Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 17:53
[ Silnik] Silnik DTI Utrata Mocy i kopcenie
Autor Wiadomość
 tosh2


Informacje
Imię: Piotrek
Dołączył: 18 Maj 2013
Posty: 4
Skąd: Wysokie Mazowieckie
Wysłany: 18 Maj 2013, 15:04   [ Silnik] Silnik DTI Utrata Mocy i kopcenie
   Moje auto: Corsa C 1.7 DTI


Witam! Od niedawna jestem posiadaczem opelka C z silnikiem 1.7 DTI. Mój problem wygląda następująco: autko gdy ma ok. 1,5 tyś obrotów obojętnie na jakim biegu łapie strasznego muła , po prostu nie jedzie dopiero przy ok 2 tyś pracuje ok jednak wtedy zaczyna wydobywać się czarny dym. Proszę o możliwe wskazówki co to może być ewentualnie jak to rozwiązać. z góry dziękuję za odpowiedzi
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 18 Maj 2013, 19:28   
   Moje auto: AG Z14XEP


co do muła: popatrz w dane techniczne i masz odpowiedź - maksymalny momemt Twój silnik osiąga przy 1800 obr/min - poniżej tych obrotów zawsze będzie mniejszy lub większy zamuł. Nie wiem przy jakich obrotach zaczyna być odczuwalna turbina, podejrzewam, że pewnie w okolicy 2000. Mając okazję przez chwilę jeździć mondeo mk3 2.0TDDI też odczuwałem totalnego muła przy 1500, ale już przy 2000 to był zrywny jak należy ( a max moment miał przy 1800 lub 1900 - nie pamiętam).
Co do dymu nie wypowiadam się, nigdy nie miałem diesla.
 
 
     
 Zeniu



Informacje
Pomógł: 4 razy
Wiek: 35
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 208
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 20 Maj 2013, 06:32   
   Moje auto: Laguna II PHII


obstawiał bym EGR, w mojej byłej co Siostra teraz jeździ aktualnie z nim walczę, tzn będę wymieniał bo 1. sypie błędami (o dziwo przed czyszczeniem nie sypał)
2. muli go czasami nawet do 3 tys. obrotów
3. kopci od dłuższego czasu więc nie wiem czy to ma związek z tym, na wtryskach ma zrobione 50tys km więc albo turbo klęka i kopci albo wina EGR

ewentualnie turbo Ci klęka, też może od tego kopcić, ubywa oleju?
 
 
     
 Dywiko


Informacje
podkarpackie

Imię: Jacek
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 1
Skąd: Krosno
Wysłany: 18 Wrzesień 2013, 16:20   
   Moje auto: Corsa B


Ja miałem podobny przypadek w CB i wina leżała po stronie turbo. Wymieniałem wszystko po kolei, aż w końcu wysłałem turbinę do Stalowej Woli tu, i po regeneracji auto znowu śmiga. Przyznam się szczerze, że popełniłem wiele błędów przy diagnozie, ponieważ nawet wtryskiwacze zregenerowałem, a dopiero turbina pomogła.
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18 Wrzesień 2013, 18:33   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Dywiko napisał/a:
Ja miałem podobny przypadek w CB i wina leżała po stronie turbo. Wymieniałem wszystko po kolei, aż w końcu wysłałem turbinę do Stalowej Woli tu, i po regeneracji auto znowu śmiga. Przyznam się szczerze, że popełniłem wiele błędów przy diagnozie, ponieważ nawet wtryskiwacze zregenerowałem, a dopiero turbina pomogła.


Też obstawiał bym turbo , podłącz manometr pod dolot i sprawdź ciśnienie doładowania.
 
 
     
 tosh2


Informacje
Imię: Piotrek
Dołączył: 18 Maj 2013
Posty: 4
Skąd: Wysokie Mazowieckie
Wysłany: 17 Listopad 2013, 14:38   
   Moje auto: Corsa C 1.7 DTI


Egr był uszkodzony
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » [ Silnik] Silnik DTI Utrata Mocy i kopcenie
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.