Przesunięty przez: Kaszubski
13 Marzec 2016, 14:03
corsa b 1,4 mocne szarpanie
Autor Wiadomość
 jeelo


Informacje
podkarpackie

LPG: Tak
Imię: Grzegorz
Dołączył: 17 Paź 2013
Posty: 3
Skąd: Rz
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 17 Październik 2013, 20:43   corsa b 1,4 mocne szarpanie
   Moje auto: corsa b 1.4 8v


Na początku jako że jestem nowym użytkownikiem witam wszystkich serdecznie :) Mam świadomość że jest wiele tego typu tematów na różnych forach, jednak żaden z nich idealnie nie pasuje do mojego problemu. Więc liczę na wyrozumiałość oraz pomoc w rozwiązaniu problemu. Problemem o którym mówię, jest mocne szarpanie przy delikatnym dodawaniu gazu, trzymaniu pedału gazu w jednej pozycji, bądź delikatnym popuszczaniu. Problem znika zaś przy mocnym dodaniu gazy, bądź przy całkowitym odpuszczeniu. Silnik o którym mowa to c14sz Nie jest to stały problem, czasami potrafi przejechac ponad 1000 km bez szwanku żeby następnie zacząć szarpać przez następne 200 km i potem się naprawia na np 300 km żeby dalej się zepsuć :) tak więc żyje własnym życiem. Czasami zaświeca się czek ale to raczej nie ma związku z szarpaniem, bo szarpie przeważnie jak czek sie nie świeci... byłem u mechanika i podobno podpinał go pod komputer, powiedział że nie ma błędów poza wtryskiem ale podobno to wina instalacji gazowej (skoro już przy tym jesteśmy auto świruje i na lpg i na benzynie) wymieniałem świece, przewody, podpinali mi u znajomego na szrocie inny aparat zapłonowy, inny EGR i dalej to samo. Więc już sam nie wiem... Może ktoś z was ma jakiś pomysł? Czy to może być czujnik położenia wału? Z góry dzięki za odpowiedzi jeżeli takowe się pojawią :)

[ Dodano: 18 Październik 2013, 14:25 ]
Byłem dziś u mechanika jeszcze raz podpiąć corse pod komputer. Wyskoczył błąd czujnika spalania stukowego nr 1. Czy może to mieć coś wspólnego z moimi problemami? Mechanik poinformował mnie również o tym że przyczyną takiego zachowania może być pęknięte koło pasowe a co za tym idzie czujnik połozenia wału świruje...
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.