Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 14:17
Opel corsa c 1.0 problem z odpalaniem za pierwszym razem.
Autor Wiadomość
 JoannaAAA


Informacje
Imię: Asia
Wiek: 37
Dołączyła: 16 Paź 2013
Posty: 5
Skąd: szczecin
Wysłany: 16 Październik 2013, 18:27   Opel corsa c 1.0 problem z odpalaniem za pierwszym razem.
   Moje auto: opel corsa c 1.0


Hej, jestem tutaj nowa dlatego proszę wybaczyć... Mam problem z moją corsa c 1.0 benzyna. Otóż po dłuższym postoju (czasem nawet 2,3h) mam problem z odpaleniem auta. Muszę długo kręcić. Auto odpala i wszystko już jest ok. Po zgaszeniu go i ponownym odpaleniu auto działa bardzo dobrze i nie ma już problemów z odpaleniem. Mam znajomego mechanika, który sprawdził mi świece - niby wszystkie są ok, parę dni temu wymieniłam akumulator.... sytuacja bez zmian. Słyszałam, że to może być wina np. cewki? Auto ma 3 cylindry.... czy to może być powód takiego odpalania? Mechanik mówił że takie silniki rzadko spotykane. Czy ktoś mi pomoże? Mam już dość tego że nie jest w pełni sprawny.
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 16 Październik 2013, 18:45   
   Moje auto: AG Z14XEP


czy silniki 3 cylindrowe żadko spotykane? można by lekko polemizować, nie jest ich aż tak znowu mało (corsa, fabia, yaris) - fakt, stanowią pewnie co najwyżej kilka procent w całej populacji silników, ale nie trzeba daleko szukać żeby jakiegoś 3-cylindrowca spotkać ;)

do rzeczy. u siebie w CB też 1.0 miałem podobnie - zawór EGR zaciął się i był ciągle niedomknięty. Jeśli kolega ma czym podłączyć auto pod kompa to niech sprawdzi położenie zaworu. Jeśli nie, to niech w ciemno przeczyści EGR (jeśli nie wie jak, to nawet tutaj na forum kiedyś to opisywałem) - na pewno nie zaszkodzi autku.
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 17 Październik 2013, 11:46   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Zespół cewek zawiera w sobie trzy niezależnie pracujące cewki i nie zdarza się aby wszystkie trzy zaczynały szwankować jednocześnie , to odnośnie cewek.
Problem może mieć związek z uszkodzonym czujnikiem temperatury , niewłaściwy odczyt dostarcza błędne informacje do komputera silnika przez co komputer myśli że silnik jest rozgrzany , w efekcie odpala z problemami .
W takiej sytuacji dobrze jest podłączyć pod komputer i sprawdzić jaka temperatura jest na silniku , temperaturę dobrze jest odczytać dla zimnego silnika po np. nocy gdy silnik jest wystudzony.
 
 
     
 Zeniu



Informacje
Pomógł: 4 razy
Wiek: 35
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 208
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 17 Październik 2013, 18:54   
   Moje auto: Laguna II PHII


JoannaAAA napisał/a:
Hej, jestem tutaj nowa dlatego proszę wybaczyć... Mam problem z moją corsa c 1.0 benzyna. Otóż po dłuższym postoju (czasem nawet 2,3h) mam problem z odpaleniem auta. Muszę długo kręcić. Auto odpala i wszystko już jest ok. Po zgaszeniu go i ponownym odpaleniu auto działa bardzo dobrze i nie ma już problemów z odpaleniem.


brzmi jakby paliwo spieprzało, nie cofa z pompy? albo może jakiś wyciek?
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 17 Październik 2013, 21:59   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Zeniu napisał/a:

brzmi jakby paliwo spieprzało, nie cofa z pompy? albo może jakiś wyciek?

Ładnie musiało by sikać , poza tym pompa paliwowa ma sporą wydajność i pusty układ paliwowy zalewa się po dwóch sekundach.
To nie diesel żeby się zapowietrzał .
 
 
     
 JoannaAAA


Informacje
Imię: Asia
Wiek: 37
Dołączyła: 16 Paź 2013
Posty: 5
Skąd: szczecin
Wysłany: 29 Październik 2013, 12:54   
   Moje auto: opel corsa c 1.0


Hej. byłam u mechanika bo wyskoczył m błąd silnika. Wymienił mi czujnik temperatury który pokazywał -40 stopni. Mówił, że to może mieć związek z odpalaniem... chociaż pojechałam do niego ze względu na błąd. Auto nadal źle odpala;/ może wymienić świece? jak będę u niego następnym razem powiem żeby dokładnie to sprawdził. Ma mi jakąś uszczelke wymieniać. Co do podłączenia do kompa - wykryty został błąd sondy lambda ale już jest wszystko ok z nią niby.
 
