Corsa B 1.0 1999
Autor Wiadomość
 lbcorsa


Informacje
LPG: Nie
Imię: Krzysztof
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lis 2013
Posty: 3
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 24 Listopad 2013, 17:59   Corsa B 1.0 1999
   Moje auto: Corsa B 1.0


Dzisiaj pod strzechę trafiła Corsa B:
- silnik 1.0 bez gazu
- rocznik 1999
- przebieg 204 kkm
- klima
- lato 14" alufelgi, zima 13" stal
- ori oplowskie radio
- wspomaganie
- centralny, ale nie działa
- ABS
- jest to wersja na 100-lecie Opla, muszę jeszcze doczytać co dokładnie powinno być na wyposażeniu ;)

Samochód w kraju od 2001 roku, miał już 5 właścicieli. Nie mam historii, faktur, nic. Przebieg dość wysoki jak na auto tej klasy, ale wygląda dzięki temu na prawdziwy. Rdzy prawie wcale, trochę na klapie(która zresztą była już malowana + szyba jest z innego rocznika).

Bolączki na dzień dzisiejszy:
- amorki przód
- centralny
- ściąga w lewo(dość mocno przy małej prędkości, przy większej prawie wcale - to już kwestia wspomagania - na małych prędkościach kierownica chodzi lżej niż na wyższych), wyraźnie ciężej kręci się w prawo (wg sprzedającego to wina jakiejś puszki pod kierownicą, mającej związek z wspomaganiem występującej w tym samochodzie)

Najbliższe plany:
- najpierw amory, olej, filtry
- centralny, może dołożę pilota
- widzą mi się szyby w elektryce
- radyjko z USB

Myślę że już niedługo pierwszy update :D

A, jeszcze zdjęcia, póki co tylko te z ogłoszenia z tablicy, inne wkrótce :)



pzdr.
Krzysiek
 
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 24 Listopad 2013, 18:48   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


Ładna maszyna, fajne felgi- z tego co się orientuje GSi'owate z Corsy A :)
I w środku widzę, że tylna kanapa posiada zagłówki a to baaardzo duży plus, bo często spotyka się Corsy niestety bez nich ;)
Czyżby kierownica obszyta skórą? ;)

Powodzonka w modyfikacjach, oby jeździła i cieszyła jak najdłużej :)
 
 
     
 lbcorsa


Informacje
LPG: Nie
Imię: Krzysztof
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lis 2013
Posty: 3
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 24 Listopad 2013, 20:15   
   Moje auto: Corsa B 1.0


Kaszubski napisał/a:
Ładna maszyna, fajne felgi- z tego co się orientuje GSi'owate z Corsy A :)
I w środku widzę, że tylna kanapa posiada zagłówki a to baaardzo duży plus, bo często spotyka się Corsy niestety bez nich ;)
Czyżby kierownica obszyta skórą? ;)

Powodzonka w modyfikacjach, oby jeździła i cieszyła jak najdłużej :)


Nie znam się, tzn jakieś rzadziej występujące te felgi? Zagłówki faktycznie są, 2 albo nawet 3.

Zgadza się również to że kiera w skórze ;)

Dzięki! :)
 
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 24 Listopad 2013, 22:20   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


lbcorsa napisał/a:
Nie znam się, tzn jakieś rzadziej występujące te felgi? Zagłówki faktycznie są, 2 albo nawet 3.
)


Może nie aż takie bardzo rzadkie jak same dekielki. Znajomy jakiś czas temu ich szukał i troszkę się naszukał zanim je dorwał.

lbcorsa napisał/a:
Zgadza się również to że kiera w skórze ;)

Właśnie tak mi się wydawało, widać że wzór robiony na te kierownice z Astry II, czy Zafiry A- bardzo fajnie to wygląda :)


PS: Czepiam się szczegółów, ale w wolnym czasie popraw sobie zaślepkę tylnego zderzaka, bo chyba nie leży jak powinna ;)
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 26 Listopad 2013, 08:43   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Corsa Ciekawa tylko Czemu litrowa ;/

Co do felg to GSi z Corsy A dokładnie . Corsa B miała tak ale po zaokraglane, fakt Dekielki to Rarytas bo sam szukam.

