Przesunięty przez: Kaszubski
16 Marzec 2016, 10:20
Problem z Corsą B
Autor Wiadomość
 Michal-_


Informacje
LPG: Nie
Imię: Michał
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 9
Skąd: okolice Katowic
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 20 Listopad 2013, 16:45   Problem z Corsą B
   Moje auto: Opel Corsa B 1.0 12V


Witam. Trzy miesiące temu kupiłem Opla Corsa B 1.0 B 98r. Z początku gdy go kupiłem, chodził jak diesel. Podjechałem do mechanika i powiedział mi, że jest rozrząd do wymiany(części+ robocizna podchodziło pod 1,5tyś). Wkurzony pojechałem do innego znajomego mechanika i powiedział mi, że te wersje silników mają to do siebie, że tak chodzą. U niego wymieniłem wszystkie filtry oraz olej i silnik zaczął od razu lepiej chodzić. Normalnie gdy go teraz zapal to normalnie chodzi ale jak się zagrzeje silnik to czasami znowu chodzi jak diesel. Nie wiem jest sens robić ten rozrząd?

Druga sprawa to odpalanie silnika. Gdy go zapalam przeważnie nie chce mi odpalać na jeden gar, ale gdy go trochę przy gazuje to już jest dobrze? Świece są nowe.

Trzecia problem to "dławienie" silnika. Gdy jadę sobie autem czasami nim szarpnie, "zadławi się silnik". Przed wymianą wszystkich filtrów było o wiele gorzej ale potem już mniej razy tak się działo.

Z góry serdecznie dziękuje a pomoc. Z góry przepraszam, jeśli temat był już na forum ;)
Ostatnio zmieniony przez 20 Listopad 2013, 19:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 Semy


Informacje
LPG: Nie
Imię: Robert
Wiek: 35
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 12
Skąd: Bytom
Wysłany: 20 Listopad 2013, 18:20   
   Moje auto: Corsa B; 98r.; 1.4 V16


co do rozrządu to z nim niema żartów. Nie wiem jak to jest w twojej wersji (pasek/łańcuszek) ale jeżeli pasek rozrządu poprzedniemu kierowcy mojej corsi (1.4 16V) strzelił pasek to naprawa wyszła 2k pln więc wiem że tu niema żartów. Jeżeli wiesz kiedy był ostatnio robiony czyli masz jakąć FV za to czy chociaż paragon to masz jakieś rozeznanie. Jeżeli niczego takiego niemasz to poszukałbym tańszego (bo ten za 1,5k to jest gruuuba przesada) i aby chociaż stan rozrządu sprawdził i ewentualnie wymienił.

Co do reszty ci nie pomoge niestety
 
 
     
 CJ


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 123
Skąd: Brzeziny/Łódź
Wysłany: 20 Listopad 2013, 19:07   
   Moje auto: Corsa B 1.0


Masz łańcuch, więc nim się raczej nie przejmuj. Podstawa, to podłączenie pod kompa- bo za twoje niedomagania mogą być odpowiedzialne różne rzeczy- EGR, przepływka, lambda itp. A 1,5 tyś zł za rozrząd, to może być całkiem normalna cena biorąc pod uwagę, że to jest łańcuch i wypadałoby doliczyć koszt kół zębatych, co podnosi koszt usługi. a podstawa przy łańcuchu, to częsta kontrola stanu oleju! Plus oczywiście wymiana rok/15 000 km max!
 
 
     
 arcanis86


Informacje
LPG: Nie
Imię: Sebastian
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 75
Skąd: Chorzów
Wysłany: 20 Listopad 2013, 20:01   
   Moje auto: corsa b 1.2 16V


a ja słyszałem że łańcuch się wymienia dopiero jak go słychać
 
 
     
 CJ


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 123
Skąd: Brzeziny/Łódź
Wysłany: 20 Listopad 2013, 20:53   
   Moje auto: Corsa B 1.0


Dokładnie, dlatego nie ma co się od razu rzucać na rozrząd i robić sobie koszty. Komputer prawdę powie, bo te silniki same w sobie dają radę, zawodzi osprzęt.
 
