Zwykła Corsa B wersja limitowana ABC!
Autor Wiadomość
 Goofy1202


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Wiek: 34
Dołączył: 19 Wrz 2012
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: 8 Grudzień 2013, 22:10   Zwykła Corsa B wersja limitowana ABC!

Siemanko. Po tak długim okresie postanowiłem przedstawić moja Corsę w unikalnej wersji ABC czyli Absolutny Brak Czegokolwiek ;)

Wcześniej śmigałem takimi autkami (chronologicznie) :








MODEL: Corsa B
ROK PRODUKCJI: 1999
SILNIK: X10XE 1.0 54PS
UKŁAD DOLOTOWY: seria
UKŁAD WYDECHOWY: dalej ori GM ;)
ELEKTRONIKA: seria
UKŁAD NAPĘDOWY: seria
ZAWIESZENIE: seria
FELGI: seria 13 cali z kołpaxem
OPONY: seria rozmiar 13 cali ;)
UKŁAD HAMULCOWY: seria
ŚRODEK: jest na miejscu ;)
CAR-AUDIO: coś tam pierdzi w bagażniku
WYPOSAŻENIE: City, ale jakieś dziwne ;)

PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ: są... wypisane poniżej ;)

KRÓTKA HISTORIA:

Z taśmy montażowej Corsa zjechała w 1999 roku. Pierwsza rejestracja to czerwiec tego właśnie roku. Czyli modelowo to Corsa B. Pod maska jest prawdziwy potwor. Mianowicie 1.0 12v. Silniczek ma 3 cylindry i generuje moc 54 koni mechanicznych. Szalu ni ma, ale jeśli chodzi o sprawne poruszanie się po mieście to jak najbardziej wystarcza. Jednostka jest na łańcuszku rozrządu czyli silniczek bezobsługowy. Nic tylko lać benzynę, wymieniać olej z filtrami i jeździć.
Auto zakupiłem w sierpniu 2012 roku jako auto do dojazdów do pracy. Codziennie od sierpnia ubiegłego roku dojeżdżałem do miejsca pracy 40 km w jedna i druga stronę. Ani razu autko mnie nie zawiodło. Przez ten rok z hakiem wykręciłem autem około 40 tys. km. Obecny przebieg to 120.000 km. Każde wcześniejsze auto po takim przebiegu w moich rekach się trochę wysypywało i szlo dalej w inne ręce ;P

W sumie raz autko mnie zawiodło, było to w święta wielkanocne 2013 gdzie dystans 200 km pokonałem tylko na dwóch cylindrach, ale jechałem dalej. Usterka była listwa zapłonowa (czy jakoś tak). Została ona wymieniona na oryginalna- nowa. Dodatkowo wymienione zostały świece. Ostatnio też wymieniłem pompę wody na ORI oraz kompletne hamulce tył- bębny, szczeki, cylinderki oraz łożyska :) troszkę się zainwestowało ale śmiga super. Dodatkowo poszło do wymiany przednie zawieszenie, czyli gumy na wahaczach, sworznie, końcówki drążków oraz przeguby zewnętrzne. Geometria została naturalnie ustawiona po tych zabiegach.

Ostatnio również wymieniony został wymieniony olej w ASO Opla ;) wygrana w konkursie opla :)

Dużym zbawieniem dla moich szyb była wymiana filtra kabinowego. Kurcze w życiu bym nie pomyślał ze to aż taka zmiana na + będzie ;)

Z bajerów auto posiada szyberdach, radio CD/MP3/USB, 4 poduszki powietrzne, immobiliser, odcięcie zapłonu.

Szybki są w korbotroniksie, ale jak się dobrze pokręci i dojdzie się do wprawy to przechodnie myślą ze jest elektryka ;) dla mnie to plus ze nie ma tych bajerów elektronicznych. Mało co może się popsuć. Chociaż nie powiem plany są aby zmienić korbotroniks w elektroniks ;)

Mankamenty są niestety pod względem blacharskim... w gniotki od siadania na aucie... dresiki sobie przycupną pod blokiem i mi się wgniotła blacha kolo tylnej lampy ;/

Plany? Jak najbardziej są :)
- jakaś niższa zawieszka
- jakieś zmiany w kole typu alusek
- elektryka szyb i dołożenie centralnego
- elektryka szybra
- myślę o artebach na tył i podobnie ciemnymi na tył ;)

Generalnie nie mam zamiaru robić na jakiegoś oszukanego GSI czy coś ;) ma być simply clean ;) Zderzaków tez nie będę lakierował przy okazji robienia zaprawek gdyż taka opcja kolorystyczna robi moim zdaniem robotę ;) Chociaż nie powiem zastanawiam się nad pomalowaniem plastidipem auta ;)

Zdjęcia po małym polerowaniu, usunięciu glinką rysek i zabrudzeń ;) polerowaliśmy Meguiarsem i powiem Wam ze efekt zajebisty ;)

Fotki:











Pozdro ;)


Nie chce złośliwości wiec tylko zwrócę uwagę by wystrzegać się wulgaryzmów na forum albo starać się je Cenzurować - DAMIAN1991
Ostatnio zmieniony przez DAMIAN1991 10 Grudzień 2013, 06:11, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
     
 Hunted



Informacje
podkarpackie

LPG: Nie
Imię: Damian
Wiek: 29
Dołączył: 03 Sie 2013
Posty: 37
Skąd: Jasło [RJS]
Wysłany: 9 Grudzień 2013, 13:13   
   Moje auto: Corsa B C12NZ


Mniejsze zdjęcia wrzuć bo bardzo długo się ładuje.
 
 
     
 Goofy1202


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Wiek: 34
Dołączył: 19 Wrz 2012
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: 9 Grudzień 2013, 18:22   

pod względem polskich ogonków itp temat poprawiony ;)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » Zwykła Corsa B wersja limitowana ABC!
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.