Przesunięty przez: Kaszubski
13 Marzec 2016, 14:03
Corsa nie odpala , wymienione przewody WN i świece
Autor Wiadomość
 pioran


Informacje
Dołączył: 20 Lip 2010
Posty: 13
Skąd: Mrągowo
Wysłany: 1 Listopad 2013, 08:47   Corsa nie odpala , wymienione przewody WN i świece

Witam wszystkich forumowiczów.
Mam problem tego rodzaju.Corsa C14SE 82 KM
Corsa słabo odpalała w mgliste i wilgotne poranki,postanowiłem wymienić przewody wysokiego napięcia oraz świece.
Pojeździłem na nowym zestawie dwa dni,po tym czasie nie odpaliła rano.
Iskra jest,paliwo podaje,komputer nie zgłasza błędów ( tylko kod 12),przy dłuższym kręceniu nieraz tak jest jakby już miał odpalić ale gaśnie natychmiast wraz z przekręceniem kluczyka.

Czy problem może być w czujniku halla i położenia wału?

Czy czujnik halla w tym modelu leży pod modułem zapłonowym przekręcony jedną śrubą i z wtyczką?


Proszę o jakąś podpowiedź, czy za taki problem może być odpowiedzialny jakiś bezpiecznik?
 
 
     
 Hunted



Informacje
podkarpackie

LPG: Nie
Imię: Damian
Wiek: 29
Dołączył: 03 Sie 2013
Posty: 37
Skąd: Jasło [RJS]
Wysłany: 2 Listopad 2013, 08:09   
   Moje auto: Corsa B C12NZ


Dobrze akumulator kręci tym rozrusznikiem?
Skoro na starych świecach i kablach paliła, to sprawdź jeszcze raz wszystkie kable w/n i świece, przy okazji możesz zmierzyć ciśnienie sprężania jeśli masz manometr.
Miałem kiedyś taki przypadek że samochód (vectra a) przy kręcenie nie paliła, iskra gdzieś zanikała przy kręceniu ale gdy się puszczało kluczyk to w końcowej fazie iskra się pojawiała, winowajcą okazał się przewód przy rozruszniku który był słabo przykręcony do tego zaśniedziały i tam gdzieś prąd bokiem spie*dalał krótko mówiąc. Sprawdź czy nie masz też gdzieś luźznuch przewodów itd, cewkę, ten rozrusznik itp
 
 
     
 pioran


Informacje
Dołączył: 20 Lip 2010
Posty: 13
Skąd: Mrągowo
Wysłany: 2 Listopad 2013, 08:59   

Dzięki Damian za podpowiedź z tym rozrusznikiem, ostatnio miałem luźny alternator i został dokręcany, a że tam jest ciężki dostęp to i może było coś grzebane przy rozruszniku.

Najbardziej zastanawiające jest to że dwa dni po wymianie przewodów jeździłem i odpalał normalnie,a teraz tak jest że rozrusznik kręci i iskra niby jest ale czy w odpowiednim momencie się pojawia to nie wiem.


Może warto najpierw przejrzeć przewody i połączenia zanim zacznę pakować się w koszta

Pozdrawiam
Piotrek
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2 Listopad 2013, 14:23   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Po pierwsze , sprawdź przewody masowe przy górnym kółku rozrządu (miejsce przewidziane na mechaniczną pompę paliwa).
Drugą bardziej prawdopodobną przyczyną może być czujnik temperatury silnika , większość problemów z tym czujnikiem zaczyna się ujawniać teraz z uwagi na to że poranki są znacznie chłodniejsze niż miesiąc temu .
kondycję czujnika najlepiej sprawdzić podłączając pod komputer .
W takiej sytuacji najlepiej sprawdzić dwa skrajne stany tego czujnika czyli silnik zimny (przed odpaleniem i rozgrzaniem) i po rozgrzaniu , przy sprawnym układzie chłodzenia powinna być to temperatura między 92 a 100 stopni .
 
 
     
 pioran


Informacje
Dołączył: 20 Lip 2010
Posty: 13
Skąd: Mrągowo
Wysłany: 2 Listopad 2013, 16:36   

Dziś rano spróbowałem go odpalić , za pierwszym razem zapalił i zgasł a za drugim trochę z problemami ale w końcu zapalił.Zrobiłem jakieś 20km i póki co jest ok, ale dla mnie to niepewny stan bo coś niespodziewanie może znowu się zapsuć.
Nie ma pojęcia jaki jest tego powód.

yosh a ten czujnik temperatury silnika to ten pod aparatem zapłonowym wkręcony w blok silnika?
Czy ten czujnik odpowiada za wskazania wskaźnika temp silnika i wysyła info do komputera?
Z kodów błędów nic mi nie pokazało
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 4 Listopad 2013, 09:14   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


pioran napisał/a:

yosh a ten czujnik temperatury silnika to ten pod aparatem zapłonowym wkręcony w blok silnika?
Czy ten czujnik odpowiada za wskazania wskaźnika temp silnika i wysyła info do komputera?
Z kodów błędów nic mi nie pokazało

Tak właśnie ten dwupinowy z niebieski gniazdem , komputer będzie wykrywał błędy tego czujnika dopiero wtedy gdy nastąpi przerwa w jego obwodzie lub gdy dojdzie do zwarcia natomiast nie wykryje jego nieprawidłowych wskazań.
 
 
     
 pioran


Informacje
Dołączył: 20 Lip 2010
Posty: 13
Skąd: Mrągowo
Wysłany: 4 Listopad 2013, 10:39   

A czy jest możliwość podłączenia pod komputer tak żeby pokazał wszystkie parametry pracy silnika i czujników?
Bo odczyt po błyskach nie zawsze wskaże co jest nie tak.
Teraz jest tak u mnie, ze odpala, ale boje się ze może się powtórzyć taka sytuacja.
Samo się naprawiło,
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 4 Listopad 2013, 10:47   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Tak , dlatego wcześniej sugerowałem podłączenie pod kompa i sprawdzenie temperatury jaką widzi sterownik silnika .
 
 
     
 pioran


Informacje
Dołączył: 20 Lip 2010
Posty: 13
Skąd: Mrągowo
Wysłany: 4 Listopad 2013, 11:33   

To póki co od tego zacznę diagnozę. Dzięki
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Corsa nie odpala , wymienione przewody WN i świece
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.