 
     
 arcanis86


Informacje
LPG: Nie
Imię: Sebastian
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 75
Skąd: Chorzów
Wysłany: 20 Listopad 2013, 21:52   
   Moje auto: corsa b 1.2 16V


ja mam 181 tyś i na szczęście cisza ufff:) oby tak dalej bo koszta spore
 
 
     
 Michal-_


Informacje
LPG: Nie
Imię: Michał
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 9
Skąd: okolice Katowic
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 20 Listopad 2013, 22:23   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.0 12V


Ten drugi mechanik powiedział mi, że wymiana rozrządu w tym silniku to katorga, ale powiedział mi, że te Corsy tak mają i, że mogę jeździć na tym rozrządzie. Wymiana oleju dużo pomogła, bo jak odpalam na zimnym silniku to normalnie chodzi, gorzej potem jak jest silnik rozgrzany, ale tak i tak ciszej klekocze zanim wymieniłem olej.

Ile kosztuje mniej więcej podłaczenie auta pod kompa?

[ Dodano: 21 Listopad 2013, 14:55 ]
Sorki za post pod postem. Już byłem u mechanika i sprawdziłem na kompie co jest z Corsa. To tak:
1.czujnik położenia wału do wymiany
2.przepływomierz do wymiany

Opłaca się kupywać zamienniki czy lepiej orginalne części. Bo cena przeplywomierza orginalnego troche mnie przeraża.
 
 
     
 CJ


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 123
Skąd: Brzeziny/Łódź
Wysłany: 21 Listopad 2013, 16:07   
   Moje auto: Corsa B 1.0


Dwa razy wymieniałem przepływomierz i zawsze stawiałem na Boscha, 3-4 stówki, ale zawsze jest jakaś większa pewność co do części, chyba też tej firmy był dawany przepływomierz na pierwszy montaż. Jak ostatnio go wymieniałem, to ważna była jazda próbna po wymianie z podłączonym kompem- podłączenie to jedno, ale prawidłowe parametry podczas jazdy, to drugie.

Czujnik położenia wału odpowiada za nagłe gaśnięcie i duuuże trudności z ponownym odpaleniem, u mnie gdy padł, to każde światła mogły oznaczać dłuższy postój, kręcisz kręcisz, a odzewu ze strony silnika brak...

Też tak miałem z odpalaniem, dopiero za drugim, trzecim razem + wciśnięty gaz odpalał normalnie, ale nie pamiętam już, czy była to wina czujnika wału, czy silniczka krokowego... Bo z osprzętu, to już chyba wszystko zostało wymienione (przepływka x2, krokowiec X2, lambda, EGR) prócz alternatora i rozrusznika.
 
 
     
 sQcha
Zasłużeni
Opel Man!ac



Informacje
Zaproszone osoby: 1
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Imię: Piotr
Pomógł: 13 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 280
Skąd: Dzierżoniów DDZ
Wysłany: 22 Listopad 2013, 23:20   
   Moje auto: Corsa B, Astra F, Zafira A


Michal-_ napisał/a:
Ten drugi mechanik powiedział mi, że wymiana rozrządu w tym silniku to katorga, ale powiedział mi, że te Corsy tak mają i, że mogę jeździć na tym rozrządzie. Wymiana oleju dużo pomogła, bo jak odpalam na zimnym silniku to normalnie chodzi, gorzej potem jak jest silnik rozgrzany, ale tak i tak ciszej klekocze zanim wymieniłem olej.

Ile kosztuje mniej więcej podłaczenie auta pod kompa?

[ Dodano: 21 Listopad 2013, 14:55 ]
Sorki za post pod postem. Już byłem u mechanika i sprawdziłem na kompie co jest z Corsa. To tak:
1.czujnik położenia wału do wymiany
2.przepływomierz do wymiany

Opłaca się kupywać zamienniki czy lepiej orginalne części. Bo cena przeplywomierza orginalnego troche mnie przeraża.


Przepływka najlepiej oryginał - drogo, ale zamienniki nie słyną z żywotności.
Czujnik nie jest bardzo drogi, dlatego też polecam oryginał.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Problem z Corsą B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.