Przesunięty przez: Kaszubski
19 Marzec 2016, 12:35
Tarcze zegarow w Corsie B
Autor Wiadomość
 lukashgl
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 25 Styczeń 2009, 10:25   Tarcze zegarow w Corsie B

Macie moze jakies fajne tarcze zegarow gotowe do wydruku?

Jesli tak to prosil bym o linki :)
Ostatnio zmieniony przez PiotrK65 25 Luty 2009, 22:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 25 Styczeń 2009, 10:29   
   Moje auto: Porshe 911


yo, kiedyś w necie znalazłem tarcze,lecz po druku były za duże, jak je przeskalowałem to znowu wartości prędkości były w nie swoim miejscu,proponuje kupić gotowe lub siknąć białym sprajem zakrywając cyferki lub zakleić folią


to z mojego tematu o mojej corsie

2) oklejanie zegarów folią samoprzylepną

- kupę roboty z rozkręceniem "WSZYSTKIEGO" 8-)
- czyszczenie
- malowanie wskazówek na niebiesko
- odtłuszczanie tarcz
- naklejenie folii
- wycinanie
- skręcanie





 
     
 PiotrK65
i Beatka na zawsze



Informacje
pomorskie

Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 386
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25 Styczeń 2009, 10:59   

Należy pamietać, że żarówki nie rozświetlają równomiernie wnętrza licznika. Oryginalne tarcze na cyferkach mają od spodu swego rodzaju "filtr" (prostymi słowami w różnym stopniu są te cyferki zaciemnione) co powoduje, że wszystkie cyferki świecą równomiernie. Jeśli chcesz wymienić tarcze pozostając przy tradycyjnym oświetleniu (nawet wstawiając diody tylko w miejsca żarówek). To temat wymiany tarcz odradzam. Nawet tarcze sprzedawane na Allegro nie posiadają zaciemnionych cyferek. Żeby był efekt należałoby zrobić całkowicie nowe oświetlenie diodowe, tak jak zrobił to StitchRD.
 
 
     
 Brylew
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Luty 2009, 22:15   

można też podświetlić za pomoca kolorowych szklanych żarówek na allegro jest tego full
tylko uwaga dobrać żarówki trzeba tak by dawały jak najwięcej światła, bo ja osobiście zmieniłem na zielone i było troche za ciemne to podśwetlenie, polecam jasno niebieskie lub czerwone,; ja pozostałem jednak przy standardzie NARAZIE :-)
 
     
 Grzegorz Zając
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 12 Luty 2009, 14:28   

? jakis niesmak mają te tarcze... ja rozmontowałem swoją deskę, zeskanowałem tarczę i trochę pobawiłem się na kompie z czcionką , możemy dodać na taki cyferblat żywnie co się nam spodoba, następnie biały papier fotoraficzny do drukarki, wskazówki potraktować jakimś jaskrawym kolorem (w moim przypadku czerwonym) i zegarki jak się patrzy.
:ahatej: pragnę podzielić się fotą lecz jestem przykuty do wyra.
Nawalił mi kręgosłup mimo , że nie mam najtwardszych ustawień zawiechy i omijam co większe wyrwy w drodze :wykrzyknik:
 
     
 xkamilek243x
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 20 Marzec 2009, 15:43   

najlepiej zamowic gotowe tarcze na alegro z przeswitem w cyferkach bo duzo lepiej wugladaja niz jakies nakladki na serykne tarcze ;]
 
     
 maciu1922


Informacje
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 66
Skąd: Skoki
Wysłany: 20 Marzec 2009, 22:01   

ostatnio w necie znalazłem gotowe do wydruku, ale nie drukowałem... jak będzie ci zależało na białych tarczach to będziesz szukał i znajdziesz na 100%. Ale w sumie to bardziej się opłaca kupić białe tarcze, z jakiś zaufanych źródeł na allegro, dlaczego? Bo jak się wydrukuje samemu to raczej wyjdzie nieładnie i zamiast udoskonalić to oszpecisz swój samochód.
 
 
     
 PiotrK65
i Beatka na zawsze



Informacje
pomorskie

Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 386
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21 Marzec 2009, 00:11   

Ja początkowo też myślałem o białych tarczach... Ale znalazłem coś innego - tarcze INDIGLO. Może warto wydać trochę więcej kaski i sprawić sobie takie


Takie jest moje zdanie, zrobisz jak uważasz - temat o tarczach indiglo znajdziesz >>> TUTAJ <<<
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Tuning optyczny i mechaniczny » Tarcze zegarow w Corsie B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.