Przesunięty przez: Kaszubski
16 Marzec 2016, 13:00
[Corsa B] Corsa B 2.0 SWAP 120 KM LPG Gaz Sek c20ne
Autor Wiadomość
 Isofix


Informacje
LPG: Tak
Imię: Karol
Dołączył: 23 Maj 2013
Posty: 14
Skąd: Gliwice
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 23 Maj 2013, 10:55   [Corsa B] Corsa B 2.0 SWAP 120 KM LPG Gaz Sek c20ne
   Moje auto: corsa b, 1.2


Witam.
Jestem nowy, z góry przepraszam jeśli] temat nie jest tu gdzie trzeba, prosiłbym o nie usuwanie a przeniesienie ewentualnie.

Myślę na kupnem corsy właśnie, ale tak jak w temacie ma wrzucony silnik z astry f, 120kucy, oznaczenie c20ne, gaz sekwencyjny, rocznik 97.
To co jest na necie i co dowiedziałem się osobiście o niej:
Silnik po remoncie, wymienione pierścienie po szlifie uszczelki góra dół oczywiście silnik został zalany nowym olejem i płynem chłodniczym,
hamulce wentylowane z calibry 256mm , wydech: kolektor 4-2-1 środek przelot , tylny przelotowy wygłuszający więc auto nie jest głośne a ładnie brzmi , w środku[/color] brzmi prawie jak silnik alfy boxer:) filtr stożkowy, skrzynia krótka f16 do silnika przy montażu od razu zostało zmienione koło zamachowe na dużo lżejsze z kadeta więc szybko się wkręca na obroty i ciągnie już od 1800 obrotów na 5,
wspomaganie,
Zamontowane zostały lampy clear przód , zmieniony grill i porządne fotele kubełkowe do środka, zawieszenie sportowe,
felgi 15 do niej.
No i parę innych pierdółek które zostały porobione w wyniku eksploatacji czyt. filtry/oleje/łożyska w kołach itp.

Jedyny mankament to dach który trzeba zrobić bo poprzedni właściciel usunął szyberdach, ale już lakier został zrobiony na odwal się, ale mam znajomego który okleja i to będzie koszt 300zl więc nie wiele, a sama corsa jest za 4400 do negocjacji.

I jeszcze to ze silnik 1.2 który był wcześniej wysiadł, a ten wrzucił 2.0 i mówi mi że nie wie jaki miał przebieg wcześniej, tyle że jest po remoncie i on zrobił na nim parę tysięcy a sprzedaje bo nie ma kasy na paliwo i ogólnie brak funduszy.

I chciałbym się dowiedzieć czy opłaca się zainwestować w to auto, na co uważać, co wypadałoby sprawdzić zanim go kupie załóżmy. Każda rada się przyda ;)


Już jest lepiej niż było ale zawsze może być jeszcze lepiej, patrz co jeszcze masz na czerwono
Ostatnio zmieniony przez 25 Maj 2013, 10:17, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 23 Maj 2013, 11:32   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Z Opisu wynika ze faktycznie auto doinwestowane ... Trzeba by jednak wziąć pod Uwagę ze Motor może kontroli, dodatkowo pewne Blacharka wymaga Poprawek.. Pewnie jak byś już się podejmował to zdecydować w Którym kierunku potem auto doprowadzać czy Cichego Szybkiego Auta czy Rajdówki ... Zainwestować w rozpórki obspawać to i Owo .. Potem Jeśli ostra rajdówka zredukować Masę a Jeśli Ciche Auto to Usztywnić Profile by faktycznie drgania silnika zniwelować.

Ustalić czy wszystkie podzespoły są w Dobrym stanie... Wymienić rozrząd, Oleje filtry.. Zrobić Przegląd gazu skoro Już jest...

Temat Ciekawy ale niech się jeszcze ktoś wypowie ...
 
 
     
 Isofix


Informacje
LPG: Tak
Imię: Karol
Dołączył: 23 Maj 2013
Posty: 14
Skąd: Gliwice
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 23 Maj 2013, 14:53   
   Moje auto: corsa b, 1.2


DAMIAN1991,
Trzeba by jednak wziąć pod Uwagę ze Motor może kontroli,
Tzn ? Bo nie rozumiem trochę...

Blacha o dziwo jest w stosunkowo dobrym stanie, tzn najważniejsze czyli podłoga i progi są na prawdę spoko, jest tam na klapie tylnej w rogu delikatnie i na drzwiach przy klamce, ale to są już małe sprawy które da się zrobić na parkingu.

