Przesunięty przez: Kaszubski
16 Lipiec 2016, 15:44
Pomoc w upiększeniu Corsy C
Autor Wiadomość
 Telemaniak19


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Pawelec
Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18 Grudzień 2013, 11:56   Pomoc w upiększeniu Corsy C
   Moje auto: Opel Corsa 1.2


Witam chciałbym niewysokim kosztem upiękrzyć Corse C i mam kilka pytań.

ŚWIATŁA:

http://allegro.pl/lampy-r...3770632526.html

W opisie jest że "Reflektory przystosowane do żarówek H1"

a tu http://allegro.pl/lampy-r...3800165184.html

w opisie jest, że "Lampy przystosowane do żarówek H7"

Więc które w które z nich można włożyc ksenony, jak się nazywa taka żarówka ksenonowa?

TŁUMIK:

Chodzi o cały tłumik albo o końcówkę. Czy do fabrycznego wydechu można zamontować końcówkę np http://allegro.pl/promocj...3767244315.html

PANEL RADIA:

Corsa nie miała fabrycznego paneu z radiem, ma przełączniki pod kierownicą, które nie działają z obecnym radiem rozumiem, że musze kupic taki panel i będzie bez problemu pasował i działał?

http://allegro.pl/radio-corsa-c-i3729879394.html

Jakie jest oznaczenie radia do Corsy C rocznik 2001?


FELGI:

Mam opony w rozmiarze 185/55/R15

Jak szukac felg? Tzn wiem, że 15 calowe ale jakieś inne wymiary są w opisach na których nie znam się?
 
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 18 Grudzień 2013, 14:15   Re: Pomoc w upiększeniu Corsy C
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


Telemaniak19 napisał/a:

ŚWIATŁA:
(...) Więc które w które z nich można włożyc ksenony, jak się nazywa taka żarówka ksenonowa


W żadne nie można, bo żadne z podanych lamp nie są przystosowane do ksenonów.
Oczywiście jeżeli chcesz to możesz wrzucić do każdych- nawet do seryjnych, ale licz się na utratę dowodu, przy pierwszej kontroli.
Szczerze mówiąc to nie wiem czy produkowane były lampy ksenonowe do CC, wydaje mi się że nie, ale mogę się mylić...
Pozdrawiam!
 
 
     
 Telemaniak19


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Pawelec
Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18 Grudzień 2013, 16:25   
   Moje auto: Opel Corsa 1.2


Dzięki za odpowiedź. Może ktoś inny też się wypowie. Do Astry II można kupić lampy z xenonami więc do Corsy rocznikowo młodszej chyba też, jak ktoś wie niech podpowie gdzie kupić.
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 19 Grudzień 2013, 13:45   Re: Pomoc w upiększeniu Corsy C
   Moje auto: ASTRA G


Kaszubski napisał/a:
Telemaniak19 napisał/a:

ŚWIATŁA:
(...) Więc które w które z nich można włożyc ksenony, jak się nazywa taka żarówka ksenonowa


W żadne nie można, bo żadne z podanych lamp nie są przystosowane do ksenonów.
Oczywiście jeżeli chcesz to możesz wrzucić do każdych- nawet do seryjnych, ale licz się na utratę dowodu, przy pierwszej kontroli.
Szczerze mówiąc to nie wiem czy produkowane były lampy ksenonowe do CC, wydaje mi się że nie, ale mogę się mylić...
Pozdrawiam!


dobrze piszesz, nie mylisz się.

Telemaniak19: Ksenony w oryginale w corsie nie występowały. Tematów o pseudo ksenonach jest już kilka i na naszym forum i i w necie.
 
 
     
 Telemaniak19


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Pawelec
Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19 Grudzień 2013, 14:17   
   Moje auto: Opel Corsa 1.2


Przecież nie mówię o oryginalnych tylko o lampach do tuningu. Nawet do astry F są lampy do ksenonów.
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 19 Grudzień 2013, 14:52   
   Moje auto: ASTRA G


To że sprzedawca Ci napisze że są do ksenonów to jeszcze nic nie znaczy. Zapoznałeś się z tematami na forum? Bo nie chce mi się kolejnego miłośnika tuningu uświadamiać o pseudo ksenonach. Lepiej tą kasę wydaj na poprawę bezpieczeństwa np. dobre hamulce, zawieszenie , felgi, opony itp.