 
     
 Hunted



Informacje
podkarpackie

LPG: Nie
Imię: Damian
Wiek: 29
Dołączył: 03 Sie 2013
Posty: 37
Skąd: Jasło [RJS]
Wysłany: 29 Październik 2013, 13:46   
   Moje auto: Corsa B C12NZ


Wymienić świece nigdy nie zaszkodzi, ale jeśli to nie ich wina to najpierw sprawdziłbym np. na innych świacach niż od razu kupował nowe.
Nawet sama mogłabyś sprawdzić na innych świecach a jesli nie to napewno jakiegoś chłopa w domu masz :P
 
 
     
 JoannaAAA


Informacje
Imię: Asia
Wiek: 37
Dołączyła: 16 Paź 2013
Posty: 5
Skąd: szczecin
Wysłany: 29 Październik 2013, 22:43   
   Moje auto: opel corsa c 1.0


Problem w tym, że jadę na 1 listopada do domu (100km);/ Pojechałabym pociągiem ale muszę wymienić opony i zrobić przegląd. Boję się trochę, że coś stanie mi się w drodze... Przejęłam się trochę tym egr;/ bo jeśl to jest to mam pozamiatane;/ tym bardziej, że wyskoczył błąd sondy lambda. A ona niby jest dobra. Tak mi mechanik mówił. Chciałabym to załatwić jak najszybciej... ale niestety dopiero po 1 listopada będę mogła;/ Czytałam, też że gdyby to był EGR to by było szarpanie i problemy z jazdą... ja takowych nie mam. tylko to odpalanie. Co do świec. Nie umiem sprawdzić :P jest możliwość że są dobre ale już wysłużone? Bo już chyba 40tys mają;P

[ Dodano: 30 Październik 2013, 00:13 ]
oczywiście jak narazie żadnych błędów nie ma i jezdzi się dobrze (chodziło mi o to że był wcześniej). :uuu:
 
 
     
 tylkonieon


Informacje
lubuskie

LPG: Nie
Imię: kuba
Wiek: 31
Dołączył: 29 Paź 2013
Posty: 2
Skąd: gubin
Wysłany: 30 Październik 2013, 12:26   
   Moje auto: corsa b 1998 1.0 12v


jeśli niepali sie błąd to trzeba sprawdzić jak będzie palić w trybie awaryjnym najprosiciej odepnij przepływomierz i wtedy sprubuj odpalić kilka razy jeśli odpalnie nadal będzie takim problemem zmierzył bym ciśnienie w cylindrach niezaszkodzić a można sie wiele dowiedzieć
 
 
     
 JoannaAAA


Informacje
Imię: Asia
Wiek: 37
Dołączyła: 16 Paź 2013
Posty: 5
Skąd: szczecin
Wysłany: 30 Październik 2013, 23:30   
   Moje auto: opel corsa c 1.0


jeśli to wina cylindrów to przecież pozamiatane;/ Sama i tak nic nie zrobię. Pozostaje mi tylko się przemęczyć i po 1 listopada jak wrócę pojechać do mechanika. Strasznie się boję ;/ tym bardziej, że mam to auto strasznie krótko.

[ Dodano: 31 Październik 2013, 12:18 ]
Przypomniało mi się teraz że wcześniej zapaliła mi się kontrolka auto z kluczem - okazało się, że jechałam na rezerwie i wtedy auto załapało jakieś błędy. Usunięto je i było ok. Ale jak byłam ostatnio u mechanika bo zapalił mi się błąd silnika to słyszałam jak mówił że ciągle wywala właśnie błąd czujnika paliwa. Czy to może mieć jakiś związek? Może to filtr paliwa?
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2 Listopad 2013, 14:44   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Skoro sprawna lambda wywala błędy to problem może tkwić w układzie paliwowym .
Zbyt niskie ciśnienie układu paliwowego też powoduje objawy jak te opisane wyżej , niech mechanik sprawdzi ciśnienie paliwa na listwie wtryskowej , powinno wynosić około 3bar .
Jeśli manometr pokarze niższe ciśnienie to uszkodzony jest regulator ciśnienia paliwa lub pompa , w takiej sytuacji obserwacja przewodu powrotu paliwa pozwala stwierdzić który z dwóch elementów jest uszkodzony.
Jeśli mimo niedoboru ciśnienia paliwo będzie wracać powrotem to winny jest regulator ciśnienia , jeśli przewodem powrotu nic nie wraca to znaczy że pompa ma zbyt niską wydajność lub uszkodzony jest przewód zasilający w zbiorniku ( brak opaski zaciskowej na przewodzie paliwa w zbiorniku też może być powodem niedoboru ciśnienia ) .
 
 
     
 JoannaAAA


Informacje
Imię: Asia
Wiek: 37
Dołączyła: 16 Paź 2013
Posty: 5
Skąd: szczecin
Wysłany: 2 Listopad 2013, 20:10   
   Moje auto: opel corsa c 1.0


Ponownie zapaliła mi się kontrolka silnika. Ale, że jest weekend dopiero po udam się do mechanika (muszę niestety przejechać do niego około 100km) . Jeśli to to co wyżej kolega napisał to jaki przybliżony koszt naprawy? Ciągle coś z ta moją corsą :złyy:

[ Dodano: 5 Listopad 2013, 21:51 ]
Jednak sonda do wymiany... a z odpalaniem nie wiadomo co....bo to przecież nie ma związku.

[ Dodano: 24 Listopad 2013, 01:34 ]
Nadal nie wiem co z moim autem. Sonda, świece, filtry olej wymieniony. Problem wystepuje nadal. do tego doszła naprawa pękniętego kolektora;/ a auto ciągle się krztusi. Okazało się także, że mimo wymiany akumulatora jest on niedobry;/ także czeka mnie reklamacja. Mam nadzieję, że nie będą robić problemów. najbardziej wkurza mnie jednak to odpalanie;/ :uuu: :uuu:
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » Opel corsa c 1.0 problem z odpalaniem za pierwszym razem.
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



bestpolisa.pl/ubezpieczenia/ubezpieczenie-mieszkania
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.