Wnętrza Ciemne wiec fajne , poliftowa kierowniczka zawsze mi się podobała.. Ogarnąć mechanicznie i powinno być dobrze :)

Kaszubski, Szczegóły są najważniejsze :) wiec dobrze że ktoś się "Czepia"
 
 
     
 dzyna2000



Informacje
malopolskie

Imię: Michał
Pomógł: 7 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 93
Skąd: ZAKOPANE
Wysłany: 26 Listopad 2013, 15:34   
   Moje auto: Corsa A 20SEH


Kaszubski napisał/a:
Ładna maszyna, fajne felgi- z tego co się orientuje GSi'owate z Corsy A


Fele mogą być nie tylko z CA GSI wszystko zależy od szerokości ;)

Jeśli felgi mają szerokość 4,5 cala to są z wersji JOY.
GSI miały szerokość 5.5 cala. Mały szczegół ale nie każdy wie :)
 
 
     
 Michal-_


Informacje
LPG: Nie
Imię: Michał
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 9
Skąd: okolice Katowic
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 27 Listopad 2013, 23:13   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.0 12V


Tez mam problem z tym sciaganiem auta w lewo. Mechanik mi powiedzial ze to kolumna kierownicza i cena roboty z regeneracja gdzies 500zl.
 
 
     
 lbcorsa


Informacje
LPG: Nie
Imię: Krzysztof
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lis 2013
Posty: 3
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 28 Listopad 2013, 22:02   
   Moje auto: Corsa B 1.0


Michal-_ napisał/a:
cena roboty z regeneracja gdzies 500zl


Sporo, a szkoda bo czasem to irytuje. Chyba będę szukał używki w dobrym stanie w takim razie.
Dzięki za info
pzdr
Krzysiek
 
 
     
 Michal-_


Informacje
LPG: Nie
Imię: Michał
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 9
Skąd: okolice Katowic
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 30 Listopad 2013, 11:47   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.0 12V


Napisałem tak około bo regeneracja 300zł i mechanik musi tą kolumne wyciagnąc i potem wsadzić. O nowej nawet nie mysle bo cena przerażająca
 
 
     
 lbcorsa


Informacje
LPG: Nie
Imię: Krzysztof
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lis 2013
Posty: 3
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 1 Grudzień 2013, 21:44   
   Moje auto: Corsa B 1.0


Corsa dzisiaj wróciła z pierwszego wyjazdu - Bdg-Wro bez zająknięcia, przy prędkości przelotowej ~90-100km/h spalanie około 6l/100.

Koła oczywiście przed wyjazdem zmienione na zimówki - te alusy to rozmiar 5x14.

Do listy rzeczy do zrobienia dopisałem włącznik awaryjnych i spryskiwacz z tyłu (mea culpa, nie sprawdziłem przy kupnie).

Mechanik u którego zmieniałem koła stwierdził że ściąganie w lewo to kwestia tylko wyregulowania czujnika znajdującego się pod kierownicą - robił to już i ceni taką usługę na 100zł, chyba się skuszę ;)

[ Dodano: 11 Grudzień 2013, 18:14 ]
Dzisiaj wymienione:
szczęki, cylinderki, i przewody elastyczne przy samych bębnach - starych nie dało się odkręcić
koszt: 320zł - ujdzie czy szukać innego warsztatu?

nareszcie ręczny trzyma ;)
 
 
     
 Pazur



Informacje
malopolskie

Imię: Grzegorz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Gru 2013
Posty: 15
Skąd: Kraków
Wysłany: 6 Styczeń 2014, 18:29   
   Moje auto: Corsa B 1.0 12v


Zapytaj mechanika a najlepiej niech ci ten czujnik pod kierownicą pokaże... tam nie ma co regulowac, jest wałek z przegubem śruba 8 i reszta to stelaż do karoserii. Jedyny czujnik jaski tam jest w okolicy to od światła stopu.
Wyciągałem cały układ kierowniczy, zrobie zdjecia tych cześci.
Sciąganie w lewo - jak hamujesz, przyspieszasz, jedziesz swobodnie ?

