Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 09:48
Bak i wskazówka.
Autor Wiadomość
 mamatek


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Wiek: 30
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 1 Grudzień 2013, 15:01   Bak i wskazówka.

Witam. Mam pytanie co do pojemności baku. Miałem w nim ok 10 litrów plus dolałem 35 do odbicia i sumując powinno być 45. Wskazówka pokazywała 40 litrów. Czemu tak jest ? I czy przejechanie 500 km w mieście corsa 1,2 45 KM to norma ?
 
 
     
 holden
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 2 Grudzień 2013, 21:45   

Wygląda na to ze masz ciężką nogę :lolo:
co do wskaźnika może po prostu się zawiesza przez co może tak pokazywać
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 2 Grudzień 2013, 21:50   
   Moje auto: AG Z14XEP


bak zdaje się ma wg katalogu 47litrów. Wskazówka często 'oszukuje'. Na pewno nie możesz się nią sugerować ile dokładnie litrów masz w baku - tylko daje pogląd. Sam się nie raz zdziwiłem kalkulując ile paliwa mi wejdzie. Poza tym pierwsze wybicie dosyć często występuje już przy nieco ponad 40-43 litry. Ja zawsze nalewam tyle, że między wybiciami nie daję rady nalać więcej niż 0.1 l.

Z obserwacji - paliwa w baku ubywa, a wskazówka długo się trzyma górnego limitu. U mnie od ok połowy da się oszacować ilość paliwa pozostałą w baku. Poza tym mam kompa, który mi na bierząco liczy ile paliwa spaliłem od tankowania, więc jeżdżę spokojnie :) (zwykle błąd +- 0.5l na 30l )
 
 
     
 mamatek


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Wiek: 30
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 3 Grudzień 2013, 12:36   

Czyli dużo pali ? Zapomniałem dodać że latem wybrałem się w trasę, we 3 osoby i leciałem tak 120-130 KM/h i miałem bak zalany do dwóch odbić, po 100km pojechałem dolać i wyszło 4,75 też po 2 odbiciach.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ paliwowy » Bak i wskazówka.
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.