Przesunięty przez: Kaszubski
7 Marzec 2016, 19:37
[Elektryka] Potrzebna pilna pomoc !!! zależy na czasie
Autor Wiadomość
 arcanis86


Informacje
LPG: Nie
Imię: Sebastian
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 75
Skąd: Chorzów
Wysłany: 5 Listopad 2013, 20:36   [Elektryka] Potrzebna pilna pomoc !!! zależy na czasie
   Moje auto: corsa b 1.2 16V


Witam otóż rano pojechałem do mechanika w celu wymiany klocków oraz amortyzatorów nigdy nie miałem problemów z żadnymi kontrolkami typu check engine ani kontrolki poduszki po wykonaniu napraw mechanik wybrał się na jazdę próbną i zaświeciła się kontrolka poduszki ponoć poduszki kierowcy stwierdził że nie jest elektrykiem i nie zajmuje się tym podłączył pod kompa i stwierdził że to poduszka kierowcy ale nie ma tak wyspecjalizowanego komputera aby przyjrzeć się temu dokładnie dlaczego się zapaliła i nie potrafi skasować co wy Panowie na to ? jest ktoś z okolic Chorzowa żeby się temu przyjrzeć ? pozdrawiam i proszę o pomoc bo nie wiem o co halo sam mechanik był zaskoczony że ta kontrolka się zaświeciła :(
 
 
     
 Hunted



Informacje
podkarpackie

LPG: Nie
Imię: Damian
Wiek: 29
Dołączył: 03 Sie 2013
Posty: 37
Skąd: Jasło [RJS]
Wysłany: 5 Listopad 2013, 21:52   
   Moje auto: Corsa B C12NZ


Nie rozpaczaj, podjedź do innego i niech skasuje błąd.
 
 
     
 arcanis86


Informacje
LPG: Nie
Imię: Sebastian
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 75
Skąd: Chorzów
Wysłany: 5 Listopad 2013, 22:02   
   Moje auto: corsa b 1.2 16V


podjadę tylko chodzi mi o to co do kontrolki mają amortyzatory i klocki
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 5 Listopad 2013, 22:22   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Przede wszystkim należy podłączyć pod kompa i sprawdzić która część osprzętu powoduje problem , przerwa w obwodzie poduszki czasem może być spowodowana usterką taśmy.
Zdarza się że problem dotyczy napinacza pasów , najczęściej związany z słabym kontaktem kostki pod fotelem pasażera lub i kierowcy (dotyczy wersji po 98r. )
Swoją drogą to trochę dziwny zbieg okoliczności że usterka pojawiła się akurat w warsztacie przy wymianie klocków i amorków .
 
 
     
 arcanis86


Informacje
LPG: Nie
Imię: Sebastian
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 75
Skąd: Chorzów
Wysłany: 5 Listopad 2013, 22:30   
   Moje auto: corsa b 1.2 16V


jutro sprawdzę kostkę pod siedzeniem może ktoś ją naruszył tylko czy przed grzebaniem w tej kostce muszę najpierw odłączyć akumulator ? mam problem czasami z napinaczem czasami pas się sam odpina ale nigdy nie świeciła się z tego powodu kontrolka przy kierownicy nic grzebane nie było dokładnie przeprowadziłem oględziny również poduszki w kierownicy
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 6 Listopad 2013, 10:11   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


arcanis86 napisał/a:
czy przed grzebaniem w tej kostce muszę najpierw odłączyć akumulator ? mam problem czasami z napinaczem czasami pas się sam odpina ale nigdy nie świeciła się z tego powodu kontrolka przy kierownicy nic grzebane nie było dokładnie przeprowadziłem oględziny również poduszki w kierownicy

Zasilanie sensora airbag załącza się dopiero po przekręceniu stacyjki jednak dla pewności możesz odłączyć akumulator , tym bardziej że niektóre sterowniki airbag nawet po usunięciu usterek wymagają wymiany na nowy lub resetu w celu aktywacji .
Jeśli natomiast idzie o zapięcie napinacza to niema to nic wspólnego z kontrolką .
Pod plastikowymi pokrywkami przy fotelu pasażera i kierowcy (pod jedną z nich znajduje się VIN ) można zobaczyć napinacz pirotechniczny który na linkach naciąga zapięcie pasów w przypadku kolizji , ładunek napinacza w przypadku aut po 98r. jest aktywowany przez sensor airbag , tak czy inaczej nie ma to nic wspólnego z niezapinającym się zatrzaskiem .
 
 
     
 arcanis86


Informacje
LPG: Nie
Imię: Sebastian
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 75
Skąd: Chorzów
Wysłany: 7 Listopad 2013, 20:50   
   Moje auto: corsa b 1.2 16V


ok problem rozwiązany poszła taśma od poduszki w kierownicy można tylko snuć domysły czy nie została mi podmieniona czy szlag ją trafił
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 7 Listopad 2013, 22:31   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


arcanis86 napisał/a:
ok problem rozwiązany poszła taśma od poduszki w kierownicy można tylko snuć domysły czy nie została mi podmieniona czy szlag ją trafił

U mojej znajomej w corsie mechaniory usuwały usterkę po kolizyjną , a ponieważ nie wyprostowali podłużnicy to ustawienie kierownicy skorygowali przestawiając ją o parę zębów , niestety coś źle poskładali i doprowadzili w ten sposób do zmielenia taśmy airbag .
Oczywiście zapierali się że kontrolka airbag świeciła gdy auto dotarło do warsztatu .
 
 
     
 arcanis86


Informacje
LPG: Nie
Imię: Sebastian
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 75
Skąd: Chorzów
Wysłany: 8 Listopad 2013, 18:53   
   Moje auto: corsa b 1.2 16V


Właściciel warsztatu jest konkretny od razu mi powiedział że kontrolka mu się nie świeciła problem jest w tych robolach co u niego pracują muszą robić machloje jak szef jeździ po hurtowniach za częściami ciężko bardzo o uczciwość jak już trafisz na konkretnego uczciwego właściciela warsztatu co graniczy z cudem to jego pracownicy wałki kręcą :/

[ Dodano: 10 Listopad 2013, 10:35 ]
oki dziękuję za pomoc temat można zamknąć pozdrawiam
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ elektryczny, zapłon » [Elektryka] Potrzebna pilna pomoc !!! zależy na czasie
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.