Przesunięty przez: Kaszubski
28 Luty 2016, 11:18
Jakie diody do wnętrza?
Autor Wiadomość
 krecik95


Informacje
LPG: Nie
Imię: Jakub
Wiek: 28
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 12
Skąd: Dobieszewo
Wysłany: 25 Listopad 2013, 22:15   Jakie diody do wnętrza?
   Moje auto: Opel Corsa B 1.4


Witam. Od niedawna jestem posiadaczem Corsy 1.4 z roku 1996. Przepaliła mi się jedna z żarówek od pokręteł w środku. Zamierzam wymienić te żarówki na jakieś kolorowe diody. Czy ktoś może napisać mi jakie diody muszą to być i ile? Oraz czy da radę takie kolorowe diody dać do podświetlenia licznika? :)
 
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 25 Listopad 2013, 22:44   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


Do podświetlenie licznika 2, lub 3 diody- jeżeli masz licznik z obrotomierzem to trzy, jeżeli nie to dwie. W TID'zie z tego co pamiętam szły dwie diody. Ale ile ich było w panelu środkowym... pojęcia nie mam- stawiam na 3-4 sztuki. Wydaje mi się, że powinieneś szukać LED'ów T5 (zgniotki), ale na wszelki wypadek niech ktoś jeszcze potwierdzi z forumowiczów ;)
Ogólnie warto użyć szukajki na forum, na pewno ten temat był wałkowany nie raz ;)
Pozdrawiam serdecznie!
 
 
     
 krecik95


Informacje
LPG: Nie
Imię: Jakub
Wiek: 28
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 12
Skąd: Dobieszewo
Wysłany: 26 Listopad 2013, 13:46   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.4


Ok, dzięki. ;)
 
 
     
 arcanis86


Informacje
LPG: Nie
Imię: Sebastian
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 75
Skąd: Chorzów
Wysłany: 26 Listopad 2013, 19:21   
   Moje auto: corsa b 1.2 16V


w panelu nawiewu są dwie żaróweczki :) a w liczniku jest jak dobrze pamiętam kilka małych i jedna duża no właśnie jakie diody najlepsze ?
 
 
     
 Pietro


Informacje
lubelskie

LPG: Tak
Imię: Piotr
Wiek: 34
Dołączył: 17 Lis 2013
Posty: 9
Skąd: Chełm
Wysłany: 27 Listopad 2013, 09:45   
   Moje auto: Corsa 1.4


Witam. Jestem świeżo po zabawie z tymi diodami więc coś dorzucę od siebie.


Licznik bez obrotomierza 2 diody, licznik z obrotomierzem 3 diody.
Wyświetlacz TID 2 diody
Pokrętła ogrzewanie itd. 2 diody.

Do licznika i wyświetlacza tego TID idą diody z oprawkami, nie będę rzucał linkami wpisz po prostu
"LED R5/ T5 W OPRAWCE" na popularnym portalu alledrogoniechciehuk i wybieraj kolory.
Diody koniecznie z oprawkami, nie kombinuj z diodami na taśmach i innych które trzeba lutować i kombinować jak ustawić bo cię przysłowiowe pchły zjedzą przy tej robocie i ustawianiu.

Do pokręteł od nawiewu idą 2 diody wciskane, podobne do W5W ale mniejsze, niestety tutaj się bez kombinacji nie obejdzie (chyba że dopasujesz jakieś diody mi się nie udało) ja wlutowałem postojowe W5W i też jest dobrze.

Dodam jeszcze tylko że te diody R5/T5 w oprawkach do licznika dosyć mocno świecą więc jeśli jesteś czuły na takie rzeczy to będziesz musiał je stonować jakoś, u mnie niebieskie tak męczyły w nocy że odechciewało się jazdy. Czerwone w miarę dobrze się spisują. :cham:
 
 
     
 krecik95


Informacje
LPG: Nie
Imię: Jakub
Wiek: 28
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 12
Skąd: Dobieszewo
Wysłany: 27 Listopad 2013, 12:59   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.4


Ok, dzięki za radę. Myślałem właśnie nad czerwonym kolorem diod. Jeszcze raz dzięki ;)
 
 
     
 arcanis86


Informacje
LPG: Nie
Imię: Sebastian
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 75
Skąd: Chorzów
Wysłany: 27 Listopad 2013, 22:49   
   Moje auto: corsa b 1.2 16V


a bawił się ktoś podświetlaniem wskazówek ? strasznie mi się podobają świecące tylko jak do tego się zabrać ?
 
