Przesunięty przez: Kaszubski
6 Lipiec 2016, 08:26
Męczarnia przy skrecie w prawo...
Autor Wiadomość
 lucas330


Informacje
mazowieckie

Imię: Łukasz
Wiek: 41
Dołączył: 17 Cze 2013
Posty: 5
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 17 Czerwiec 2013, 14:56   Męczarnia przy skrecie w prawo...
   Moje auto: Corsa B 1.0 12V


Witajcie.Przeszukalem forum ale nie znalazłem podobnego problemu.Samochod przy skrecie w prawo(np.zawracanie) robi mega slad na asfalcie.Przednie lewe kolo wyklada sie mocno górną czescia opony do zewnatrz i wydaje [color=red]sie[/color] jakby tyl samochodu pchał całe auto,koło nie jedzie po okregu tylko sie slizga na zewnątrz.Ustawialem juz zbieżnosc,kąty są nieregulowane a na poduszkach amorów nie ma luzu.Kierownica po skrecie w lewo wraca a w prawo - trzeba jej pomagac...Nie mam juz zdrowia do tego samochodu,objezdzilem kilku mechanikow i najlepiej jakbym caly przod wymienil włącznie z drazkami,amorami i poduszkami!!Moze mial ktos taki przypadek?Masakra jest jak popada deszcz,bo auto nie skreca w prawo tylko sunie do przodu jak koła są skrecone.Nawet na raz sie nie da zawrocic jak nie mam co najmniej 30 m srednicy,masakra :ojj:Za długa koncówka drążka moze?Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez Zyzio 17 Czerwiec 2013, 17:36, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 17 Czerwiec 2013, 15:17   
   Moje auto: VW Golf 4


Popraw pisownię (4pkt Regulaminu) bo inaczej post poleci do kosza.Czas 24godziny.
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 17 Czerwiec 2013, 15:18   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Możliwe że złe drążki (drążek) , A nie masz skrzywionego czegoś? Co do Kątów teoretycznie są nie regulowane ale jeśli wychodzą straszne różnice(przy zbieżności) To może pod Tym kątem patrzeć ?

A i Sprawdź Sprężyny ( niedawno kolega Zyzio przerabiał problem Ciężkiej Pracy układu kierowniczego i była to Sprężyna pęknięta )

Dodam od siebie(żeby nie pisać posta) że jeszcze wymieniłem łożyska mcphersona.(Zyzio)




Poprawiłem jak by komuś to przeszkadzało - jeden błąd w całym poście jest do zniesienia
Ostatnio zmieniony przez DAMIAN1991 17 Czerwiec 2013, 20:40, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
 lucas330


Informacje
mazowieckie

Imię: Łukasz
Wiek: 41
Dołączył: 17 Cze 2013
Posty: 5
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 17 Czerwiec 2013, 16:06   
   Moje auto: Corsa B 1.0 12V


No własnie na zbieżnosci wyszło ok.Zbieżnosc robiłem w dobrym warsztacie na maszynie Hunter Hawk Eye z kamerami i wogole na bogato :lolo: Problem jest tylko przy skręcie w prawo,ewidentnie widac ze kolo górą wykłada sie w strone lewego reflektora.Nie chce na ślepo wymieniać częsci ale chyba bede musiał :pff: Tak jak pisałem:poduszki amortyzatorów są ok,sprężyny też,ogólnie nie ma luzów nigdzie wiec nie mam pomysłów już :smutas:

Przychodzi mi do głowy jeszcze czujnik kąta skrętu(ten od EPS) ale czy to by mialo wpływ?
Ostatnio zmieniony przez Zyzio 17 Czerwiec 2013, 17:39, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 17 Czerwiec 2013, 16:33   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Brzmi Jak byś miał coś z z Drążkiem albo Wahaczem .. Ale to by wyszło na zbieżności
 
 
     
 lucas330


Informacje
mazowieckie

Imię: Łukasz
Wiek: 41
Dołączył: 17 Cze 2013
Posty: 5
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 17 Czerwiec 2013, 16:56   
   Moje auto: Corsa B 1.0 12V


Chyba wymontuje drążek kierowniczy i pojade do sklepu sprawdzic czy nowy bedzie tej samej dlugosci.Jesli tak to bez sensu kupowac skoro mój jest dobry :uuu: Jak to nie pomoze to pojade na CPN i kupie 5 l benzyny i ją podpale! :złyy: :złyy: :złyy: :złyy:
Ostatnio zmieniony przez Zyzio 17 Czerwiec 2013, 17:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 17 Czerwiec 2013, 17:00   
   Moje auto: VW Golf 4


Poprawisz te błędy bo kolejny post i dalej to samo jeszcze jeden i poleci nagroda a temat do kosza! :krzyk:
 
 
     
 lucas330


Informacje
mazowieckie

Imię: Łukasz
Wiek: 41
Dołączył: 17 Cze 2013
Posty: 5
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 17 Czerwiec 2013, 17:24   
   Moje auto: Corsa B 1.0 12V


Zyzio napisał/a:
Poprawisz te błędy bo kolejny post i dalej to samo jeszcze jeden i poleci nagroda a temat do kosza! :krzyk:


Kurde juz poprawialem,nie wiem które jeszcze?Poza tym przeczytaj swoje zdanie i powiedz czy ono ma składnie?Po "dalej to samo"powinna byc kropka....skoro juz mam byc ukarany :pff: :krzyk:
Ostatnio zmieniony przez Zyzio 17 Czerwiec 2013, 17:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 17 Czerwiec 2013, 17:45   
   Moje auto: VW Golf 4


lucas330 napisał/a:
Po "dalej to samo"powinna byc kropka....skoro juz mam byc ukarany
jak się człowiek śpieszy to się diabeł cieszy.
Zaznaczyłem na czerwoni wyrazy które należy poprawić.
Wracając do tematu jak masz możliwość to sprawdź sprężyny,moje też były ok ; ) lecz jak się okazało pękł zwój może troszkę więcej a sprężyna nie zeszła niżej ( jak masz mc pherson na dole jak osiada sprężyna jest taki wypust na którym blokuje się sprężyna) corsa stała równo.Po wymianie sprężyn i łożysk mc phersona problem znikł.
 
 
     
 Hornet


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Maciek
Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 22
Skąd: wlkp
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 17 Czerwiec 2013, 18:28   
   Moje auto: Corsa C 1.2


DAMIAN1991 napisał/a:
Tym kontem patrzeć ?

A tego nikt nie widział :D ?
 
     
 Yogi97037



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 197
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 17 Czerwiec 2013, 18:45   

Kolego napisz na priva umówimy się podjedziesz to zobaczę co i jak może coś ci podpowiem też jestem z mińska :)
 
 
     
 holden
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 17 Czerwiec 2013, 19:30   

Temat zamykam powód znany - Zyzio ostrzegał :zamykam:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ zawieszenia
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.