Przesunięty przez: Kaszubski
20 Marzec 2016, 10:57
[Elektryka] Montaż czujników parkowania przód + tył
Autor Wiadomość
 hapat


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Patryk
Dołączył: 05 Paź 2013
Posty: 4
Skąd: Wrocław
Wysłany: 5 Październik 2013, 20:57   [Elektryka] Montaż czujników parkowania przód + tył
   Moje auto: Corsa B 1.0


Witam Wszystkim
Jak pewnie każdy zauważył to jest mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość.
Zakupiłem czujniki parkowania firmy Valeo przód + tył i prosiłbym o wskazówki jak je zamontować. Auto: Opel Corsa B 1,0 12V 3 drzwiowy. Chodzi głównie o podłączenie kabli, wiem, że tył się podłącza pod lampę a przód? no i jak poprowadzić wiązkę przez całe auto? Od przedniego zderzaka przez wnętrze auta aż do bagażnika i z powrotem na zewnątrz..
Czy do wywiercenia otworów i zamontowania tego wszystkiego konieczne jest zdejmowanie zderzaków? Czy akumulator sobie poradzi? Za wszystkie wskazówki będę bardzo wdzięczny. Ewentualnie jakby się okazało że raczej amator sobie nie poradzi to ile się spodziewać za montaż u elektryka?
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 6 Październik 2013, 12:14   
   Moje auto: AG Z14XEP


czujniki parkowania w corsie b? przepraszam, ale trochę to komicznie brzmi jak dla mnie ;)

koszt montażu myślę że porównywalny z montażem alarmu - a to już łatwiej Ci będzie znaleźć.
ps. instrukcję montażu to chyba załączyli? bo po opisie to za bardzo nie łapię co chcesz i pod jaką lampę podłączać (zasilanie tego układu pod światło wstecznego? - to co, one tylko przy cofaniu mają działać? to przednie w ogóle byłyby bez sensu). poszukaj w necie instrukcji do tego modelu czujników i daj linka.
 
 
     
 hapat


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Patryk
Dołączył: 05 Paź 2013
Posty: 4
Skąd: Wrocław
Wysłany: 6 Październik 2013, 20:44   
   Moje auto: Corsa B 1.0


Czujniki są dla osoby która ich potrzebuje a nie dla prestiżu:)
Trzeba podpiąć 3 kable, jeden pod światło cofania (dla czujników z tyłu) jeden do stacyjki (stałe zasilanie) i masę. Problemem jest lokalizacja tych kabli w samochodzie. Dodatkowo nie wiem którędy przeprowadzić kable do wnętrza samochodu, dla czujników z tyłu problemu dużego nie ma, ale dla przednich? Nie wiem gdzie jest jakaś dziura do kabiny..
znalazłem instrukcję montażu dla czujników dodatkowo z sygnałem dźwiękowym np. tu: http://chomikuj.pl/a_krak...a,499044734.pdf
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 9 Październik 2013, 18:05   
   Moje auto: AG Z14XEP


zdemontuj schowek - za nim jest otwór zaślepiony gumą do przegrody akumulatora. możesz lekko naciąć gumę i przez nią przeciągnąć kabel. Innej drogi nie szukałem.

układ pewnie ma jakiś wyświetlacz - gdzie chcesz go zamontować, to będzie wiadomo w jakich okolicach szukać odpowienich sygnałów.
Jeśli w okolicy TIDa, to w jego kostce masz masę i 12V po zapłonie. sygnał lampy wstecznego chyba najprościej będzie pociągnąć aż od lampy (na pewno jest też w złączu X6 (45-pinowe) w nogach kierowcy, ale tam jest sporo kabli i łatwo o pomyłkę ;) - pin 16, kabel 0.75 WS-SW [biało-czarny] -> http://www.flickr.com/photos/e-milion/10172636836/ )
 
 
     
 hapat


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Patryk
Dołączył: 05 Paź 2013
Posty: 4
Skąd: Wrocław
Wysłany: 9 Październik 2013, 19:31   
   Moje auto: Corsa B 1.0


Dzięki za informację, w sobotę się za to biorę, postaram się zrobić zdjęcia to może i jakiś poradnik z tego wyjdzie jakby ktoś chciał:) Zastanawiam sie tylko czy da się zamontować czujniki z przodu nad tablicą rejestracyjną.. wg instrukcji trzeba je rozmieścić max 45cm od siebie a konstrukcja przedniego zderzaka umożliwia montaż czujników tylko na górze. Chyba że pomiędzy tablicą, ale to wyjdzie ok 58cm i nie wiem jaki to będzie miało wpływ na działanie.
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 9 Październik 2013, 21:43   
   Moje auto: AG Z14XEP


eeee... nie wiem jaki dokładnie masz model, ale jeśli to takie valeo jak w linku to zobacz punkt 3 instrukcji: W2 = 50 - 76 cm
link
 
 
     
 hapat


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Patryk
Dołączył: 05 Paź 2013
Posty: 4
Skąd: Wrocław
Wysłany: 10 Październik 2013, 10:53   
   Moje auto: Corsa B 1.0


hmm , faktycznie, dla czujników z przodu 50-76cm, czyli nie ma problemu:) Ok teraz już wiem wszystko co i jak, jeśli chodzi o teorie oczywiście:)
Dziękuję za odpowiedź i temat może iść do zamknięcia!
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ elektryczny, zapłon » [Elektryka] Montaż czujników parkowania przód + tył
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



To chyba najlepszy konwerter rdzy na świecie. Zamienia rdzę w hematyt
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.