Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 13:17
[ Silnik] Corsa C 1.0 nie odpala
Autor Wiadomość
 jacek974


Informacje
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 12 Wrz 2013
Posty: 1
Skąd: czestochowa
Wysłany: 12 Wrzesień 2013, 08:57   [ Silnik] Corsa C 1.0 nie odpala
   Moje auto: 1,0


Witam wszystkich.Opiszę problem od początku.Moja corsa miała kiedyś problem po wjechaniu w dużą kałużę , zapalała się pomarańczowa kontrolka z kluczykiem,przechodziła w tryb awaryjny i nie reagowała na pedał gazu.Dodam że po kałuży odpalała normalnie tylko nie wchodziła na obroty..Po upływie ok 0.5 godz zapalała i normalnie wchodziła na obroty-kontrolka servisowa się nie paliła.W związku że mam firmówkę corsa stała 2 m-ce w garażu i po jakimś czasie postanowiłem nią trochę pojezdzić.Odpaliła normalnie .Przejechałem 200km i pojechałem na myjnię.Po myjni zrobiłem 2 może 3 km i zgasła....Od tamtej pory nastała cisza.Silnik normalnie kręci,kontrolki wszystkie się palą normalnie,wskazówka obrotomierza się delikatnie rusza.Po przekręceniu kluczyka pompy paliwa nie słychać , jednak po podłączeniu na krótko działa.Wymieniłem czujnik położenia wału i dalej nic...Dodam że w czasie tej feralnej ostatniej jazdy nic niepokojącego się nie działo,silnik pracował bez zarzutu i normalnie przyspieszał....Pozostał sztywny hol i 200 km do domu...Teraz stoi i nie bardzo wiem gdzie szukać przyczyny lub gdzie w częstochowie ją wstawić żeby bez potrzeby nie naciągneli mnie na wymianę połowy elektryki...Będę wdzięczny za pomocne rady i sugestie.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » [ Silnik] Corsa C 1.0 nie odpala
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.