Przesunięty przez: Kaszubski
16 Marzec 2016, 13:20
Czy warto zainwestować?
Autor Wiadomość
 Blu


Informacje
Imię: Jagoda
Dołączyła: 27 Paź 2013
Posty: 5
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 27 Październik 2013, 16:14   Czy warto zainwestować?
   Moje auto: Corsa B 1.4


Witam wszystkich.

Mam nadzieje, że dobrze trafiłam z problemem i pytaniem, ponieważ poszukuje pierwszego samochodu dla siebie. Jako, że studiuję potrzebuję autka małego i ekonomicznego więc wybór padł na Corsę.

Wpadła mi w oko poniższa oferta i tak jak w tytule tematu, czy warto ?

http://tablica.pl/oferta/...html#9369590148

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
 
 
     
 holden
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 27 Październik 2013, 16:25   

Cóż tu pisać, weź najlepiej jakiegoś zaufanego mechanika niech oglądnie to auto bo tak na odległość to trudno doradzać to co rzuciło mi się w oczy to brak jednego sierpa ale to detal, kiepski opis nie ma nic o przebiegu auta brak fotki środka, na plus przemawia instalacja LPG.
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 27 Październik 2013, 18:39   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Z Zewnątrz wygląda ze ma szanse być spoko ale Brak sierpa i Hak Holowniczy .. Nie wiadomo co za nim było targane A Corsa ma słabe blachy mogą być niespodzianki. Jak wyżej brak fotek srodka , Mój samochód też jest Śliczny jak jest umyty niech wyschnie już nie jest tak fajnie a o Innych wadach nie wspome ;) Wiec Opis katastrofa.. Najlepiej podjechać zobaczyć pojechać na jakąś stację kontroli niech ktoś spokojnie ale dobrze rzuci okiem tam gdzie Trudno gołym okiem ;)
 
 
     
 Hunted



Informacje
podkarpackie

LPG: Nie
Imię: Damian
Wiek: 29
Dołączył: 03 Sie 2013
Posty: 37
Skąd: Jasło [RJS]
Wysłany: 27 Październik 2013, 19:34   
   Moje auto: Corsa B C12NZ


Jeśli chcesz ekonomi to szukaj Corsy z 1.0 12V w gazie.
A jeśli 1.4 to raczej 16V niż 8V bo spalanie masz praktycznie takie samo a moc i jazda, niebo a ziemia.
 
 
     
 Blu


Informacje
Imię: Jagoda
Dołączyła: 27 Paź 2013
Posty: 5
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 27 Październik 2013, 23:18   
   Moje auto: Corsa B 1.4


Przeszukałam i przeczytałam sporo tematów i jeśli chodzi o silniki 16V i 8V - ten drugi jest tańszy jeśli chodzi o odwiedziny w warsztatach i ponoć 8V bardziej lubią się z gazem. W wielu tematach odnośnie Corsy silnik 1.4 8V jest najbardziej chwalony i uznawany za jeden z wytrzymalszych. Proszę o sprostowanie jeśli się gdzieś mylę :)

Co do ekonomii - równie dobrze mogłam celować np. w Seicento 0.9, jednak mogę sobie pozwolić na coś mocniejszego, dlatego wybór padł na Corsę 1.2 albo jak w tym przypadku 1.4.
 
 
     
 kyczmysz


Informacje
LPG: Nie
Imię: Paweł
Wiek: 34
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 4
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 29 Październik 2013, 22:04   
   Moje auto: 1.2 Twinport ECOTEC


Sprawdź przede wszystkim, czy Corsa nie ma wyżartych dziur w podwoziu. Przydałoby się podjechać na jakiś kanał, czy nie ma wycieków oraz, czy przypadkiem po mocniejszym kopnięciu progi nie odlecą z powodu rudej. Poza tym też czytałem, że 8V są ekonomiczniejsze przy wizytach u doktora mechanika i lepiej lubi się z podtlenkiem LPG.
Cena trochę spora, ale ma gaz więc dlatego.
P.S. A nie lepiej poszukać 3d?
 
