styczeń 2014, 18:01   
   Moje auto: AG Z14XEP


chodziło mi o cyferki, bo to że K to wiem.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa A - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » [ CORSA B ] Powodziankowa Oliwka (1.0)
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.