Przesunięty przez: Kaszubski
7 Marzec 2016, 19:37
corsa b 1.2 duze spalanie i dymienie na czarno
Autor Wiadomość
 mathis91


Informacje
Imię: Mateusz
Wiek: 32
Dołączył: 26 Lip 2013
Posty: 3
Skąd: Polanowo
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 4 Październik 2013, 20:13   corsa b 1.2 duze spalanie i dymienie na czarno
   Moje auto: Corsa B


witam mam taki problem ostatnio mój opel pali dużo za dużo bo 10l/100 i gdy na jałowym biegu dam gazu kopci mi na czarno podczas jazdy ze stałą prędkością przerywa mi jakby zalewało świece ale jak dodam gazu to idzie dobrze na zimnym silniku zachowuje się tak jakby palił na trzy gary ale przejadę kawałek i jest ok nie wiem co może być przyczyną wymieniłem już przepustnice, sondę i czujnik temperatury nie wiem co jej dolega za pomoc z góry dziękuje
Ostatnio zmieniony przez 18 Październik 2013, 16:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 Adammmd2



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Imię: Adam
Wiek: 34
Dołączył: 27 Kwi 2013
Posty: 10
Skąd: Zabiele-Piliki
Wysłany: 18 Październik 2013, 16:30   
   Moje auto: Corsa 1.4 16v


moim zdaniem powinieneś sprawdzić sonde lambda, może złe dane podawać i za dużą dawke paliwa podaje, dlatego kopci na czarno
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18 Październik 2013, 22:00   Re: corsa b 1.2 duze spalanie i dymienie na czarno
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


mathis91 napisał/a:
kopci mi na czarno podczas jazdy ze stałą prędkością przerywa mi jakby zalewało świece

Problem z pewnością dotyczy układu paliwowego.
Niskie ciśnienie paliwa często bywa przyczyną kopcenia , jeśli wtrysk leje zamiast rozpylać to z wydechu idzie czarny dym , za taki stan mogą odpowiadać:

-wtrysk paliwa (zużycie lub zanieczyszczenie)
-regulator ciśnienia paliwa (utrzymuje w układzie paliwowym zbyt niskie ciśnienie)
-pompa paliwa (zbyt niskie ciśnienie)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » corsa b 1.2 duze spalanie i dymienie na czarno
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.