Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 15:53
[Elektryka] oświetlenie tylnej kanapy
Autor Wiadomość
 zimny41


Informacje
lodzkie

Imię: Janusz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 61
Skąd: Zgierz
Wysłany: 3 Grudzień 2013, 18:28   [Elektryka] oświetlenie tylnej kanapy
   Moje auto: Corsa D


Witam, mam pytanie do kolegów, a mianowicie ..........czy ktoś z was zakładał lampkę nad tylna kanapa?..................czy jest między podsufitką a blachą dachu tyle miejsca aby zainstalować tam taka sama lampkę jak z przodu (wersja active zwykła lampka)i czy można sie podpiąć z przewodami pod przednią lampkę .


z góry dzięki za odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony przez 3 Grudzień 2013, 23:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 9 Grudzień 2013, 21:34   
   Moje auto: AG Z14XEP


cienko tam z miejscem. poza tym jak zdejmiesz podsufitke, to potem ciężko ją przykleić z powrotem by się trzymała i nie opadała/nie odklejała się od blachy. Tylko przez środek (na wysokości zaraz za przednimi fotelami) w poprzek masz 'belkę', a tak to tylko blacha
 
 
     
 zimny41


Informacje
lodzkie

Imię: Janusz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 61
Skąd: Zgierz
Wysłany: 10 Grudzień 2013, 11:36   
   Moje auto: Corsa D


Witam, czyli mam rozumieć ,że podsufitka jest przyklejona do blachy dachu i nie ma nic luzu aby tam wpasować lampkę ...................szkoda miałem zamiar oświetlić sobie tylną kanapę
dzięki
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 12 Grudzień 2013, 18:14   
   Moje auto: AG Z14XEP


wiesz co, na siłę jakoś chyba by dało radę, ale ogólnie słabo to widzę. Jeśli Ci się nie spieszy, to w okolicy świąt pewnie czeka mnie podwieszanie podsufitki do wspomnianej poprzeczki - jak nie zapomnę to zwrócę uwagę ile miejśca i gdzie dokładnie tam jest. Jakby co to po nowym roku pytaj mnie czy sprawdziłem. może nie zapomnę.
podejrzewam że łatwiej by było gdzieś z boku dać tą lampkę, niż na środku nad kanapą - w czasie jazdy mogłoby kierowcy dawać po oczach - jak nie bezpośrednio to przez wsteczne lusterko.
 
 
     
 zimny41


Informacje
lodzkie

Imię: Janusz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 61
Skąd: Zgierz
Wysłany: 14 Grudzień 2013, 14:37   
   Moje auto: Corsa D


Witam, może mnie trochę zle zrozumiałeś ja chcę zamontować drugą lampkę bezpośrednio nad tylną kanapą a nie na środku podsufitki..........w poprzednim aucie focusie to się dało zrobić bez zdejmowania podsufitki ........wyciołem otwór w podsufitce i za pomocą druta przeciągłem przewody do pierwszej lampki i tam je wpiołem .....wszystko ładnie działało (zapalały się i gasły równocześnie).......ale przed wycięciem tutaj otworu chciałbym wiedzieć czy jest wystarczająca ilość miejsca ....i w fordzie podsufitka nie była przyklejona do blachy dachu.
 
 
     
 adiadi007


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 30
Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 84
Skąd: Kalisz
Wysłany: 14 Grudzień 2013, 19:54   

Po takiej modyfikacji dobrym wyborem byłoby wymiana żarówek z żarnikowych na ledowe na can-busie gdyż jedna nie będzie przygasała jak załączysz tylną i na odwrót. Oraz ori wiązka nie będzie pod większym obciążeniem ;)
 
 
     
 zimny41


Informacje
lodzkie

Imię: Janusz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 61
Skąd: Zgierz
Wysłany: 17 Grudzień 2013, 17:49   
   Moje auto: Corsa D


Witam, nie jestem elektrykiem i nie wiem jak to jest .ale w focusie miałem obie żarówki żarnikowe i żadna z nich nie przygasała gdy zapalałem drugą
 
 
     
