Przesunięty przez: Kaszubski
19 Marzec 2016, 13:19
Po wymianie oleju stukają popychacze
Autor Wiadomość
 ja37
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 9 Lipiec 2013, 23:32   

Ja bym chętnie wlał 5W, ale szkoda mi kasy do silnika, który ma dobrze ponad 200kkm najechane.
Jeśli nie stuka, nie kopci, to dlaczego nie wlać 10W?
Nie rozumiem, po co ktoś leje 15W, to było dobre w silnikach, które miały 3 podpory wału i szybko panewki sie wycierały.
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 10 Lipiec 2013, 00:24   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


artur_z1112 napisał/a:
Ogólnie przyjęło się że nie zmienia się oleju z gorszego na lepszy

Grzesiu dobrze prawi.
Niestety, gdy notorycznie zalewa się byle co i na domiar złego zmienia się olej co 15tyś. to odkłada się z niego syf , jeśli po czymś takim do silnika pójdzie syntetyk to wypłukany syf zatyka wszystko w układzie smarującym i silnik kończy swój żywot.
Jeśli silnik jest czysty to nic nie stoi na przeszkodzie żeby zalać szlachetniejszy olej ,
poza tym 15W40 w zimowy mroźny poranek jest gęsty jak smar , dla tego nie bardzo nadaje się na nasze polskie zimowe warunki.
 
 
     
 ja37
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Lipiec 2013, 07:23   

Motul robi fajną płukankę do silnika, można ją zastosować i na pewniaka lać lepszy olej.

[ Dodano: 25 Lipiec 2013, 22:37 ]
Dobra, cos się dziej dalej?
Może jakies info?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Po wymianie oleju stukają popychacze
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.