Przesunięty przez: Kaszubski
9 Marzec 2016, 23:18
[ Silnik] Wypadający 5 bieg
Autor Wiadomość
 wasiu


Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Imię: Mateusz
Wiek: 28
Dołączył: 05 Lip 2013
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 5 Lipiec 2013, 21:46   [ Silnik] Wypadający 5 bieg
   Moje auto: Opel corsa 1.4


Witam jest to Mój pierwszy post na tym forum wiec jesli kiedys ktoś juz o to pytał to z góry przepraszam :)
Posiadam opla Corse 1.4 eccotec z 5 stopniową skrzynią biegów do pewnego momentu jeżdziła bez problemowo póki cos się nie stało i nie zaczeła wypadac piątka wczesniej było to raz na jakiś czas teraz jak tylko się wrzuci to odrazu wypada ... parkujać pod domem zauazyłem ze wypadł jakiś "czopek" zółty z czarną uszczelką i właśnie od tamtej pory wypada całkiem 5 moje pytanie czy skrzynia nadaje się juz do wymiany czy tylko trzeba jakos włożyc ten czopek spowrotem prosil bym o pomoc bo jest to dość drażniący problem a niechciałbym się narazac na ewentualne koszta nowej skrzyni
z góry dzięki za pomoc ! :) [/b][/i]
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 6 Lipiec 2013, 20:59   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Problem zapewne nie dotyczy samej skrzyni , może być związany z wyeksploatowaniem wybieraka lub tylnej poduszki skrzyni (skrzynia mogła opaść na poduszce co ma wpływ na niewłaściwe działanie wybieraka) lub wyeksploatowania obydwu tych elementów.
Lewarek ma spory zakres pracy więc prawdopodobnie udało by się to jeszcze wyregulować tak aby wchodziły wszystkie biegi , jednak jeśli luzy na lewarku są spore to należało by wymienić wybierak.
 
 
     
 sQcha
Zasłużeni
Opel Man!ac



Informacje
Zaproszone osoby: 1
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Imię: Piotr
Pomógł: 13 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 280
Skąd: Dzierżoniów DDZ
Wysłany: 6 Lipiec 2013, 21:03   
   Moje auto: Corsa B, Astra F, Zafira A


U mnie był problem z 5 biegiem, uszkodzeniu uległ sworzeń wybieraka (zaraz przy skrzyni).
Link do aukcji ze sworzniem.
 
 
     
 ja37
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 8 Lipiec 2013, 22:23   

czopek żółty z czarną uszczelką
To nie jest czasem blokada do ustawiania biegów?
Jak odłączysz pajaka od biegów od skrzyni iręcznie wrzucisz 5 bieg, to dasz rade go bez żadnego oporu wyrzucić na luz?
Możesz sprawdzic stan sprężynki i kołka blokującego 5 bieg

Jak wygląda taki kołek?


Jak nie dasz rady, to mam 2 skrzynie F10 jakby co.
Oddam po 50zł.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » [ Silnik] Wypadający 5 bieg
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.