Przesunięty przez: Kaszubski
6 Lipiec 2016, 10:04
TID pali się cały czas w Corsie B
Autor Wiadomość
 trace82
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 29 Styczeń 2009, 18:35   TID pali się cały czas w Corsie B

Witam
Zamontowałem radio blaupunkt car 300 po wyciągnieciu kluczyka ze stacyjki i i wyłączeniu radia na Tid-ie nie gaśnie ani temp. zew. ani godzina, czy tak powinno być?? Jeśli nie to w czym może być problem?? Przed podłączeniem radia takiego problemu nie miałem. Proszę o pomoc...



////

Proszę o używanie Polskich znaków i pisania zgodnie z zasadami ortografii. Następnym razem będzie warn. Cwirus88
Ostatnio zmieniony przez dudu 29 Styczeń 2009, 22:57, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
 musi13
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 29 Styczeń 2009, 20:58   

nie powinno tak być, myślę że problem tkwi w kabelkach :) skoro wcześniej było ok. Może w kablach, które masz od radia po podłączeniu do radia TID dostaje jakiś stały "+", albo jakiś impuls. Bo jeśli masz wyłączony zapłon i wciśniesz któryś z guzików na TIDzie to na chwilę się zaświeca...wykręć TIDa i sprawdź miernikiem na kostce,który pin dostaje "+", "-" itp, ewentualni sprawdź poprawność kabli do radia, może kotś kiedyś coś przerabiał i dał wspólny "+" do radia i do TIDa??? któż to wie...
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 29 Styczeń 2009, 22:57   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Czyli reasumując: TID nie gaśnie.

Przyczyny:
1.
Na początek warto sprawdzić instalację – czy napięcia we wtyczce są takie, jak należy.
A także przelutować złącza TIDa.

rozpiska złącza


Oznaczenie pinów w kostce połączeniowej TIDa (widok z tyłu)




2.
Jeśli mimo występowania prawidłowych napięć TID i sprawności kostki połączeniowej nie jest podświetlony jak należy, prawdopodobnie wysiadł tranzystor sterujący podświetleniem. Znajduje sie on niedaleko krawędzi płytki, ma oznaczenie BDS940.Dokładnie taki sam tranzystor, to rzecz nie do kupienia, jednak dowolny tranzystor PNP, który wytrzyma 150mA (pobór prądu przez żaróweczki)

Tranzystor sterujący podświetleniem TIDa


Tranzystor niekoniecznie musi być do montażu powierzchniowego. Wystarczy wywiercić dziurki w płytce i zrobić normalny montaż przewlekany. BD136 ma w tym zastosowaniu cztery zalety:
> maksymalny prąd 0,5A, dwie żaróweczki uciągnie bez problemów
> większa obudowa, więc nie grozi mu przegrzanie
> rozkład nóżek się zgadza, wystarczy wywiercić dziury i wlutować
> do dostania w każdym sklepie elektronicznym za około 1,50 zł

Jak wsadzić BD136 do TIDa:
> Baza (B) najbliżej krawędzi płytki
> Kolektor (C) na środku (do lampek) >
Emiter (E) najdalej od krawędzi (podpięty po pina 1 złącza)

Tranzystor BD136


++++++++++++++++++
w takim razie zmieniam nazwę topiku na:
TID pali się cały czas w CB.
Umożliwi to innym użytkownikom znalezienie odpowiedzi na
podobny problem.
 
 
     
 trace82
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 12 Luty 2009, 16:00   

na 3 dni zostawiłem taki TID właczony bo nie chciał sie wyłączyc i wczoraj popołudniu rozładował mój nowiutki akumulator do zera, grrrrrrrrrr
wcześniej miałem radio Car 200 i nic takiego się nie działo, a teraz taki klops,
zastanawiam się czy iść do elektryka czy do tego co mi radio sprzedał
 
     
 Jarzyn86
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 24 Luty 2009, 11:24   

Czy problem zniknął?
Jeżeli nie, sprawdź masę przy akumulatorze...ona często rdzewieje (u mnie zardzewiała i komputerek oszalał :przestraszony: świeciło się wszystko)
Pozdrawiam
 
     
 Filipo86
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 1 Marzec 2009, 14:20   

Taa, znam ten ból z masą....u mnie też przerdzewiała i palił się nie tylko TID ale i kontrolki w zestawie wskaźników się żarzyły przy wyłączonym kluczyku.
 
     
 trace82
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Marzec 2009, 10:05   

problem zniknął........poszedłem i oddałem radio, dostałem takie samo ale inny egzmeplarz, teraz wszystko działa :) ) dziękuje za pomoc
 
     
 m24321851


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Dołączył: 15 Cze 2010
Posty: 8
Skąd: piotrków tryb.
Wysłany: 12 Lipiec 2010, 07:39   

witam panowie mam takie pytanko czy zmiana radia na nie oryginalne może spowodować brak wyświetlania temperatury i po włączeniu radia znika data lub co trzeba zrobić żeby było ok.???
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 12 Lipiec 2010, 14:29   

m24321851, użyj opcji Szukaj - temat poruszany na forum.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Wyposażenie wnętrza » TID pali się cały czas w Corsie B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



likier niebieski
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.