Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 10:45
Wymiana lamp przednich corsa D
Autor Wiadomość
 hubertj16


Informacje
LPG: Nie
Imię: Hubert
Wiek: 37
Dołączył: 16 Gru 2013
Posty: 2
Skąd: Szamotuły
Wysłany: 16 Grudzień 2013, 20:27   Wymiana lamp przednich corsa D
   Moje auto: corsa D 1.4


Witam, od niedawna jestem posiadaczem corsy D 1.4 2009. Mam problem z lampami przednimi. Kupiłem zderzak i lampy soczewkowe po lifcie i chyba umoczyłem i to bardzo. Lampy soczewkowe, które były zamontowane oryginalnie przed liftem mają inne kostki i inną budowę lampy ( tzn. po lifcie kostka ma 16 a nie 8 pinów). Jeśli chodzi o budowę lampy to rożni się tylko tym, że światła mijania i drogowe mają jedną żarówkę (przed liftem były to dwie żarówki). Funkcja doświetlania występuje zarówno w lampie przed jak i po lifcie, tutaj nic się nie zmienia. Nie wiem co z funkcją skrętną soczewki (czy była też w lampie przed liftem?-nie wiem). Proszę o poradę czy można i jak można przerobić instalację elektryczną aby lampy działały. Jaki to koszt? Czy warto w to dalej brnąć? Czy sprzedać wszystko i kupić lampy soczewkowe dedykowane dla tego rocznika. Pzdr.
Ostatnio zmieniony przez 16 Grudzień 2013, 21:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 adiadi007


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 30
Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 84
Skąd: Kalisz
Wysłany: 16 Grudzień 2013, 21:13   

Może pomoże:
http://klubcorsa.pl/forum/viewtopic.php?t=7795
 
 
     
 gumimis



Informacje
LPG: Nie
Imię: gumimis
Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 114
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 16 Grudzień 2013, 21:23   
   Moje auto: Corsa D 1.4 100KM; MR 2012


Na twoim miejscu dałbym sobie spokój ponieważ zabawa w przerabianie może źle się skończyć. W Corsie D dla przednich reflektorów występują 4 kostki, dwie w wersji przed liftem oraz dwie po.
Wersja po lifcie ma inne kostki dla zwykłych reflektorów a inne dla soczewek. Podejrzewam, że identycznie było przed liftem; a nawet jeżeli kostki wyglądały tak samo to schemat podłączenia pinów może być inny.
W reflektorach po lifcie (zwykłych jak i soczewkach) dochodzą jeszcze światła do jazdy dziennej zintegrowane ze światłami postojowymi.

ps. sprawdziłeś czy mocowania reflektorów przed i po lifcie są takie same ??
 
 
     
 Natan



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Tomasz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 149
Skąd: Słupsk
Wysłany: 16 Grudzień 2013, 21:42   
   Moje auto: CD1,4 90 KM 2008r


Witam

Oprócz wymienionych wyżej problemów z wymianą zwykłych lamp na soczewki dochodzi jeszcze wymiana kolumny kierowniczej na posiadającą czujniki skrętu.Funkcja skrętna soczewki była również w CD przed liftem.Posiadam takową wersję.
 
 
     
 hubertj16


Informacje
LPG: Nie
Imię: Hubert
Wiek: 37
Dołączył: 16 Gru 2013
Posty: 2
Skąd: Szamotuły
Wysłany: 17 Grudzień 2013, 07:31   
   Moje auto: corsa D 1.4


Witam,
1. Tak, mocowanie lamp jest takie same;
2. Oryginalnie miałem też soczewki nie mam możliwości sprawdzenia na chwilę obecną czy też były skrętne, wiem tylko że nowe są skrętne.
3. Dla soczewek przed liftem są inne kostki niż dla soczewek po lifcie.

Dzięki za wszystkie porady. Będę was informował na bieżącą co z tego wyniknie.

[ Dodano: 14 Styczeń 2014, 19:59 ]
Witam,
Dziś odebrałem auto od elektryka, który podłączał mi lampy po lifcie soczewkowe. Warto było założyć zderzak i lampy soczewkowe po lifcie. Auto wygląda pięknie, o wiele lepiej niż wersja przed liftem. Elektryk poradził sobie bez problemu nawet nie mając schematów. Wszystko działa: światła do jazdy dziennej, światła automatyczne, doświetlanie zakrętów, funkcja skręcania soczewek przy skręcaniu podczas jazdy, światła postojowe, mijania i drogowe. Koszty związane z podłączeniem lamp to 150 zł (usługa podłączenia w warsztacie elektrycznym), 60zł zakup kostek do lamp (pasują kostki od Vectry B po lifcie). Chciałbym też rozwiać wszelkie wątpliwości, że nie ma rzeczy niemożliwych. Wystarczy tylko kumaty elektryk. A koszty myślę, że nie duże bo 210 zł. Pzdr.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Oświetlenie » Wymiana lamp przednich corsa D
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



https://liftonpolskasklep.pl/?product_cat=plyty-zageszczajace-dwukierunkowe
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.