Nielegalne ksenony - nie idź tą drogą :złyy:
 
 
     
 Telemaniak19


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Pawelec
Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19 Grudzień 2013, 16:34   
   Moje auto: Opel Corsa 1.2


Nikt nie mówi o niczym nielegalnym. Ale tuning jest po to żeby zrobić z samochodu coś innego niż fabryka przewidziała. Może do innych modeli innych marek też nie ma lamp na ksenony? To w takim razie wszyscy którzy takie mają nielegalnie jeżdżą. W temacie jest poprawia wyglądu a nie osiągów.

Jeszcze nie słyszałem że żeby sobie zamontować ksenony (z homologacją) to trzeba kupić model samochodu w którym sa fabrycznie montowane :) . To co świateł dziennych też nie moge do corsy ani C ani B ani innej bo fabrycznie nie miały? :) Dobre żarty
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 19 Grudzień 2013, 17:58   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Spidam Dobrze gada.. Co do Ksenonów Corsa nie miała a Dokładanie ich Nie ma Problemu da się Przygotuj sobie :
-Soczewki z Samochodu z Xenonem ( z Opla to VB,AG,OB-fl albo Audi A4 i etc)
-Spryskiwacze Reflektorów ( mówimy o Xenonie DS2 wiec są konieczne)
-Żyroskopową Regulacje wysokosci reflektora mocowana do Karoserii i wahacza

Koszt tego Oscyluje w granicach 2000 zł wiec Lepiej zainwestować w Oryginalne Reflektory soczewkowe kupić dobre zarówki H7 i za zaoszczedzone Fundusze np. wymienić Zawieszenie na Obniżane (skoro chcesz TUNIGOWAĆ)

Co do Świateł do Jazdy Dziennej - to Trend który w Corsie b czy c Jest robiony na Siłe.


Co do Wydechu - da się zamontować, ale skoro chcesz bawić sie w Drogie Mody lepszy Cały Dedykowany końcowy który przy okazji poprawi trochę brzmienie
 
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 19 Grudzień 2013, 20:51   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


Telemaniak19 napisał/a:
To co świateł dziennych też nie moge do corsy ani C ani B ani innej bo fabrycznie nie miały? :) Dobre żarty


Chyba źle się rozumiemy- robić możesz wszystko pytanie tylko czy dana rzecz ma homologacje, no chyba że na niej Ci nie zależy i tak jak pisałem wcześniej- przy pierwszej kontroli żegnasz się z dowodem. Tak samo można wrzucić w pozycje niebieskie czy czerwone postojówki co też wiele osób robi- efekt przy kontroli będzie ten sam co przy pseudo lampach ksenonowych.
A to że nie było świateł dziennych w CB, czy CC fabrycznie.... jeżeli tylko światła dzienne które zamontowałeś mają homologację to nie ma o czym gadać.
A tak poza tym są specjalne lampy soczewkowe i do CB i do CC ze "światłami dziennymi", tzw dayline: http://allegro.pl/reflekt...3739267706.html
Cena wysoka, ale nikt nie powiedział że upiększanie seryjnego auta (a nie jego oszpecanie agro-tuningowymi częściami) będzie tanie.

Co do Astry G masz rację, tam faktycznie były produkowane lampy ksenonowe (zastanawiam się czy były one już montowane w zwykłych Astrach II, czy dopiero w wersji Bertone... no ale szczegół nie o tym tutaj mowa).



DAMIAN1991 napisał/a:
Co do Wydechu - da się zamontować, ale skoro chcesz bawić sie w Drogie Mody lepszy Cały Dedykowany końcowy który przy okazji poprawi trochę brzmienie

Grzechem jest nie zgodzić się z tym co napisał Damian- poszperaj sobie w necie na temat tłumików firmy Irmscher, czy Steinmetz- ewentualnie Remus, bo to ta firma w większości robiła tłumiki dla wcześniej wymienionych firm- każde były dwu-rurowe. Wyglądają naprawdę ciekawie, w chwili obecnej stoi na alledrogo taki tłumik za 250zł (co prawda mnie się akurat ten model nie podoba, ale kwestia gustu).
 
