Przesunięty przez: Kaszubski
28 Luty 2016, 11:37
jakie opony były fabrycznie montowane w corsie b 1.4 16v
Autor Wiadomość
 nirwany


Informacje
malopolskie

Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 8
Skąd: kraków
Wysłany: 31 Marzec 2009, 15:35   jakie opony były fabrycznie montowane w corsie b 1.4 16v

jak w temacie, mam rocznik 96
 
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 1 Kwiecień 2009, 07:41   

Pojęcia nie mam i nikt pojęcia również nie ma. Opli schodziło multum w różnych konfiguracjach.
 
     
 nirwany


Informacje
malopolskie

Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 8
Skąd: kraków
Wysłany: 1 Kwiecień 2009, 17:41   

ahm, to inaczej w takim razie. czy warto zamontować do mojej corsy opony na 175/65R14 czy lepiej cos innego np. 185/55R15. wolałbym te pierwsze z prostego powodu, są tańsze..
 
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 1 Kwiecień 2009, 18:06   

nirwany, ja polecam wsadzenie 185/55. Raz że szersza opona=więszka przyczepność, mniejszy profil = lepsza sterowność na zakrętach no i lepiej wygląda :hyhy:

poszukaj używanych, ja wyrwałem za 400 zł dunlop sport 185/55 w idealnym stanie!
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 1 Kwiecień 2009, 18:55   
   Moje auto: ASTRA G


Cwirek Ty zawsze kupisz coś fajnego za psie pieniądze, szczęściarzu :rotfl:
jednak realia są takie że 185/55 R14 są mało popularnym rozmaiarem a co za tym idzie są drogie w zakupie. Natomias rozmiar proponowany przez koegę jest stanowczo bardziej popularny i tańszy. Co ciekawe to rozmiar 175/65 R14 to fabryczny rozmiar do astry F kombi, sam się właśnie poruszam na takich oponkach i nie narzekam.
Także nirwany wybór należy do Ciebie, czy będziesz szukał coś używanego czy coś nowego? Osobiście skłaniałbym się do nowych opon bo używane - są często po przejściach (ale to nie jest regułą)
 
 
     
 H5n1



Informacje
pomorskie

Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 51
Skąd: Sorkwity\Gdańsk
Wysłany: 2 Kwiecień 2009, 02:47   jakie opony były fabrycznie montowane w corsie b 1.4 16v

Hej. Nie przesadzaj z gumami, bo to tylko strata pieniędzy i paliwa, a na dłuższą metę to są spore koszta. Załóż sobie seryjne opony, po to je konstruktorzy wymyślili żeby na takich śmigać.
Corsa to raczej przemyślane auto a nie jakieś tam chińskie masowe gó..no.
Pozdrawiam:)
 
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 2 Kwiecień 2009, 08:35   Re: jakie opony były fabrycznie montowane w corsie b 1.4 16v

H5n1 napisał/a:
Nie przesadzaj z gumami, bo to tylko strata pieniędzy i paliwa


Nie widzę żadnej przesady w 185 albo 195 dla silnika który ma 90 KM. Kasa ok - zgodzę się że trzeba wydać nieco więcej na szersze opony. Co do paliwa to raczej są to wartości które Twój portfel nie odczuje.

H5n1 napisał/a:
a na dłuższą metę to są spore koszta


Możesz wyjaśnić? Bo nie bardzo rozumiem Twoje twierdzenie.

H5n1 napisał/a:
Załóż sobie seryjne opony po to je konstruktorzy wymyślili żeby na takich śmigać.


Czyli tzw "ołówki"? 145 albo 155? Takie opony są dobre tylko i wyłącznie na kopny śnieg oraz błoto jeżeli śmigasz w rajdach albo coś. Na co dzień takie opony to porażka bo trakcji zero, samochód buja jak głupi i przede wszystkim to nie wygląda. Zabić się można.

H5n1 napisał/a:
Corsa to raczej przemyślane auto a nie jakieś tam chińskie masowe gó..no.


Nie wiem co ma do tematu, ale Corsa to w wielu aspektach niedorobione auto...
 
     
 H5n1



Informacje
pomorskie

Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 51
Skąd: Sorkwity\Gdańsk
Wysłany: 2 Kwiecień 2009, 12:13   Re: jakie opony były fabrycznie montowane w corsie b 1.4 16v

Ale mnie prześwietliłeś.

cwirus88 napisał/a:
H5n1 napisał/a:
Nie przesadzaj z gumami, bo to tylko strata pieniędzy i paliwa


Nie widzę żadnej przesady w 185 albo 195 dla silnika który ma 90 KM. Kasa ok - zgodzę się że trzeba wydać nieco więcej na szersze opony. Co do paliwa to raczej są to wartości które Twój portfel nie odczuje.

H5n1 napisał/a:
a na dłuższą metę to są spore koszta


Możesz wyjaśnić? Bo nie bardzo rozumiem Twoje twierdzenie.

Co do paliwa.