Przyczyny:
1. mało powietrza w kole
2. brak zbieżności
3. luzy na zawieszeniu
4. zapowietrzony hamulec np. w lewym kole

Ogólnie to ładna furka, felga ciekawa, rzadko spotykana, spojler - brzydki a fe wyrzuc go do rowu, tylko napisz mi gdzie ten rów jest :)
 
 
     
 iparts



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: iparts
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Wysłany: 9 Styczeń 2014, 09:22   
   Moje auto: Opel


Cóż mogę dodać, ładny, fajny i przyjemnie zrobiony samochodzik. Gratuluję i bezawaryjności życzę.
 
 
     
 lbcorsa


Informacje
LPG: Nie
Imię: Krzysztof
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lis 2013
Posty: 3
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 12 Styczeń 2014, 14:27   
   Moje auto: Corsa B 1.0


Pazur napisał/a:
Zapytaj mechanika a najlepiej niech ci ten czujnik pod kierownicą pokaże... tam nie ma co regulowac, jest wałek z przegubem śruba 8 i reszta to stelaż do karoserii.

Corsa ma EPS, ściąga tylko na małych prędkościach jak kierownica jest bardziej miękka, wyraźnie lżej kręci się też w lewo.

Póki co samochodzik jeździ tylko z moją kobietą na zakupy, miesiąc temu zalany do pełna jeszcze nie potrzebuje karmienia ;)

Z racji tego że w tym miesiącu mam do opłacenia OC w moim autku (2l benzyna) amory, olej i filtry będą zrobione w lutym.

pzdr.
Krzysiek
Ostatnio zmieniony przez lbcorsa 13 Styczeń 2014, 22:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 CJ


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 123
Skąd: Brzeziny/Łódź
Wysłany: 12 Styczeń 2014, 22:42   
   Moje auto: Corsa B 1.0


lbcorsa napisał/a:
Corsa ma ESP


EPS!!! elektryczne wspomaganie, nie mylić z ESP, jak to robią "Mirki handlarze" w ogłoszeniach.
 
 
     
 lbcorsa


Informacje
LPG: Nie
Imię: Krzysztof
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lis 2013
Posty: 3
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 13 Styczeń 2014, 22:40   
   Moje auto: Corsa B 1.0


CJ napisał/a:
EPS!!! elektryczne wspomaganie, nie mylić z ESP, jak to robią "Mirki handlarze" w ogłoszeniach.


Przepraszam, niedopatrzenie z mojej strony, pierwszy raz mam coś takiego w samochodzie ;P i skojarzyło mi się właśnie z ESP, już poprawiam
pzdr.
Krzysiek

[ Dodano: 20 Styczeń 2014, 22:45 ]
Świecąca pomarańczowa kontrolka + spalanie na poziomie 8.5l/100 przyspieszyło wizytę autka w warsztacie, więc:

dziś przy przebiegu 206 240km wymienione/zrobione:
- EGR na sprawną używkę
- olej
- filtr oleju + paliwa + powietrza
- wyregulowany czujnik od EPS

Autko jakoś tak dziwnie odżyło.... ;)

[ Dodano: 21 Styczeń 2014, 13:17 ]
Dzisiaj wziąłem corsę pierwszy raz od zakupu żeby dojechać do pracy (prawie cały czas jeździ nią moja lepsza połówka) - w czasie drogi człowiek jadący z naprzeciwka prawie środkiem drogi urwał mi lusterko. Nawet nie zwolnił, nie wspominając o zatrzymaniu się.... :krzesłem:

Jakiś odprysk zadarł też minimalnie lakier na drzwiach, będę musiał to zabezpieczyć. Co za ludzie....