 
     
 Telemaniak19


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Pawelec
Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27 Grudzień 2013, 10:49   
   Moje auto: Opel Corsa 1.2


http://i22.photobucket.co...stonBridge1.jpg

http://data.motor-talk.de...63129162921.JPG

W takim razie taka przeróbka byłaby nielegalna? Bo te corsy jakoś mają ksenony.
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 27 Grudzień 2013, 12:50   
   Moje auto: ASTRA G


Telemaniak19 napisał/a:


W takim razie taka przeróbka byłaby nielegalna? Bo te corsy jakoś mają ksenony.


Zgodnie z przepisami w Polsce ale też i UE są nielegalne - wiąże się to z możliwą utratą dowodu rejestracyjnego przy kontroli drogowej, i lub nie przejściem corocznego badania stanu technicznego pojazdów.
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 28 Grudzień 2013, 20:43   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Pierwsze Foto to Mocno Nielegalne HIDy , druga to Śmieszne Daylighy które nie wyglądają a oszpecają samochód ale są Gusta i Guściki.. Generalnie pewnie się obrazisz ale Albo zostaw sobie serie ze smaczkiem albo Wieśniacz ten samochód ale nie licz wtedy na poparcie..

Skonstuj na Lampie z Polifta i soczewce ksenony po bożemu ( na szroty trafia mnogość aut na fabrycznym Ksenonie wiec wyrwiesz i żyroskop i soczewki) A Zrobisz to będa dwie sprawy będziesz Pierwszy i będziesz Legalny( w99%)
 
 
     
 gumimis



Informacje
LPG: Nie
Imię: gumimis
Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 114
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2 Styczeń 2014, 22:41   
   Moje auto: Corsa D 1.4 100KM; MR 2012


Cytat:
W takim razie taka przeróbka byłaby nielegalna? Bo te corsy jakoś mają ksenony.

Przeróbka nie jest nielegalna; możesz sobie przerabiać do woli. Ale korzystanie z takich przeróbek już tak, ponieważ nie masz na to homologacji.
Inna kwestia, że 80% reflektorów na allegro (poza oryginałami czy zamiennikami identycznymi z oryginałami) nie ma homologacji. Także +1 do wyglądu i na tym plusy się kończą. Dalej tylko -5 do oświetlania drogi, -1 za brak homologacji i ewentualny czasowy rozwód z dowodem rejestracyjnym.

A zamiast kombinować najlepiej kupić oryginalne soczewki + renomowane żarówki blue vision (np. Philipsy czy Osramy);
 
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 2 Styczeń 2014, 23:49   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


gumimis napisał/a:
renomowane żarówki blue vision (np. Philipsy czy Osramy);


Ewentualnie weź sobie strzel Farenheity 5000k (posiadają homologację) na allegro za 30zł z kosztami przesyłki takie kupisz- taniocha a naprawdę ładnie świecą (solidne białe światło), za Philipsy niestety trzeba wypakować trzy razy więcej kasy.
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 2 Styczeń 2014, 23:50   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Teraz powiem Coś wbrew sobie- Ale jeśli Chodzi o Świecenie to Hidy dawają rade .. Ale To jedyny Plus bo wygląd Auto jak ma wyglądać dobrze to będzie nie zależnie od zarówki i barwy światła..

Jak chcesz Już koniecznie Te Ksenony to Soczewka z Homologacją DS2 i Spryskiwacze conajmniej Musisz mieć a wtedy jest szansa że Żarnik będzie świecić gdzie powinien a Dowod Przetrwa u Ciebie dłużej.. Ale Piszesz jak bogacz wiec Będzie Cie stać na czeste przeglądy ;)
:zlydzial: :nocom:
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Tuning optyczny i mechaniczny » Pomoc w upiększeniu Corsy C
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



otulacze
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.