Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 14:17
Problem z odpaleniem Corsy...
Autor Wiadomość
 bukaj_25


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 04 Sty 2014
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 4 Styczeń 2014, 17:09   Problem z odpaleniem Corsy...
   Moje auto: corsa c, 1.2 benzyna


Witajcie,
parę dni temu pojawił się problem z moją Corsą (silnik 1.2 benzyna, 2004). Wygląda to tak:

- rozrusznik kręci, silnik nie odpala,
- raz tylko udało się go odpalić - pracował na biegu jałowym, nie reagował na pedał gazu,
- święci się kontrolka "check engine" i samochód z kluczem,
- po próbie odpalenia pod maską słychać pracę, stukanie przepustnicy (włącza się co parę sekund, słychać, że koła zębate pracują) i tak przez cały czas, gdy kluczyk jest w przekrecony w pozycji II,
- razem z przepustnicą słychać cykanie w którymś (albo obu?) przekaźniku (fioletowym Boscha).


Co może być tego przyczyną?

- czujnik położenia przepustnicy?
- czujnik położenia wału?

Rozkręcę niebawem przepustnicę i ją przeczyszczę, ale czy to w czymś pomoże? Gdyby była zanieczyszczona, to raczej jakoś silnik by chyba odpalił?

Doradźcie proszę.

--> Przed chwilą odczytałem kody błędów metodą "gaz-hamulec":
0201 - nieprawidłowe napięcie zasilające w instalacji elektrycznej pojazdu
0560 - uszkodzenie w obwodzie wtryskiwacza cylindra I


... 6 lat jeździłem Corsą B i zadowolony z jej bezawaryjności jako następny samochód kupiłem Corsę C. A tu co i rusz coś nawala... Ale co się dziwić, skoro sprawdzone rozwiązania mechaniczne zmieniono na elektroniczne. Nawet przy pedale gazu nie ma już linki (której poszukiwałem ostatnio), tylko potencjometr. Wszystko to się obraca na niekorzyść użytkownika...
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » Problem z odpaleniem Corsy...
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



toyota rav4
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.