 Wojtenio


Informacje
Imię: Wojtek
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2013
Posty: 68
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 31 Grudzień 2013, 19:52   
   Moje auto: Corsa D A12XER


Temat jak najbardziej do zrealizowania w naszych Corsach , dokupujesz lampkę taką jak w oryginalnych Corsach D wersja Cosmo , występuje też w Zafirze ( albo znany portal aukcyjny, albo ASO Opla )
, czyli taką :


(i tu zwróć uwagę czy ma dodatkową blaszkę do mocowania w podsufitce ) :

, potem wycięcie miejsca w podsufitce i przeciągniecie instalacji do przedniej lampki i pod lutowanie się do niej.Oryginalna instalacja jest w postaci taśmy z w topionym przewodem ale można śmiało zastąpić ją trzema przewodami o przekroju 0,35 mm2 i owiniętych izolacją z taśmy szmacianej , trzeba również dorobić wtyczkę do lampki albo pod lutować na stałe , pasują podłączenia od wtyków stosowanych w komputerach.
Nie trzeba ściągać podsufitki instalację można przeciągnąć albo długim drutem albo ( jak posiadasz długą anteną od CB ) .Miejsca jest sporo by to zrobić bez ściągania podsufitki .
Instalację podpinasz równolegle do przedniej lampki w tym miejscu :


No i pozostaje cieszyć się oświetleniem tylnej kanapy :hurra: .

Dodatkowe oświetlenie tylnej kanapy nie obciąża aż tak mocno układu oświetlenia więc spokojnie można zakładać .
 
 
     
 zimny41


Informacje
lodzkie

Imię: Janusz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 61
Skąd: Zgierz
Wysłany: 1 Styczeń 2014, 15:37   
   Moje auto: Corsa D


Witam, i o to mi chodziło podobnie zrobiłem tak w fordzie i wszystko było ok. w corsie też chciałem tak zrobić tylko nie wiedziałem czy jest miejsce na tę lampkę .

ok dzięki. :piwko:
 
 
     
 Wojtenio


Informacje
Imię: Wojtek
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2013
Posty: 68
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 1 Styczeń 2014, 19:17   
   Moje auto: Corsa D A12XER


Zapomniałem dodać , efekt końcowy uzyskasz taki :


Ale idąc za ciosem warto też zrobić z tego samego źródła zasilania , oświetlenie dywaników tył no i przód :




A efekt otrzymuje się taki :



Barwa tego oświetlenia to biały zimny ( na foto wyszło lekko niebieskie użyto żarówek ledowych ) , ale można też użyć zwykłych żarówek C5W .
Lampki użyte to ogólnie stosowane w oplach do różnych podświetleń dostępne w ASO lub znany portal aukcyjny ( na portalu często można dostać już z wtyczkami do nich ) :


Podświetleni tego typu było w Corsach D do 2010 r , oczywiście tylko w wysokich opcjach wyposażenia , potem wkroczył księgowy :smutas: i dużo praktycznych dodatków znikło .
 
 
     
 zimny41


Informacje
lodzkie

Imię: Janusz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 61
Skąd: Zgierz
Wysłany: 26 Październik 2014, 09:35   oświetlenie tylnej kanapy
   Moje auto: Corsa D


Witam,dodatkowe oświetlenie w corsie ...lampkę sobie już zamocowałem i chodzi mi o jej podłączenie do lampki przedniej .....są tam 3 przewody czarny i 2 szaro kolorowe ..........w lampce tylnej też są 3 piny na 3 przewody (2 piny blisko siebie i 1 osobno ) i tu moja prośba ........który przewód z lampki przedniej (jaki kolor) połączyć z którym pinem w lampce tylnej żeby to ze sobą współgrało ?
Lampkę tylną mam oryginalną opla ...... macie jakiś sposób na przebicie sie przez gąbkę w podsufitce............nie sądziłem że bede miał z tym problem.zwykłym drutem chyba nie mam szans
z góry dzięki za odpowiedz
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Wyposażenie wnętrza » [Elektryka] oświetlenie tylnej kanapy
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.