Przesunięty przez: Kaszubski
19 Marzec 2016, 12:42
Trzecie światło STOP do Corsy B
Autor Wiadomość
 Piter503


Informacje
dolnoslaskie

Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 119
Skąd: Wrocław
Wysłany: 7 Luty 2009, 21:24   Trzecie światło STOP do Corsy B

W mojej Corsie brak trzeciego światła STOP, w sklepach można kupić różne, więc z tym niema problemu, natomiast jest mały problemik z zamontowaniem tego(nie każdy bawi się kabelkami) widziałem, że są przyklejane na szybę na taśme, ale proszę o instrukcję jak poprowadzić przewody oraz w które miejsce je najlepiej podłączyć aby było ok.
Ostatnio zmieniony przez lukbud 25 Luty 2009, 22:54, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
 StitchRD
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 7 Luty 2009, 22:00   

Jakieś 2 tyg. temu też zamontowałem u siebie 3 światło stop. Ja zamontowałem na 2 wkręty od środka do klapy zaraz przy szybie. Kabel puściłem pod uszczelką do miejsca gdzie wychodzi kabelek od ogrzewania tylnej szyby. Wsunąłem kabelek do środka i pociągnąłem przez osłonkę gumową łączącą klapę z karoserią przez którą idą inne kable (pomocny jest jakiś drut itp.). Odkręciłem lewy boczek w bagażniku i poluźniłem ten plastik który zasłania kable które idą do gumowego łącznika. Potem doprowadziłem kabelki do kostki od świateł i wpiąłem się w nią. Drugi pin od góry zaznaczony na czerwono to plus a trzeci to minus. Musisz wpiąć się w te dwa piny w kostce. Jeśli nie masz oznaczonych kabli idących od 3 światła to niech ktoś naciśnie stop i dotknij kabelkami pinów i sprawdź kiedy się świeci. Bo pewnie masz stop diodowy więc jest różnica w podłączeniu. Jak już wiesz który kabelek gdzie montujesz wszystko i gitara. Jutro wrzucę foty jak to u mnie wygląda. Pozdro
 
     
 Piter503


Informacje
dolnoslaskie

Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 119
Skąd: Wrocław
Wysłany: 7 Luty 2009, 22:13   

wielkie DZIĘKI! bede próbował, ale daj fotki bedą pomocne w montażu :yooo:
 
 
     
 StitchRD
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 8 Luty 2009, 13:08   

Oto obiecane foty jak to wygląda u mnie i kilka podpowiedzi. Jest przy tym trochę zabawy. Pewnie że można puścić kabel prościej ale będzie go widać. U mnie nie widać ani kawałka. Jak będziesz miał jakieś problemy to pisz.
 
     
 Piter503


Informacje
dolnoslaskie

Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 119
Skąd: Wrocław
Wysłany: 8 Luty 2009, 13:45   

Wieeeelkie Dzięki StitchRD ;) ) napewno się przyda :japa: zabieram sie za montaż!! :lolki:
 
 
     
 akitainu
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 9 Luty 2009, 13:53   

STITCH RD i w tym miejscu co jest zamocowany u Ciebie nie ma problemu z zamykaniem bagażnika?!! Ja mam 3stopa od Vectry B z rozbiórki auta nawet fajnie wygląda, tylko czasu mi brak na zalozenie go..ale zaloże w koncu :)
;p
 
     
 Robson7
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 9 Luty 2009, 14:07   

Dobrze ze zrobiłeś ten opis bo też się zastanawiam nad 3 światłem :yooo:
 
     
 StitchRD
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 9 Luty 2009, 19:17   

Tak zamontowane światlo o nic nie chaczy i nic nie zawadza ;p Wszystko jest cacy git :( )
 
     
 akitainu
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Luty 2009, 10:03   

To widac bedzie trzeba zkopiować twój wyczyn :) bo te 3stopy naklejane na szybę są nic nie warte.Trochę wilgoci i sie odklejają. . . :lol3:
 
     
 StitchRD
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Luty 2009, 10:42   

No właśnie dlatego zdecydowałem się wywiercić te 2 dziurki i mieć to zrobione tak jak trzeba. Na bank nie odpadnie i się nic nie kolebie. :)
 
     
 iizzi
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 12 Luty 2009, 23:03   

Ja mam dokładnie tak samo wszystko zamontowane jak StitchRD :ra:
 
     
 PiotrK65
i Beatka na zawsze



Informacje
pomorskie

Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 386
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12 Luty 2009, 23:09   

Też o tym myślę, dzięki za poradnik... Myślałem, że będzie haczyć, ale skoro jest ok to na wiosnę zabieram się do roboty.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Oświetlenie » Trzecie światło STOP do Corsy B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



www.elandom.pl
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.