Przesunięty przez: Kaszubski
19 Marzec 2016, 12:35
Corsa B - Zmiana podświetlenia TIDa-nowe foty :)
Autor Wiadomość
 Fahoo
Master of diagrams



Informacje
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 246
Skąd: Białystok
Wysłany: 9 Kwiecień 2009, 22:30   

bado, Tak...


Cytat:
Fahoo wymiana oświetlenia corsa c i wstawłem diode,spiłowałem soczewke w diodzie papierem sciernym i wypolerowałem pastą auto max na przeźroczysta,matowa dioda musi isc w licznik kilometrów bo bedzie punktowo walić
 
 
     
 bado


Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 11 Gru 2008
Posty: 100
Skąd: Białystok
Wysłany: 9 Kwiecień 2009, 22:50   

aha.. nie długo pewnie się zabiorę za zmianę podświetlenie :) więc tak upewniam się co i jak..
 
 
     
 Elzo


Informacje
malopolskie

Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 1
Skąd: Wadowice
Wysłany: 14 Marzec 2010, 19:01   

Witam serdecznie bo jest to mój pierwszy post na forum :) przepraszam za odkop tematu, ale nie chciałem zakładać nowego skoro mogę się zapytać w tym.Też planuje zmienić swoje podświetlenie w Corsie na czerwone i mam odnośnie kilka pytań :

-Widziałem na allegro żarówki do zmiany podświetlenia licznika i tych nawiewów, czy takie żarówki spełnią swoje zadanie?

-Jaką folie przykleić na TID-a żeby świecił na czerwono.

Kiedyś znalazłem na jakimś forum odpowiedzi na te pytania ale ja już zapomniałem jakie to było forum a w internecie ciężko coś sensownego znaleźć.Dla tego proszę was o pomoc
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 15 Marzec 2010, 22:50   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Elzo napisał/a:
Widziałem na allegro żarówki do zmiany podświetlenia licznika i tych nawiewów, czy takie żarówki spełnią swoje zadanie?

A może tak jakaś fotka? Link? Nie jesteśmy jasnowidzami i nie wiemy jakie masz na myśli.
Elzo napisał/a:
Jaką folie przykleić na TID-a żeby świecił na czerwono.

chyba sam sobie odpowiadasz na pytanie.
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 15 Marzec 2010, 22:58   

żarówki

- do licznika z obrotomierzem - 4 szt R5 T5 z cokołem
- do tida - 2 szt R5 T5 z cokołem
- do pokręteł nawiewów - 3 szt - R5 T5 bez cokołu (wciskane)


Folia - musi przepuszczać światło
 
     
 pokemon
E16SE



Informacje
LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 23 Sie 2011
Posty: 169
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 29 Październik 2011, 18:49   

Dzięki poradnikowi od dudu (trochę nie kompletnego ale zawsze wiedziałem jak zacząć) zmieniłem a raczej wymieniłem podświetlenie panelu sterowania nawiewem w mojej Corsie a efekt można zobaczyć na zdjęciach. Dodatkowo zamontowałem czerwoną diodę w miejscu standardowej lampki ale efekt średnio się sprawdza. Do wymiany zakupiłem żarówki led R5/T5 która za sztukę płaciłem 5,49zł ale efekt jest znacznie lepszy od zwykłych żarówek które miałem wcześniej za 1,59zł. PS: Pięć razy rozkręcałem środkowy panel także już jestem biegły w tym temacie więc w razie czego służę radą hehe :graty: .

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Tuning optyczny i mechaniczny » Corsa B - Zmiana podświetlenia TIDa-nowe foty :)
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.