Przesunięty przez: Kaszubski
19 Marzec 2016, 12:35
Corsa B - Zmiana podświetlenia TIDa-nowe foty :)
Autor Wiadomość
 musi13
[Usunięty]

Informacje
  Wysłany: 25 Styczeń 2009, 18:17   Corsa B - Zmiana podświetlenia TIDa-nowe foty :)

Witam!
Mam nadzieje, że komuś się przyda mały poradnik, jak zmienić podświetlenie naszego TIDa na czerwony, bądź jakikolwiek inny kolor. Ja zmieniłem na czerwono, łącznie z panelem środkowym-dzięki instruktażowi Dudu-szacuneczek :piwo:

Pierwsze, co musimy zrobić to wyciągnąć TIDa. Można skorzystać z instrukcji, jaką udzielił Dudu w swoim poście na temat wymiany żaróweczek w panelu środkowym

http://www.klubcorsa.pl/t...sie-b-vt328.htm

Ja po prostu ustawiłem kratki nawiewu tak, abym mógł wsadzić śrubokręt i odkręcić dwie śruby



Wyciągamy do góry, odczepiamy z tylu kostkę (nie jest taki łatwy dostęp).
Zegary z osłoną łączą dwie śrubki, odkręcamy i oddzielamy.





Żeby się dostać głębiej trzeba po obu stronach wcisnąć lekko zatrzaski i odchylić ta obudowę:






Następnie oddzielamy całą płytkę, w której są żarówki wraz z tunelem, po obu stronach mamy po dwa zaciski, trzeba je lekko wcisnąć i odskoczy samo.
Naszym oczom ukazuje się nasz cel :)



Wyświetlacz możemy odchylić sobie w ten sposób, jak na zdjęciu.
Pod nim znajduje się płytka-tak jak napisał Dudu w swoim poście :)
Aby ja ściągnąć musimy zwolnić dwa zatrzaski po obu stronach:



Płytka jest biała…można ją pomalować, nakleić jakąś taśmę w miarę przepuszczającą światło…ja znalazłem jakąś czerwona tasiemkę, nakleiłem i efekt bym znakomity.



Taśmę nakleiłem od strony wewnętrznej.. Nie wiem czy nie lepiej od zewnętrznej.. żeby wyświetlacz dociskał i od temperatury się nie odkleiła, ale jeżdżę już parę dni i wszystko jest ok.


Jak już nakleimy bądź pomalujemy-nie sprawdzałem jak to wygląda- składamy wszystko w odwrotnej kolejności i cieszymy się kolejna zmiana w naszej Corsince;)

A oto efekt w moim aucie. W rzeczywistości wygląda lepiej, ale foty robione telefonem, a takie zdjęcie nigdy nie odda tego wrażenia :)







W planie zmiana podświetlenia zegarów również na czerwono. Jak się uda i będzie w miarę to wyglądało, to zamieszczę instrukcje krok po kroku.

[ Dodano: 28 Styczeń 2009, 12:17 ]
zegary zrobione, efekt nawet nawet:)
Ostatnio zmieniony przez PiotrK65 25 Luty 2009, 22:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 Fahoo
Master of diagrams



Informacje
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 246
Skąd: Białystok
Wysłany: 7 Luty 2009, 21:37   

niezła żarówa
efektowne
tarcze masz podswietlane troche punktowo ...matowałes diody?likwidowałes soczewkę?
 
 
     
 musi13
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 7 Luty 2009, 23:41   

Zdjęcia tak wyszły bo troche długo były naświetlane dla dobrego efektu:) w nocy nie męczą oczu. Mnie też denerwowało standarowe mleczne podświetlenie..wczeniej miałem honde civic, tam wstawiłem indiglo...bez porównania-niesamowite tarcze. Mogę wrzucić linka do zdjęć jak chcesz :)
A co do diod...nic z nimi nie robiłęm, kupiłem diody w miare rozpraszające światło a nie skupiające, widać punkty gdzie są diody, ale aż tak się nie rzuca w oczy a mnie to nie przeszkadza :D
 
     
 Fahoo
Master of diagrams



Informacje
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 246
Skąd: Białystok
Wysłany: 8 Luty 2009, 11:15   

no ja u siebie zlikwidowałem soczewke i wypolerowałem i nie ma efektu mocniejszych punktów świetlnych na tarczach
 
 
     
 iizzi
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Luty 2009, 02:12   

elegancko :)
 
     
 musi13
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Luty 2009, 07:54   

dziękować :)
 
     
 G0_ZUKI
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 18 Luty 2009, 22:11   

a ja mam takie pytanie... czy ktoś wie może czemu mi ten TID mruga(mocniej, słabiej świeci) i podświetlenie nawiewów to raz świeci jedna strona,raz druga a czasami w ogóle ...
 
     
 musi13
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 18 Luty 2009, 22:46   

może kostka sie obluzowała albo żarówki słabo siedzą..musisz rozebrać i posparawdzać wszystko...
 