Może przy pierwszym tankowaniu portfel tego nie odczuje ale:
moja Corsa na szerszych oponach spala ok. 0,5 litra paliwa więcej na 100 km, na każdy tysiąc to już 5 litrów, a na 10 tys. to już 50 litrów, ja w roku przejeżdżam ok 30 tys. km, więc nie trudno policzyć ile to paliwa.
Licząc 150litrów po 3.50zł = 525zl może to i nie dużo, ale jak za szerszy profil to chyba sporo.

H5n1 napisał/a:
Załóż sobie seryjne opony po to je konstruktorzy wymyślili żeby na takich śmigać.


Czyli tzw "ołówki"? 145 albo 155? Takie opony są dobre tylko i wyłącznie na kopny śnieg oraz błoto jeżeli śmigasz w rajdach albo coś. Na co dzień takie opony to porażka bo trakcji zero, samochód buja jak głupi i przede wszystkim to nie wygląda. Zabić się można.

Wiesz nie jestem inżynierem ani konstruktorem samochodów, ale nie trzeba mieć takiego wykształcenia żeby wiedzieć że nie poprawia się samemu na własną rękę, kogoś kto się na tym zna trochę lepiej.

Opel Corsa B to raczej nie jest auto sportowe ani wyczynowe, to raczej małe wszędobylskie autko miejskie. W miastach raczej nikomu szerokie opony do udanej jazdy potrzebne nie są.

Co do trakcji - skoro dopuszczono Corsę do ruchu to jakąś trakcję ma i nie przewraca się na zakrętach, same opony to tylko pozorne poprawienie przyczepności. Do jej polepszenia potrzeba wymiany wielu części.
Setki ludzi jeździ na seryjnych oponach więc to chyba działa.

Auto ma jeździć bezpiecznie i ekonomicznie a czy wyglądać?

Moim zdaniem wyglądem się nie jeździ.

H5n1 napisał/a:
Corsa to raczej przemyślane auto a nie jakieś tam chińskie masowe gó...no.


Nie wiem co ma do tematu, ale Corsa to w wielu aspektach niedorobione auto...


No nie wiem, ale policz ile sam możesz naprawić w Corsie i odnieś to do innych aut, z którymi tylko u mechanika można uzyskać pomoc.
Jak dla mnie to naprawdę proste logiczne i praktyczne autko.

Nie ma chyba idealnego samochodu, zawsze znajdzie się coś co można poprawić.

Pozdro
 
 
     
 Barthez


Informacje
podkarpackie

LPG: Nie
Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 8
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 29 Sierpień 2011, 12:23   

Przepraszam za odkop, ale zgodnie z regulaminem.
Nie wolno zakładać nowych tematów jeśli już istnieje taki.
Czy założę 175/75 R13?
Drugie pytanie czy wzrośnie spalanie?
 
 
     
 Banerx
Zasłużeni
VW Gruppe



Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Imię: Piotr
Wiek: 34
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 177
Skąd: Kraków
Wysłany: 29 Sierpień 2011, 13:49   
   Moje auto: Fabia I


Barthez założysz, a co do spalania powinno być mniejsze ale też osiągi mogą ulec zmianie w moim przypadku tak było założyłem 13 i prędkość max na a4 szarów kraków była 150 a na 14 miałem 175
 
 
     
 Rumcajs



Informacje
LPG: Nie
Imię: Rumek
Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 144
Skąd: Będzin
Wysłany: 29 Sierpień 2011, 22:24   
   Moje auto: GSI 94'


z prędkością to różnie jest to że pokazuje więcej niekoniecznie się jedzie więcej <przelicznik opon i wielkość ich >
 
 
     
 Barthez


Informacje
podkarpackie

LPG: Nie
Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 8
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 30 Sierpień 2011, 20:59   

To to ja wiem, ale chodzi mi o to czy auto będzie w ogóle jechać na takich oponach?
 
 
     
 Alcio_92


Informacje
lubuskie

LPG: Nie
Wiek: 31
Dołączył: 26 Sie 2012
Posty: 40
Skąd: Nowa Sól
Ostrzeżenia: ( 3/3 )
Wysłany: 26 Maj 2013, 22:32   

Witam

Przy felgach 15" ET 40 7J jaką opona byłaby dobra?
Bo mam 195/60, które trą przy większych dziurach w dwie osoby i 205/50, które trą częściej, ale mam wrażenie, że dlatego, że są za szerokie. Myślę, że w tej sytuacji 175/50, czy 185/55 byłoby ok.

Bardzo byłbym wdzięczny za opinię i odpowiedź, gdyż jak to się mówi - potrzebuję odpowiedzi na wczoraj.

@EDIT
Auto siedzi na sprężynach -40/-40
 
 
     
 holden
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 26 Maj 2013, 22:45   

to kup 185/55 r 15 nie powinno trzeć
 
     
 Alcio_92


Informacje
lubuskie

LPG: Nie
Wiek: 31
Dołączył: 26 Sie 2012
Posty: 40
Skąd: Nowa Sól
Ostrzeżenia: ( 3/3 )
Wysłany: 26 Maj 2013, 23:43   

Myślę, że bezpieczniej jednak byłoby kupic 175/55.
Co o tym sądzicie?
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Koła, felgi i opony
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.