Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 11:45
Montaż silniczka do regulacji świateł mijania
Autor Wiadomość
 all1990


Informacje
malopolskie

Dołączył: 27 Sty 2013
Posty: 9
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 28 Maj 2013, 21:43   Montaż silniczka do regulacji świateł mijania

Witam,
W jakiś dziwny sposób strąciłem silniczek do regulacji światel podczas zmiany żarówki przez co cały środek lampy teraz goni w góre i dół, czy ktoś ma jakiś schemat jak powinien byc on ułożony aby pełnił swoją funkcję? Dodam, że raczej nic nie zostało urwane czy popsute. Opel corsa d rok 2011 1.3 cdti ecoflex.
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 29 Maj 2013, 10:44   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Na to nie ma schematu jakiegoś konkretnego .. Musi Ci dobrze wskoczyć na swoje miejsce patrz taka prowadnica , ponadto musisz nim przekręcić w bodaj przeciwnym do wskazówek zegara kierunku i powinno działać.. Na papierze banał ale wściec się idzie przy tym ...
 
 
     
 mlutek


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Marcco
Dołączył: 29 Wrz 2013
Posty: 1
Skąd: WAWA
Wysłany: 30 Wrzesień 2013, 08:39   
   Moje auto: CORSA D 1.2


Witajcie:)
Mam podobny problem z regulatorem światła. W prawym reflektorze przy wymianie żarówki w jakiś dziwny sposób wypadł mi regulator z prowadnicy. Udało mi się go wprowadzić do prowadnicy, jednak aby się reflektor ( a konkretnie soczewka nie ruszała) muszę go ( regulator wysokości ) przekręcić zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara. Mam wrażenie ze poprzednio było inaczej, ze przekręcałem go przeciwnie, być może mi sie tak tylko wydaje, bo nieco przeszkadza on w założeniu żarówki wiec logiczne jest ze trzeba go przekręcić przeciwnie do ruchu zegara, a później po wsadzeniu żarówki docisnąć i przeciwnie przekręcić zgodnie ze wskazówkami zegara. Nie wiem czy wszystko mi się dobrze wpasowało, bo mam wrażenie ze prawy reflektor nieco wyżej swieci ( czyżby soczewka się przekręciła lub zle była wpasowana? nie bardzo jestem tego pewny, Jak sprawdzam na ścianie to jest widoczne niezbyt symetryczne świecenie wiazki swiatła, ale być mzoe wlasnie prawy ma nieco wyżej świecić. Wydawało mi sie ze poprzednio oba były miej więcej na jednej wysokości.
Czy w takim razie jest to wina złego ustawienia soczewki w reflektorze? czy źle wsadzona żarówka. Jeśli coś z soczewką to czy bardziej do dołu czy tez neico do góry trzeba ją podciągnąć jeśli świeci nieco za wysoko. W pobliżu nie mam stacji ASO Opla a inne stacje nie bardzo wiedza jak ustawić żarówki ze wzgledu na specyfikę tego auta, boja sie do tego dotykac aby bardziej nie rozregulować a tym bardziej nei wiedza jak sprawdzić prawidłowość założenia żarówki.
Pozdrawiam i czekam na jakieś wskazówki:) Dzieki
 
 
     
 adiadi007


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 30
Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 84
Skąd: Kalisz
Wysłany: 30 Wrzesień 2013, 13:09   

Wydaje mi się, że prawa lampa zawsze świeci trochę wyżej od lewej gdyż w Polsce występuje ruch prawostronny i on pomaga doświetlić prawą stronę pobocza.
 
 
     
 gumimis



Informacje
LPG: Nie
Imię: gumimis
Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 114
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 30 Wrzesień 2013, 15:41   
   Moje auto: Corsa D 1.4 100KM; MR 2012


Cytat:
Wydaje mi się, że prawa lampa zawsze świeci trochę wyżej od lewej gdyż w Polsce występuje ruch prawostronny


Oba reflektory muszą świecić na tej samej wysokości. Natomiast reflektory są asymetryczne tzn. prawy ma inny rozkład światła lewy inny co w efekcie prawy lepiej oświetla pobocze i znaki.
Nie musisz z tym jechać do ASO. Metoda ustawiania świateł powinna być opisana w instrukcji obsługi lub w podręczniku "sam naprawiam corsa d" dostępnego w formie pdf na forum. A jeżeli nie chce Ci bawić się samemu podjedź do najbliższej stacji kontroli pojazdów - za 20zł powinni ci dokładnie wyregulować światła z pomocą optyki do tego służącej.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Oświetlenie » Montaż silniczka do regulacji świateł mijania
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



wino wytrawne
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.