Przesunięty przez: Kaszubski
19 Marzec 2016, 13:19
[ Silnik] Diagnostyka Corsy B
Autor Wiadomość
 bestseba


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Wiek: 32
Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 27
Skąd: Biecz
Wysłany: 3 Sierpień 2013, 15:06   [ Silnik] Diagnostyka Corsy B

Witam,

Mam pytanie do was koledzy. Wiem że można odczytać ręcznie kody usterek silnika. Ale chciałbym obczaić jakiś program który byłby kompatybilny z moją corsą z 1993 roku... Czy ktoś z was może zajmował sie czymś takim czy wszyscy to ręcznie robią? Chciałbym wprowadzić sie w tą diagnostykę komputerową i na corsie poszukać co nieco ale nie mogę się połączyć z nią. mam złącze 10-pinowe, opis mam z internetu ale nie pasuje do mojego, sprawdzałem napięcie w stykach i wyskakuje a,b,c gdzieś indziej, inna kolejność. Ale to nie ważne już ją też obczaiłem. Chodzi o to że program opel tech 2 jest od 1996 roku wcześniejsze wersje corsy mi nie podejdą o dziwo... mam też ABCom ale tu również ten sam problem. Zacząłem sie bawić auto scaner opel, on już ma w bazie corse z 1993 roku ale wyskakuje mi taki komunikat że użyłem wcześniej innego oprogramowania... i nie połączę się choćbym chciał nie wiem jak. Jeśli ktoś opanował swoją corse z przed 96 roku na jakimś programie diagnostycznym to prosiłbym o podanie mi szczegółów byłbym wdzięczny.

Moja corsa 1993 rok
silnik c12nz
złącze 10-pinowe.

Pozdrawiam
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 4 Sierpień 2013, 10:07   
   Moje auto: AG Z14XEP


w tym silniku pin diagnozy silnika jest na pinie G.
A - masa
H - +12 V

Co do programów to z dostępnych dla 'normalnego zjadacza chleba' nie wiem jakim to możesz ruszyć. Ze sprzętów warsztatowych, to:

Kod:
 
TECH2
CDIF/2 - używki ok 1500-2000 na alledrogo


Z uwagi na cenę tych sprzętów które podałem, nie opłaca się ich brać do użytku prywatnego (innego niż warsztatowego)

innych testerów/programów nie używałem, więc nie wiem co by jeszcze podpasowało pod C12NZ
 
 
     
 ja37
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 4 Sierpień 2013, 20:56   

http://www.topbuzz.co.uk/...fault_codes.htm

Proszę.
Do starszych opli, jak znalazł.
 
     
 bestseba


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Wiek: 32
Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 27
Skąd: Biecz
Wysłany: 6 Sierpień 2013, 20:13   

Pin G to szybkie a pin B to wolne. W obu nie mogę się połączyć, nie wiem może to od sprzętu... używam zwykłego KKL z Viackena. No to legalny sposób, ja nielegalnym próbuje, oprogramowanie wygoglowane a sprzęt zakupiony a Viackena.

ja37 dzięki, na to nie trafiłem. Przetestuje jeszcze. Dziwne że się na tą stronę nie natknąłem... O_o.

Jak by ktoś przy tym jeszcze grzebał proszę o wpis
 
 
     
 ja37
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 6 Sierpień 2013, 22:28   

Jest jeszcze po polsku na astra.auto ale teraz cię nie poratuję. bo mam kompa na formata oddanego, a piszę z kompa syna.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » [ Silnik] Diagnostyka Corsy B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.