[ Dodano: 1 Luty 2014, 11:47 ]
Ech....

Corsa nie ma u mnie szczęścia....
Wczoraj wieczorem moja matula wykręcała samochodem "na pamięć" - efekt to popękany narożnik zderzaka tylnego. Jadę szukać jakiegoś pod kolor...

[ Dodano: 10 Marzec 2014, 19:10 ]
Dawno nie uaktualniałem:

- zderzak znalazłem pod kolor, przy okazji okazało się że pas tylny jest podżarty przez rdzę - jako że auto ma docelowo być jeszcze u mnie minimum 2 lata wybieram się z tym niedługo do blacharza na wycenę
- amory nadal niezrobione, jakoś nie mogę się zebrać :/
- przyszło radio z USB(JVC KD X30), stare już wystarczająco mnie zdrażniło
- wymieniłem lampy przednie na takie z czarnym wnętrzem (kupione przez forum)
- pojawiło się zwarcie LT lampy - już zrobione
- naprawiłem włącznik awaryjnych
- kupiłem taśmę LED z zamiarem rozebrania licznika i zmiany podświetlenia - na razie leży i dojrzewa ;)

wkrótce więcej ;)
pzdr.
Krzysiek
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 11 Marzec 2014, 12:25   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Jak to Mówią - Bez foto sie nie liczy :) :nocom:

Ale z tego co Czytam to nie za ciekawe historie. Ale Miejmy nadzieje ze ogarniesz i znów bedziesz mogł się cieszyć Corsawką:)
 
 
     
 Adam98


Informacje
LPG: Nie
Imię: ADAM
Wiek: 34
Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 12
Skąd: Tapkowice
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 11 Marzec 2014, 19:50   
   Moje auto: opel corsa b 1.0 polonez i fiat panda


Pokaż fotkę z tymi lampami.
 
 
     
 lbcorsa


Informacje
LPG: Nie
Imię: Krzysztof
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lis 2013
Posty: 3
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 28 Marzec 2014, 21:48   
   Moje auto: Corsa B 1.0


Jakoś ciężko mi się zabierać za aktualizację tematu ;)

Wrzucam foto z lampami, choć chyba bardziej z kronikarskiego obowiązku, bo już są inne :wstyd:



Już spieszę wyjaśnić dlaczego: corsa miała robiony przegląd i lampy nie przeszły - nie dało się ich wyregulować a świeciły za wysoko. Kupiłem nowe zamienniki - kolosalna różnica w ilości rzucanego światła, więc generalnie na +, foto jakoś niedługo wrzucę, żeby się liczyło ;)

Opłaciłem też OC na rok, dodatkowo na przeglądzie wyszło że amory mają od 49% do 53%, więc na razie odkładam ten temat i zbieram na blacharza - na razie pierwsza wycena to ponad 1k PLN, ale mam zamiar odwiedzić jeszcze kilku speców - trochę się na tym znam, ale "mój" blacharz jest teraz ponad 300km ode mnie ;)

Co jeszcze? A, był przejściowy problem z ręcznym, ale wystarczyła regulacja. Na razie tyle, aby do przodu ;)

Najbliższy update pod koniec następnego tygodnia - w końcu będę miał czas usiąść i zająć się drobiazgami typu podświetlenie licznika, brak prądu w radiu po wyjęciu kluczyka(restartuje się) itp.

pzdr.!
 