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 27 Listopad 2013, 23:09   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


arcanis86 napisał/a:
a bawił się ktoś podświetlaniem wskazówek ? strasznie mi się podobają świecące tylko jak do tego się zabrać ?


Trzeba szukać wskazówek z Vectry B, z tego co pamiętam to one do końca nie są identyczne jak te w Corsie B więc trzeba je skracać. Efekt naprawdę fajny, ale troszkę zdolności manualnych na pewno trzeba mieć żeby nic nie zepsuć :D
Ewentualnie prysnąć te wskazówki jakiś fluorescencyjnym lakierem tak też sporo osób robiło, no ale to już nie to samo co wskazówki z Vectry B ;)
Gdyby ktoś pytał to wskazówki najlepiej zdejmuje się... widelcem. Tylko przed ich zdjęciem warto jakąś taśmą zaznaczyć sobie dokładne ich położenie ;)
 
 
     
 arcanis86


Informacje
LPG: Nie
Imię: Sebastian
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 75
Skąd: Chorzów
Wysłany: 1 Grudzień 2013, 16:55   
   Moje auto: corsa b 1.2 16V


Dziś wymieniłem żaróweczki w zegarach i tidzie na białe ledowe i wygląda to tak
http://www.fotosik.pl/pok...2aa918b6b4.html

http://www.fotosik.pl/pok...7cbcb86024.html
http://www.fotosik.pl/pok...1d00247d28.html
pozostało jeszcze zabrać się za panel nawiewu podświetlenie popielniczki i pokrętła od włączenia świateł mijania ale to już przy następnej wolnej chwili pozdrawiam :)
 
 
     
 krecik95


Informacje
LPG: Nie
Imię: Jakub
Wiek: 28
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 12
Skąd: Dobieszewo
Wysłany: 1 Grudzień 2013, 19:45   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.4


Ładnie to wygląda :) ja jutro zamawiam diody i mam nadzieję, że w okolicach następnego weekendu się za to zabiorę. A czy ciężkie jest dojście do żarówek w liczniku?
 
 
     
 arcanis86


Informacje
LPG: Nie
Imię: Sebastian
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 75
Skąd: Chorzów
Wysłany: 1 Grudzień 2013, 20:02   
   Moje auto: corsa b 1.2 16V


pół godzinki roboty jak u mnie mam licznik elektroniczny więc nie ma linki odkręcam obudowę stacyjki 3 śruby z dołu 2 są pod zaślepkami wystarczy lekko przekręcić kierownicę w lewo potem w prawo i masz te śruby odkręcone potem zabierasz się za deskę rozdzielczą z dołu po prawej i po lewej jest po jednej śrubie i na środku u góry jedna i wtedy osłona licznika jest twoja potem licznik mam mocowany na 2 śruby u dołu i zaczep u góry jak to załatwię to licznik jest mój po wyciągnięciu go nie trza nic przy nim szperać wystarczy zobaczyć na jego tył i pięknie widoczne są żaróweczki :) w razie problemów pisz śmiało :) mam jeszcze dwa małe problemy otóż czy dostanę taką żaróweczkę ledową była w liczniku wpięta http://www.fotosik.pl/pok...686979a4e7.html a drugi to jak dostać się do tych żaróweczek co podświetlają symbole świateł mijania nad pokrętłem włączania świateł ;)
 
 
     
 krecik95


Informacje
LPG: Nie
Imię: Jakub
Wiek: 28
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 12
Skąd: Dobieszewo
Wysłany: 1 Grudzień 2013, 20:33   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.4


Jeśli chodzi o tą żarówkę to podobna dioda to chyba ta: http://allegro.pl/kolorow...3747358443.html
 
 
     
 arcanis86


Informacje
LPG: Nie
Imię: Sebastian
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 75
Skąd: Chorzów
Wysłany: 29 Grudzień 2013, 18:51   
   Moje auto: corsa b 1.2 16V


http://www.fotosik.pl/pok...0e467b9d58.html
http://www.fotosik.pl/pok...fd3fb5d81f.html
a tak wyglądają nawiewy tylko że nie świeci to tak jakbym chciał światło nie jest idealnie rozproszone tak samo w zegarach ma ktoś jakiś pomysł co zrobić by polepszyć świecenie do zegarów użyłem
http://allegro.pl/dioda-l...3833242218.html a do nawiewów coś podobnego do tych
http://allegro.pl/t5-r5-d...3767081520.html
pozdrawiam;)
 
