Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 17:04
[Elektryka] Corsa D- problem z elektryką?
Autor Wiadomość
 Piviszkis
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Grudzień 2013, 20:58   [Elektryka] Corsa D- problem z elektryką?

Witam
Jestem tu nowy, prawko mam od lat kilkunastu jednak na samochodzie tzn na naprawie się nie znam. Potrafię zmienić koło, zatankować, dolać płyn do spryskiwaczy i to wszystko.
Dziś przytrafił mi się problem, nie mi tylko mojej corsie d 1,2 benzyna. Mianowicie przestał działać wskaźnik paliwa, prędkościomierz i świeci mi się ABS. Jak poruszam kluczykiem to na chwilkę wskazówka paliwa ruszy do góry ale zaraz opada. Ze trzy tygodnie temu wymieniałem klocki i tarcze a dziś mechanik z serwisu tego gdzie to było zmieniane powiedział że mało prawdopodobne jest by to miało coś wspólnego.
Do tej pory wymieniałem tylko płyny na przeglądach, opony na zimowe no i te cholerne żarówki.
Proszę o jakąś poradę o wskazówkę co to może być że nagle wszystko na raz.

Pozdrawiam
Piotr
Ostatnio zmieniony przez 16 Grudzień 2013, 21:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 adiadi007


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 30
Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 84
Skąd: Kalisz
Wysłany: 16 Grudzień 2013, 21:15   

Polecałbym poprosić jakiegoś znajomego który posiada op-com i podłączyć się do komputera samochodu. Od tego najlepiej zacząć diagnostykę wg. mnie
 
 
     
 gregor_bs


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Greg
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 185
Skąd: Tychy
Wysłany: 17 Grudzień 2013, 20:12   Re: Corsa D- problem z elektryką?
   Moje auto: Opel Corsa D 1.3 CDTI


Piviszkis napisał/a:
Witam
Jestem tu nowy, prawko mam od lat kilkunastu jednak na samochodzie tzn na naprawie się nie znam. Potrafię zmienić koło, zatankować, dolać płyn do spryskiwaczy i to wszystko.

Pozdrawiam
Piotr


Bez interfejsu nie dasz rady. posprawdzaj jedynie organoleptycznie czy nie masz klemy z akumulatora luźnej, czy są wszystkie bezpieczniki. Reszte musisz podłączyć pod kompa i odczytać błędy.
 
 
     
 Piviszkis
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 17 Grudzień 2013, 20:20   Zamykam temat

Dzięki wszystkim za pomoc. Post uważam za zamknięty. Byłem w warsztacie i ... Coś mi pogryzło, zeżarło instalację elektryczną. Naprawione. Koszt 302,09 zł

Pozdrawiam
Piotr[/b]
 
     
 dami1987


Informacje
podlaskie

LPG: Tak
Imię: Damian
Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 1
Skąd: ppp
Wysłany: 26 Grudzień 2015, 15:54   
   Moje auto: 1.2


witam,
czy jest ktoś w stanie rozwinąć wątek
zapaliła sie kontrolka abs, nie działa prędkościomierz i wskaźnik paliwa

[ Dodano: 9 Styczeń 2016, 19:35 ]
op-com pokazuje 3 błędy

u0415-00 invalid signal from ABS
p0171-00 fuel trim malfuncion
p0318-00 vehicle speed signal range perfomance

wymienilem dzis czujnik abs na lewym kole po podpieciu na sucho 2 razy wskaźnik paliwa się włączył, na chwile obezną znów to samo brak prędkości, bak wskaźnika paliwa i kontrolka abs

ktoś ma jakiś pomysł ?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ elektryczny, zapłon » [Elektryka] Corsa D- problem z elektryką?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



przodkowo
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.