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 28 Marzec 2014, 22:14   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


lbcorsa napisał/a:
Jakoś ciężko mi się zabierać za aktualizację tematu ;)

Wrzucam foto z lampami, choć chyba bardziej z kronikarskiego obowiązku, bo już są inne :wstyd:

[url=http://naforum.zapod...043.jpg]Obrazek[/url][url=http://naforum.zapod...dc3.jpg]Obrazek[/url]

Już spieszę wyjaśnić dlaczego: corsa miała robiony przegląd i lampy nie przeszły - nie dało się ich wyregulować a świeciły za wysoko. Kupiłem nowe zamienniki - kolosalna różnica w ilości rzucanego światła, więc generalnie na +, foto jakoś niedługo wrzucę, żeby się liczyło ;)


Nie pamiętasz może jakiej firmy były te lampy z ciemnym wkładem? Pytam z czystej ciekawości, bo z tego co widzę nie mają one w pełni gładkiego szkła jak Arteby, czy Depo dlatego zastawiam się czy jest to samoróbka, czy może faktycznie ktoś takie lamp wypuścił na rynek :)
 
 
     
 lbcorsa


Informacje
LPG: Nie
Imię: Krzysztof
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lis 2013
Posty: 3
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 6 Kwiecień 2014, 14:46   
   Moje auto: Corsa B 1.0


Kaszubski napisał/a:
Nie pamiętasz może jakiej firmy były te lampy z ciemnym wkładem? Pytam z czystej ciekawości, bo z tego co widzę nie mają one w pełni gładkiego szkła jak Arteby, czy Depo dlatego zastawiam się czy jest to samoróbka, czy może faktycznie ktoś takie lamp wypuścił na rynek


Samoróbka na 100% ;)

Ogólnie miałem się dzisiaj pochwalić zdjęciami znowu na letnich kapciach i po umyciu samochodu, ale kicha :P

Ale po kolei:
Korzystając z pogody wziąłem się za ogarnianie rzeczy mało pilnych ale mnie irytujących, i tak:
- złożyłem pęknięty wężyk spryskiwacza tylnej szyby (złamany na łączeniu budy z klapą)
- przy okazji zabezpieczyłem kable w tym samym miejscu (popękały a jeden nawet się złamał całkowicie - chyba masa, grubszy brązowy)
- założyłem termometr w zderzak (miał pourywane kable), przy okazji zauważyłem że praktycznie nie ma podświetlenia na wyświetlaczu w miejscu temperatury - dodane do listy
- zacząłem walkę z centralnym zamkiem (mówiłem że powinien być ale nie działa), i tu zaczyna historia właściwa: po rozebraniu słupka pod nogami pasażera - centralki nie ma. Szybka decyzja, rozbieram drzwi i zobaczę czy do zamka idą jakieś przewody. Efekt: znalazłem siłownik przykręcony do drzwi i sterujący cięgnem - czyli central jest, ale nie fabryczny! No to idę po kablach, szukam centralki - Bingo! - ale zaraz, zaraz, to nie centralka, tylko cały układ alarmu

No dobra, alarm jak widać na zdjęciu z roku 2001, nie mam do niego dokumentacji, kluczyków, nic, więc zaczynam demontaż. No i po demontażu samochód przestał palić. "help"
W sumie wiem że moja wina, mogłem pomyśleć że alarm jest do czegoś podłączony, albo chociaż odłączyć aku przed demontażem - człowiek uczy się na własnych błędach, a im bardziej zaboli tym lepiej zapamięta :...:

Przy okazji pytanie: pod tunelem środkowym znalazłem takie coś - co to jest? Immo?


Aha, na + jeszcze tyle że przy rozbieraniu drzwi okazało się że poza poduchami kierowcy i pasażera + w fotelach mam jeszcze poduszki w drzwiach, czyli razem 6szt w corsie :lol1:

Na koniec jeszcze: wciąż mam problem z radiem - po wyjęciu kluczyka odcina całkowicie prąd na samochód i radio nie ma podtrzymania pamięci - restart po każdym włożeniu kluczyka, ale z racji dzisiejszej przygody temat odkładam na "po alarmie"

[ Dodano: 6 Kwiecień 2014, 14:48 ]
EDIT: już wygooglałem, to sterownik poduszek.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » Corsa B 1.0 1999
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.