Przesunięty przez: Kaszubski
16 Marzec 2016, 10:20
[ Silnik] Nietypowy problem corsa b 1.2
Autor Wiadomość
 danek_mk


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Fabian
Wiek: 34
Dołączył: 17 Sie 2013
Posty: 3
Skąd: Malbork
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 17 Sierpień 2013, 09:43   [ Silnik] Nietypowy problem corsa b 1.2
   Moje auto: 1.2


Witam wszystkich użytkowników forum, mam problem z moja corsa b 1.2 X12SZ , mianowicie:
Autko nie zapala, iskra jest, paliwo podaje, zalewa go, jeśli uda się odpali pracuje na ok 6tys obrotów i przy próbie ruszenia gaśnie(odpala tylko gdy na chwile odepnę pompę paliwową i w momencie gdy silnik odpali muszę ją podłączyć)

Wymieniłem:
- pompa paliwowa brak efektu
- wtrysk brak efektu
- cewkę miała przebicie ale brak efektu
- wyciąłem tłumik zaraz za silnikiem
- rozrząd sprawdzony
- kable oraz świece również podmieniane

dlaczego ona może podawać tyle paliwa, i dlaczego tak wysokie obroty.... 5l paliwa spaliła mi dosłownie w 5 minut.
przepraszam a składnie, jestem nowy na forum.
Proszę o pomoc


Popracuj nad poprawnością polskich znaków diakrytycznych (ą, ę, ć, ż itp) tym razem poprawiłem i ostrzegam będę karał
Ostatnio zmieniony przez 17 Sierpień 2013, 21:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 17 Sierpień 2013, 12:27   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Skoro wtrysk został wymieniony i dalej leje to może oznaczać że uszkodzeniu uległa końcówka sterująca w ECU .
Spróbuj zaobserwować zachowanie wtrysku w trakcie rozruchu silnika , przy kręceniu rozrusznikiem dosyć łatwo jest zaobserwować cykle wtrysku , jeśli po rozpoczęciu kręcenia wtrysk leje a cykli nie daje się zaobserwować to prawdo podobnie uszkodzona jest końcówka w ECU .
 
 
     
 danek_mk


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Fabian
Wiek: 34
Dołączył: 17 Sie 2013
Posty: 3
Skąd: Malbork
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 17 Sierpień 2013, 12:42   
   Moje auto: 1.2


wtrysk caly czas daje paliwo od momentu krecenia silnikiem, dzis przywioze sterownik ze szrotu moze to bedzie to. Szczerze mowiac rece juz mi opadly. czy ta koncowka znajduje sie w srodku ecu?


Kolego widzę, że masz problem z autem lecz również problem z pisaniem poprawnie Proszę poprawić powyższy post na co daje 24 godziny inaczej :ban:
Ostatnio zmieniony przez 17 Sierpień 2013, 21:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 17 Sierpień 2013, 13:09   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


W Sumie chciałem powiedzieć byś jeszcze podłączył go gdzieś do Komputera w celu sprawdzenia czy nie ma jakiś błędów ale tez miałem pisać o Kompie ze to chyba on...

Najlepiej jak masz Możliwość zmień Cały ECU bo nawet jeśli się da to przylutowanie tego pewnie nie jest warte :)
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 17 Sierpień 2013, 21:08   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Niestety x12sz ma imo (nie jestem pewien ale było chyba we wszystkich x12sz) i podmiana ECU może się skończyć na tym że odpali i zaraz zgaśnie , jeśli będziesz demontować ecu na szrocie to warto drapnąć resztę gratów razem z pestką imo z klucza. Ostatecznie zakupiony na szrocie komp może posłużyć za dawcę uszkodzonych elementów .
Ostatnio zmieniony przez 17 Sierpień 2013, 21:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 danek_mk


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Fabian
Wiek: 34
Dołączył: 17 Sie 2013
Posty: 3
Skąd: Malbork
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 17 Sierpień 2013, 23:06   
   Moje auto: 1.2


dziękuję użytkownikom fprum, oprocz "yosh" samochod po podlaczeniu nowego ecu jest jak nowy, pali i jezdzi. pozdrawiam i dziekuje za pomoc po mimo tego ze domyslalem sie o co wvtrawie piszczy ale nie bylem pewien. sterownik mi zostal.

nie ma co ukrywac ze pewnosci nie mmialem i rece mi opadly;/
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » [ Silnik] Nietypowy problem corsa b 1.2
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.