I raczej chodzi mi o coś szybkiego ale niepozornego, taki cichociemny, wyszedłem z założenia że w Polsce nie mając garażu,mieszkając w małym mieście, i jeszcze w nieciekawej dzielnicy nie warto inwestować w wygląd jakoś specjalnie kiedy fundusze ograniczone, wole żeby jechało niż wyglądało :D

A jaki koszt będzie orientacyjny rozrządu, jeśli ktoś się orientuje może ?
Ostatnio zmieniony przez 25 Maj 2013, 10:18, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
     
 holden
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Maj 2013, 17:48   

Isofix, :czerwkart: Po pierwsze to ty pisz po Polsku bo trochę czasu straciłem na pokolorowanie twoich byków i radze to poprawić .
Druga sprawa wrzuć jak możesz zdjęcia tej corsy bo opis mnie zaciekawił.
Kompletny rozrząd kupisz już od około 250 zł w zależności od firmy.
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 23 Maj 2013, 22:36   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Kontroli - Czyli: sprawdzić czy Oleju nie bierze a jeśli to ile ?
- czy się grzeje jak się grzeje
- Klasyczne Wymiany rzecz jasna
- Sprawdzić na trasie jak się zachowuje czy są jakieś spostrzeżenia

Co do Tworzenia Samochodów nie pozornych to i tak ważne jest byś chuchał je z zewnątrz.. Niech i wygląda i Jedzie - w maksymalnym pod blokiem możliwym stanie.

Co do Byczków Popraw
Przepraszam Resztę moderatorów Nie zwróciłem na to w Opisie uwagi
Ostatnio zmieniony przez 23 Maj 2013, 22:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 Isofix


Informacje
LPG: Tak
Imię: Karol
Dołączył: 23 Maj 2013
Posty: 14
Skąd: Gliwice
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 23 Maj 2013, 23:14   
   Moje auto: corsa b, 1.2


Wielkie sorry za błędy, pisane na szybko, ponieważ przeleciało mi kilka fajnych aut przed nosem ostatnimi czasy i jestem raz że zły, ale tu nie o to chodzi, ale bardziej zdesperowany/zmotywowany, bo od początku mi się ona podoba, i jeśli ma to być dobra inwestycja, to jak najbardziej z niej skorzystam.

Czyli rozrząd taniocha w sumie.

Jak mam z tym olejem sprawdzić, na krótkim odcinku wyjdzie coś takiego?

A właśnie, nie powinienem w sumie pytać i robię to też w sumie z czystej ciekawości, bo wiem ile pali taki silnik w astrze, a w corsie będzie jakaś znacząca zmiana w spalaniu ?
Ostatnio zmieniony przez 23 Maj 2013, 23:32, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
     
 holden
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Maj 2013, 23:23   

to zależy jak masz to wy ustawiane mi corsa spala 12l lpg/100 km trasa i do 15l lpg/100 km cykl mieszany a mam ciężką nogę.
 
     
 Isofix


Informacje
LPG: Tak
Imię: Karol
Dołączył: 23 Maj 2013
Posty: 14
Skąd: Gliwice
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 23 Maj 2013, 23:30   
   Moje auto: corsa b, 1.2


Yhym. No ja powiem szczerze że jeżdżę normalnie, aczkolwiek niekiedy włącza mi się rajdowiec i wtedy się leci, ale po prostu nie lubię oryginałów, tzn. auta stare owszem, ale dzisiejsze są mało oryginalne ( w większości) dlatego szukam czegoś "innego" że tak to ujmę.
Ostatnio zmieniony przez 25 Maj 2013, 10:19, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 23 Maj 2013, 23:33   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Co do Oleju no to Musiał byś tym Trochę po Jechać.. Albo zobaczyć czy kopci i Jak Kopci ..Kolor Dymu Mówi o Reszcie...

Co do Gazu- jak Ustawiony tak pali.. Józek zna to z Autopsji ja tylko z Opowiadań
 
 
     
 Isofix


Informacje
LPG: Tak
Imię: Karol
Dołączył: 23 Maj 2013
Posty: 14
Skąd: Gliwice
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 24 Maj 2013, 10:01   
   Moje auto: corsa b, 1.2


Dobra, czyli tak "na oko" to przy mojej nieciężkiej nodze lpg łyknie z 10 litrów nie ? Bo miasto to wiadomo że więcej ale ja przez miasto to z reguły przelatuje bo mam blisko do autostrad i zwykle nimi wszędzie dojeżdżam.

A jak będzie ze spalaniem benzyny ?

A co do gazu to zawsze można go wyregulować, z tym że z tego co ja słyszałem od kumpli jeżdżących na lpg to zwykle o wtryski chodziło, myślę że nie będzie inaczej i w tym przypadku.

Czyli ogólnie rzecz biorąc nie powinienem się bać tego zakupu? Wiemy ze Ople jak to Ople, lubią niekiedy pomarudzić, jak każde auto zresztą, jedno mniej, inne więcej, ale nie ma jakiś specjalnych wad fabrycznych czy jakichś wad wieku dziecięcego że ciągle będzie mi się coś psuło ? Wiem że to też zależy jak kto dba i w ogóle, ale pytam bo to będzie moja pierwsza fura, poza autem ojca, i nie chciałbym się wkopać konkretnie żeby musieć za chwile się go pozbywać.
Ostatnio zmieniony przez 25 Maj 2013, 10:20, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 24 Maj 2013, 23:58   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Powiem Ci tak Benzyny tak samo 10 Litrów na setkę minimum a pewnie Mając Aspiracje i 2.0 pod maską będzie więcej..