 
     
 psienek



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Imię: Przemek
Wiek: 27
Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 19
Skąd: Wódka
Wysłany: 28 Styczeń 2014, 22:45   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.2 45 KM PB


Kochani dziękuję, bo już wiem jakie żarówki przychodzą do liczników, problem mam ( może jestem głupi ) z żarówkami panelu nawiewu, zależy mi na czerwonym kolorze, jakie żarówki kupić bo nie wiem jakie to są te mniejsze od w5w , możecie mi podać nazwę albo link jakich żarówek użyliście do panelu nawiewu , przerabialiście coś czy od razu wsadziliście kolorowe ?
Ostatnio zmieniony przez 29 Styczeń 2014, 15:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 arcanis86


Informacje
LPG: Nie
Imię: Sebastian
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 75
Skąd: Chorzów
Wysłany: 28 Styczeń 2014, 23:09   
   Moje auto: corsa b 1.2 16V


takie kolego użyłem
http://allegro.pl/zarowki...3846509610.html
tylko że białe poszukaj sobie czerwonych :) nic nie przerabiałem pasowały jak ulał
 
 
     
 psienek



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Imię: Przemek
Wiek: 27
Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 19
Skąd: Wódka
Wysłany: 1 Luty 2014, 22:23   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.2 45 KM PB


stokrotne dzięki ! Czyli zarówno do zegarówk jak i kokpitu przychodzą T5 R5 ? :)
 
 
     
 krecik95


Informacje
LPG: Nie
Imię: Jakub
Wiek: 28
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 12
Skąd: Dobieszewo
Wysłany: 2 Luty 2014, 23:12   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.4


W zegarach diody T5 R5 nie będą pasowały. Są tam żarówki w3w i oprawki diod są za małe. Ja spróbowałem diody wsadzić w oprawki od żarówek, ale strasznie słabo oświetlają licznik i zamierzam wstawić tam diodę W5W T10.
Mam jeszcze 2 pytania:
1. Jak się dostać do żarówek przy pokrętle od świateł oraz ile ich tam jest?
2. Czy ktoś bawił się może w zmianę koloru podświetlenia radia blaupunkt car 300?
 
 
     
 arcanis86


Informacje
LPG: Nie
Imię: Sebastian
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 75
Skąd: Chorzów
Wysłany: 6 Luty 2014, 20:45   
   Moje auto: corsa b 1.2 16V


ja czytałem chyba tu na forum że rozebranie tego pokrętła to śmierdząca sprawa ktoś już pisał że jak rozebrał to w środku mu się posypały części poskładać poskładał ale coś tam z tych części zostało ale jakbyś to opanował to daj znać bo to jedyna rzecz która świeci mi na żółto też bym to chciał opanować
 
 
     
 krecik95


Informacje
LPG: Nie
Imię: Jakub
Wiek: 28
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 12
Skąd: Dobieszewo
Wysłany: 11 Luty 2014, 01:13   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.4


Zabrałem się za ten cały włącznik od świateł. Z początku szło gładko trzyma się na 4 śrubkach. Dwie od dołu, a dwie za kratką od nawiewu. Jednak po wyjęciu tego wszystkiego odpuściłem. Nawet nie wiem jak zacząć to rozbierać żeby dojść do tych żarówek, ale kiedyś jeszcze zamierzam spróbować :)
A możesz powiedzieć jakie diody masz u siebie w liczniku? Ja włożyłem w5w w te oprawki, ale nadal za słabo oświetla licznik i po ciemku prawie nic nie widać.
 
 
     
 Fryta


Informacje
LPG: Tak
Imię: Fryta
Wiek: 35
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 7
Skąd: CBY Bydgoszcz
Wysłany: 11 Luty 2014, 11:39   
   Moje auto: Corsa B 1.4 8v


takie cos w liczniku fajnie wyglada ostatnio sam takie cos zrobilem i wyszlo git
http://klubcorsa.pl/forum...607bd7eee9a92ef
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Tuning optyczny i mechaniczny » Jakie diody do wnętrza?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.