 
     
 Blu


Informacje
Imię: Jagoda
Dołączyła: 27 Paź 2013
Posty: 5
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 30 Październik 2013, 12:21   
   Moje auto: Corsa B 1.4


Nie wykluczam modelu 3 drzwiowego. Oferta mnie zainteresowała, bo lokalizacja autka miała być bliska, a okazało się, że jest to kawałek od mojego miasta. Dodatkowo widziałam ostatnio kilka Cors w tym kolorze i strasznie rdze na nim widać : (


Wklejam nowe oferty:

http://allegro.pl/lpg-ope...3660862530.html - autko wygląda fajnie, tylko ile prawdy w tym co jest napisane.. liczę, że jutro uda mi się wybrać je obejrzeć.

http://otomoto.pl/opel-co...-C31003467.html - tutaj zastanawia mnie położenie przednich reflektorów :>
 
 
     
 Hunted



Informacje
podkarpackie

LPG: Nie
Imię: Damian
Wiek: 29
Dołączył: 03 Sie 2013
Posty: 37
Skąd: Jasło [RJS]
Wysłany: 30 Październik 2013, 15:05   
   Moje auto: Corsa B C12NZ


Strasznie drogie te Corsy... ta druga stoi na komisie, wydaje sie odpicowana tylko pod sprzedaż, stalówki pomalowane srebrzanką razem z śrubami, szyby na korbe, jakiś śmieszny wydech, przód maska światła jakoś dziwnie spasowane, przyjrzyj się na maske, z jednej strony szczelina od błotnika jest dwa razy mniejsza niż z drugiej strony, można powiedz ze prawie wogole nie ma szczeliny, no i po cholere zdj robione po deszczu czy myciu gdzie każde rysy i inne odcienie nadwozia sa trudniejsze do rozpoznania. Według mnei jakiś handlarz, drugą opcją się nie zarażaj...

Pierwsza Corsa z allegro wydaje lepszym rozwiązaniem ale z ceną dość oszalał.
Jeśli Cię to interesuje to powiem Ci że ja za swoją CB 1.2 bez gazu dałem 1450zł podłoga w stanie bdb progi tez ok. 4,5 tysia nigdy bym nie dal za Corse B bez klimy, el szyb i innych bajerów ale Twoja decyzja.
 
 
     
 Blu


Informacje
Imię: Jagoda
Dołączyła: 27 Paź 2013
Posty: 5
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 30 Październik 2013, 18:39   
   Moje auto: Corsa B 1.4


Cenna informacja, dzięki ! ;)



Czy ktoś się orientuje ile aktualnie trzeba dać za montaż LPG w Corsie, załóżmy 1.4 lub 1.0 ?
 
 
     
 Hunted



Informacje
podkarpackie

LPG: Nie
Imię: Damian
Wiek: 29
Dołączył: 03 Sie 2013
Posty: 37
Skąd: Jasło [RJS]
Wysłany: 30 Październik 2013, 19:40   
   Moje auto: Corsa B C12NZ


Zależy od instalacji, silnika. W 8V (8 zaworowy) będzie dużo taniej. W 16V idą droższe instalacje.
 
 
     
 holden
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 30 Październik 2013, 21:32   

Odchodząc trochę od tematu za nową instalację brc do corsy b 1,4 8v wydałem 1400 zł, po drobnych modyfikacjach obsługuje ona silnik 2,0
 
     
 Blu


Informacje
Imię: Jagoda
Dołączyła: 27 Paź 2013
Posty: 5
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 30 Październik 2013, 23:57   
   Moje auto: Corsa B 1.4


Myślałam, że nawet do 2 tysięcy cena dojdzie. W takim razie rozszerzę zakres poszukiwań o niezagazowane Corsy, może trafi mi się jakaś perełka. Pewnie niebawem znowu za spamuje ofertami ; )
Ostatnio zmieniony przez 31 Październik 2013, 20:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Giełda » Kupię samochód » Corsa B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.