Coo do Obaw o ten zakup zrób Proszę Fotki bo na te chwile z Opisu zapowiada się nic tylko brać..

Co do podstawowych Awarii w Oplach Corsa to rdza nie dasz się jej panoszyć to Masz super samochód ;) Corsiarki Ogólnie Są łatwo dostępne w Częściach a c20ne też jeszcze idzie dostać w drobnych.. Wiec Nie musisz się bać ale jak już będziesz inwestować w auto co kol wiek to nie oszczędzaj na zbyt bo tanie elementy mszczą się częstymi awariami
 
 
     
 Isofix


Informacje
LPG: Tak
Imię: Karol
Dołączył: 23 Maj 2013
Posty: 14
Skąd: Gliwice
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 25 Maj 2013, 10:23   
   Moje auto: corsa b, 1.2


Rdza to wiem, jak większość aut u nas, cieszę się tylko z tego że nie była garażowana bo takie auta to najszybciej z reguły pożera potem jak stoją pod chmurką.

Zdjęcia
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 25 Maj 2013, 14:14   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Z Fotografi wygląda że zrobiona jak trzeba przygotowana mniej więcej dobrze.. Wymaga Pilnego zakupu( wiem powtarzam się rozpórka na przód )

A Ogólnie Jeśli masz na to by Opłacić te 2.0 to Bym się za wiele nie zastanawiał... Pojechał obstukał Karoserie i jeśli nic nie wyniknie - czekamy aż pojawisz się na Ślaskim Spocie ;)
 
 
     
 Isofix


Informacje
LPG: Tak
Imię: Karol
Dołączył: 23 Maj 2013
Posty: 14
Skąd: Gliwice
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 25 Maj 2013, 14:53   
   Moje auto: corsa b, 1.2


Ja myślałem żeby ją na 1.2 dać tak jak był wcześniej silnik, bo przecież nie mają już numerów a żaden ubezpieczyciel pod maskę nie patrzy, to samo panowie policjanci.
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 25 Maj 2013, 21:54   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Pamiętaj że nie bita Corsa powinna mieć Tabliczkę znamionową pod Maską... A Ponadto jak nie z Góry to z Dołu to się trochę różni... Obawiam się że to Kombinatoryjka bez sensu.. Tyle że to nie mój Problem ;)
 
 
     
 Isofix


Informacje
LPG: Tak
Imię: Karol
Dołączył: 23 Maj 2013
Posty: 14
Skąd: Gliwice
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 26 Maj 2013, 09:14   
   Moje auto: corsa b, 1.2


Przyszły mi na myśl jeszcze takie sprawy:
1. Odnośnie silnika, czy remont tego silnika mógł wynikać z tego że gdzieś walnął czy raczej ze względu na wyeksploatowanie? Da się stwierdzić z tego opisu który dałem? Bo to mi najbardziej w tym wszystkim nie pasuje, nie chce kupić tego auta a potem się okaże że ten silnik ma np. 300tyś na blacie..
2. Jak z wydechami w corsach, trzymią się?
3. I odnośnie zawieszenia, dają radę jakoś na naszych kochanych drogach te sportowe?
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 26 Maj 2013, 14:08   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


1> remont wynikał pewnie z tego że Żarł olej ;) A Silnik Po Remoncie może mieć 500 tyś wszystko zależy od tego jak był eksploatowany i wytrzyma jeszcze sporo ;)

2> Wydech w Corsach Różnie jak jeździsz na Paliwie niskiej Jakości a ponadto jeszcze ma gaz to Potrafią przegnić bo dużo wody się zbiera w spalinach...

3> Mam naprawdę twarde zawieszenie i niskie u da się Jeździć.. Kwestia dość częstych wymian Sworzni wahaczy jest do przeżycia co najmniej u mnie sypią się ze zwiększona częstotliwością choć po dziurach uważam i unikam jeżdżenia.
 
 
     
 Isofix


Informacje
LPG: Tak
Imię: Karol
Dołączył: 23 Maj 2013
Posty: 14
Skąd: Gliwice
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 26 Maj 2013, 14:50   
   Moje auto: corsa b, 1.2


Yhy, da się przeżyć.
Czyli nie powinienem się bać silnika po remoncie?
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 26 Maj 2013, 15:07   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Jeżeli remont był wykonany rzetelnie to Nie ma się czego Bać.. Co do Wydechu zawsze Można wraz z przypływem Gotówki dać sobie zrobić Cały z Kwasówki
 
 
     
 Isofix


Informacje
LPG: Tak
Imię: Karol
Dołączył: 23 Maj 2013
Posty: 14
Skąd: Gliwice
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 30 Maj 2013, 10:14   
   Moje auto: corsa b, 1.2


A co do ceny jeszcze, bo była na początku za 4.800, i tak zniżał koleś aż jest teraz za 4, to jest dobra cena za taką corse ?
On ciągle stoi przy tym że sprzedaje bo nie ma funduszy, i dlatego obniża cenę.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Giełda » Kupię samochód » Corsa B » [Corsa B] Corsa B 2.0 SWAP 120 KM LPG Gaz Sek c20ne
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.