     
 żuberek
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 19 Luty 2009, 12:40   

instalacja nie łączy. Poszperaj. Miernik w ręke i patrz gdzie jest napięcie, a gdzie go nie ma.
Konieczne będzie rozebranie panelu.
A TID? Kostka się wysunęła.
 
     
 akitainu
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 19 Luty 2009, 15:48   

MUSI13 a, jak myślisz takie oświetlenie pasowalo by , jak auto jest czerwone? :niepewny:
 
     
 musi13
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 19 Luty 2009, 16:30   

Powiem Ci, że wkestia gustu. W seatach czy audi-tych starszych, robili seryjnie na czerwono, a kolory nadwozia były różne. Jeśli podoba Ci się czerwony, to polecam, bo naprawde fajnie wygląda. Akurat tak zrobilem bo mnie pomarańcz i ta dziwna biel denerwowała. Wcześniej miałem czerwona honde, a zrobiłem wszystko na niebiesko, bo tak mi się podobało wtedy :) dlatego mówię, kwestia gustu a pasować napewno będzie :)
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 21 Luty 2009, 14:23   

Fajna sprawa, musze tego spróbować. :cwaniak:
 
     
 Fahoo
Master of diagrams



Informacje
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 246
Skąd: Białystok
Wysłany: 21 Luty 2009, 22:43   

marcestylko zlikwiduj soczewke w diodzie zeby swiatło było rozproszone a nie skupione,wtedy równomiernie sie rozłozy pod cyframi
 
 
     
 xkamilek243x
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 19 Marzec 2009, 19:50   

ja kupilem specjalne diody rozpraszajace i wyszedl fajny efekt ;] teraz kombinuje cos zrobic z licznikiem bo po zalozeniu 2 diod za seryjne jest bardzo slaby efekt ;/
 
     
 bado


Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 11 Gru 2008
Posty: 100
Skąd: Białystok
Wysłany: 9 Kwiecień 2009, 19:53   

Fahoo napisał/a:
tylko zlikwiduj soczewke w diodzie
co masz na myśli ?? spiłowanie górnej części??
 
 
     
 Fahoo
Master of diagrams



Informacje
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 246
Skąd: Białystok
Wysłany: 9 Kwiecień 2009, 22:30   

bado, Tak...


Cytat:
Fahoo wymiana oświetlenia corsa c i wstawłem diode,spiłowałem soczewke w diodzie papierem sciernym i wypolerowałem pastą auto max na przeźroczysta,matowa dioda musi isc w licznik kilometrów bo bedzie punktowo walić
 
 
     
 bado


Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 11 Gru 2008
Posty: 100
Skąd: Białystok
Wysłany: 9 Kwiecień 2009, 22:50   

aha.. nie długo pewnie się zabiorę za zmianę podświetlenie :) więc tak upewniam się co i jak..
 
 
     
 Elzo


Informacje
malopolskie

Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 1
Skąd: Wadowice
Wysłany: 14 Marzec 2010, 19:01   

Witam serdecznie bo jest to mój pierwszy post na forum :) przepraszam za odkop tematu, ale nie chciałem zakładać nowego skoro mogę się zapytać w tym.Też planuje zmienić swoje podświetlenie w Corsie na czerwone i mam odnośnie kilka pytań :

-Widziałem na allegro żarówki do zmiany podświetlenia licznika i tych nawiewów, czy takie żarówki spełnią swoje zadanie?

-Jaką folie przykleić na TID-a żeby świecił na czerwono.

Kiedyś znalazłem na jakimś forum odpowiedzi na te pytania ale ja już zapomniałem jakie to było forum a w internecie ciężko coś sensownego znaleźć.Dla tego proszę was o pomoc
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 15 Marzec 2010, 22:50   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Elzo napisał/a:
Widziałem na allegro żarówki do zmiany podświetlenia licznika i tych nawiewów, czy takie żarówki spełnią swoje zadanie?

A może tak jakaś fotka? Link? Nie jesteśmy jasnowidzami i nie wiemy jakie masz na myśli.
Elzo napisał/a:
Jaką folie przykleić na TID-a żeby świecił na czerwono.

chyba sam sobie odpowiadasz na pytanie.
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 15 Marzec 2010, 22:58   

żarówki

- do licznika z obrotomierzem - 4 szt R5 T5 z cokołem
- do tida - 2 szt R5 T5 z cokołem
- do pokręteł nawiewów - 3 szt - R5 T5 bez cokołu (wciskane)


Folia - musi przepuszczać światło
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Tuning optyczny i mechaniczny » Corsa B - Zmiana podświetlenia TIDa-nowe foty :)
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.