Przesunięty przez: Kaszubski
9 Marzec 2016, 23:19
[ Silnik] Wilgoć a odpalanie...
Autor Wiadomość
 Blizzi


Informacje
LPG: Nie
Imię: Tomasz
Wiek: 31
Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 2
Skąd: Poznań
Wysłany: 30 Czerwiec 2013, 13:27   [ Silnik] Wilgoć a odpalanie...
   Moje auto: Corsa B 1,2 Eco


Witam serdecznie! : )

Wiem, że jest to mój pierwszy post, ale logując się tutaj stwierdziłem, że opiszę problem z moją ukochaną.

Otóż sprawa wygląda następująco:
Gdy jest wilgotno, pada deszcz, padał dzień wcześniej w nocy itp. to gdy zasiadam za kółkiem i próbuję odpalić to nie mogę. Kręci, kręci i kręci i nie może odpalić. Krótkie przekręcenia kluczyka nic nie dają. Trzeba cały czas nim kręcić (rady ludzi, że go zaleję stają się absurdem) aż w końcu zaczyna łapać po trochu, po trochu coraz lepiej i w końcu załapie. Ja uwielbiam te autka ale w mechanice jestem totalnym laikiem. Załatwiłem w ten sposób ostatnio akumulator i musiałem na nowy wymienić, ale tak czy inaczej czas najwyższy, bo nawet ładować się go prawie nie dało. Wymieniłem kable od świec ale też nic nie dało, może świece wymienić? W sumie to nie chcę ładować zbędnie kasy, ale problem jest strasznie denerwujący. Problem zaczął się tej zimy. Dodatkowo raz się zdarzyło tak, że jechałem i zgasło mi autko na środku skrzyżowania, żem nawet na drugą stronę nie dotarł i musiałem znów kręcić i kręcić aż zaczął łapać tak jak wyżej wymieniłem. Jest to strasznie uciążliwy problem... ma ktoś jakieś rady lub zna problem?

Pozdrawiam :D
 
 
     
 ja37
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 30 Czerwiec 2013, 21:08   

Dla mnie ewidentnie sprawa zapłonu.
Spotkałem sie z pęknietym DIS-em od strony obudowy wałka.
Musisz przetrzepać wszystko, co związane z zapłonem.
DIS, moduł na lewej podłuznicy.
Mysle, że czujnik wału tez należy sprawdzić, szczególnie jego kabelek i wtyczke.
 
     
 Blizzi


Informacje
LPG: Nie
Imię: Tomasz
Wiek: 31
Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 2
Skąd: Poznań
Wysłany: 30 Czerwiec 2013, 22:54   
   Moje auto: Corsa B 1,2 Eco


okej, dzięki za odpowiedź, w najbliższych dniach udam się to sprawdzić :D
a mam jeszcze jedno pytanie. Raz jechałem i zapaliła mnie się kontrolka od silnika, zgasiłem auto wyszedłem do sklepu, odpaliłem i się nie pali, to jakiś błąd?
Pozdrawiam :)
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30 Czerwiec 2013, 23:13   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Jak dla mnie jest to typowa usterka czujnika temperatury , w takiej sytuacji czujnik zawyża temperaturę silnika przez co komputer błędnie interpretuje dawkę paliwa i zaniża ją jak dla rozgrzanego silnika.
Najlepiej podłączyć pod kompa i sprawdzić jaką wartość wyświetla czujnik przy zimnym nie odpalanym silniku , rzecz jasna powinna być to wartość zbliżona do temperatury w jakiej samochód przebywa .
Uprzedzam że nie mówimy tu o czujniku opowiedzianym za wskazanie temperatury na liczniku.
 
 
     
 sQcha
Zasłużeni
Opel Man!ac



Informacje
Zaproszone osoby: 1
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Imię: Piotr
Pomógł: 13 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 280
Skąd: Dzierżoniów DDZ
Wysłany: 1 Lipiec 2013, 00:02   
   Moje auto: Corsa B, Astra F, Zafira A


ja37 napisał/a:

DIS, moduł na lewej podłuznicy.


DIS jest z prawej strony pokrywy zaworów (stojąc przed autem).
 
 
     
 ja37
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 1 Lipiec 2013, 05:12   

A moduł na podłużnicy.
W programie jest opisany jako wzmacniacz.
 
     
 bengi2


Informacje
Imię: Seweryn
Wiek: 44
Dołączył: 22 Lis 2011
Posty: 4
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 1 Lipiec 2013, 21:41   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.2 1995r. bez LPG


Nie wiem czy nie walnę głupoty... lecz kiedyś w Tico miałem podobny problem z odpalaniem i gaszeniem się silnika. Okazało się, że na każdym z wyjść na świecę utworzył się nagar, przez co palec nie przekazywał iskry. Wystarczyło przeczyścić i po problemie... Jeśli jest to jakiś punkt zaczepienia, to może koledzy poprą (lub zaprzeczą)...
 
 
     
 ja37
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 1 Lipiec 2013, 21:51   

Aparat zapłonowy, a DIS to dwie różne sprawy.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » [ Silnik] Wilgoć a odpalanie...
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.