Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 17:53
[Silnik] Twinport ECOTEC vs. CDTI
Autor Wiadomość
 Nosepicker


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Sławuś
Wiek: 37
Dołączył: 23 Lip 2013
Posty: 2
Skąd: Ostrowiec/Kraków
Wysłany: 13 Sierpień 2013, 12:54   [Silnik] Twinport ECOTEC vs. CDTI
   Moje auto: rower Spider, osprzęt Shimano, opony Kenda


W niedalekiej przyszłości zamierzam kupić Corsę C. Pierwotnie wybór padł na 1.3 CDTI, ale ostatnio znajomy zaczął mnie straszyć częstymi i drogimi naprawami. Z silników benzynowych interesowałby mnie 1.4 Twinport ECOTEC. I teraz pytania:
- jak to jest z awaryjnością i kosztem napraw w obu silnikach?
- czy do 1.4 Twinport ECOTEC warto dokładać LPG?
 
 
     
 Ricko


Informacje
LPG: Nie
Imię: Piotrek
Wiek: 30
Dołączył: 15 Lip 2013
Posty: 2
Skąd: Rybnik
Wysłany: 28 Sierpień 2013, 20:23   
   Moje auto: Corsa C 1.3CDTI


Witam powiem Ci tak ja mam 1,3CDTI i sobie chwale jedynie mam problem z przepływomierzem powietrza będę go musiał wymienić najprawdopodobniej od roku chodzi jak cacuszko spala mało jest zrywny i przyjemnie się nim jeździ a wiem co mówię bo dziennie ponad 60 km jak na studenta bardzo fajny samochodzik... moja uwaga jest taka że własnie poprzez przepływomierze powietrza auto może zacząć nieźle kopcić i szarpać dlatego jak najszybciej dla własnego spokoju lepiej żeby się nie dławił wymienić i po problemie. Pozdrawiam :hurra:
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 28 Sierpień 2013, 22:17   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Corsa c 1,3 cdti to bardzo udany egzemplarz , diesel fiata jest zrywny i dynamiczny jak na swoją malutką pojemność a przy tym naprawdę oszczędny .
Nie wiem co za znajomy ci tak mądrze doradził , gdybym szukał corsy c dla siebie do to kupił bym właśnie z tym dieslem .
1,3 cdti nie wybacza zaniedbań rozrządu , gdy zerwie się łańcuch to silnik nadaje się tylko na złom .
Wystarczy wymieniać na czas rozrząd , olej , filtry , i auto nie sprawia problemu .
Niedawno chodziło mi po głowie żeby wstawić taki motor do corsy b .
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » [Silnik] Twinport ECOTEC vs. CDTI
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.