Przesunięty przez: Kaszubski
28 Luty 2016, 11:24
ciągłe buczenie i drgania podczas hamowania
Autor Wiadomość
 plucik4



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 133
Skąd: Łazy
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 13 Maj 2013, 10:06   ciągłe buczenie i drgania podczas hamowania

Witam. Wiem, że już były podobne tematy ale nie znalazłem w nich odpowiedzi. Mam spory problem bo chodzi o to, że podczas jazdy tak powyżej 60-70 km/h coś zaczyna buczeć z tyłu. Myślałem, że to łożyska więc je wymieniłem. Okazało się, że problem nie zniknął. Od pewnego czasu (zanim zaczęło buczeć) podczas hamowania czuć drgania na pedale i karoserii i to raczej przy lekkim hamowaniu. Ktoś pisał, żeby podczas jazdy zaciągać ręczny, żeby sprawdzić czy to tył. No i faktycznie to tylne hamulce. Wymieniłem bębny. Nic to nie dało. Zobaczyłem, że szczęki były założone odwrotnie przeze mnie w zeszłe wakacje, więc poprawiłem je i teraz już są założone dobrze. Szczęki wyglądają ok. Nie ma także wycieków. Problem nie zniknął, dalej szarpie i buczy. Nie wiem już co może być nie tak. Czy opłaca się wymiana szczęk jak później ma się okazać, że to nic nie dało. Nie miałem żądnego spotkanie z dziurami ani krawężnikami, żeby mówić że belka albo piasty są uszkodzone. Może to być coś nie tak z korektorem hamowania np? Nie wiem co już robić, pomóżcie..
 
 
     
 Yogi97037



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 197
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 13 Maj 2013, 10:46   

najpierw to zacznij od tego zeby ktoś kierował samochodem a ty rozłóż z tyłu sobie kanapę i niech się przewiezie i wsłuchaj się dobrze z jakich okolic to buczy bo sprawa jest nietypowa.

co do drgań mogą to być tarcze
 
 
     
 plucik4



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 133
Skąd: Łazy
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 13 Maj 2013, 11:28   

No własnie tak już nasłuchiwałem wczoraj i to dochodzi od tylnych kół. Miałem wrażenie, że z obu. Może to być wina opon? kupiłem niedawno felgi letnie z oponami używanymi ale wcześniej nie buczały. A co do szarpania to tarcze i klocki są nowe i dobre. Jestem pewien w 99% że to tył bo jak zaciągam ręczny podczas jazdy to bije tylko tył. Na kierownicy nie mam drgań ani ogólnie z przodu. Nie wiem czy opłaca się wymieniać szczęki, jak się okaże, że problem nie ustał. Nie wiem, czy ścieżka może coś wykryć? Może to coś z zawieszeniem z tyłu?
 
 
     
 krasta


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Imię: Karolina
Dołączyła: 09 Maj 2013
Posty: 6
Skąd: Wrocław
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 13 Maj 2013, 12:28   
   Moje auto: corsa b 1,2


u mnie w korsie też tak hamulce zaczęły drżeć i okazało sie że to były tarcze do wymiany bo mam brata mechanika także mi sprawdził:)
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 13 Maj 2013, 16:37   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Zapłacił bym Parę Groszy i skoczył na Stację diagnostyczną by panowie pod tym kontem przetrzepali samochód...

Jest szansa ze Bębny masz po wichrowane
 
 
     
 Semir


Informacje
LPG: Nie
Imię: Marek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 16
Skąd: Szczecin Drzetowo
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 13 Maj 2013, 19:46   
   Moje auto: Corsa B 1.2 X12SZ


u mnie drgania są na kierownicy podczas jazdy i hamowania ale to wina alufelg mają już swoje lata :) na stalowych i oponach zimowych tego nie mam :) co o tyłu możliwe ze to bembny :) tez tak miałem wymieniłem na nowe i ustało :) a masz je dobrze przykrecone nie maja luzu ??
 
 
     
 Marshal22



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 11
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13 Maj 2013, 22:50   
   Moje auto: Corsa B 3D 1.4 96r. z LPG C14NZ


Miałem to samo sprawdź też oponki. Miałem guzy i powyżej 80 huczały. Przeważnie w trasie. Sprawdź czy ten sam temat masz na zimówkach.
Wymieniłem opnki odeszło buczenie :hurra:
 
 
     
 plucik4



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 133
Skąd: Łazy
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 13 Maj 2013, 22:59   

bębny nówki dobrze przykręcone. Na starych z resztą było to samo.. jutro przejadę się na diagnostykę i przełożę koła tył z przodem. Zobaczymy czy to coś pokaże
 
 
     
 Yogi97037



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 197
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 14 Maj 2013, 20:25   

cóż z tego że są nowe skoro jeździłeś jakiś czas na odwrotnie założonych szczękach?
 
 
     
 plucik4



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 133
Skąd: Łazy
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 15 Maj 2013, 09:00   

Szczęki są ok. Okazało się, że to była wina opon. Założyłem inne i przestało bić i buczeć
 
 
     
 Marshal22



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 11
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15 Maj 2013, 19:41   
   Moje auto: Corsa B 3D 1.4 96r. z LPG C14NZ


plucik4 napisał/a:
Szczęki są ok. Okazało się, że to była wina opon. Założyłem inne i przestało bić i buczeć


Mówiłem że oponki potrafią takie dźwięki wydawać.

Ciesze się ze problem rozwiązany.
 
 
     
 Semir


Informacje
LPG: Nie
Imię: Marek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 16
Skąd: Szczecin Drzetowo
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 16 Maj 2013, 15:57   
   Moje auto: Corsa B 1.2 X12SZ


u mnie z przodu buczy prz 60km/h i wiem ze to wina opon :P
 
 
     
 Alcio_92


Informacje
lubuskie

LPG: Nie
Wiek: 31
Dołączył: 26 Sie 2012
Posty: 40
Skąd: Nowa Sól
Ostrzeżenia: ( 3/3 )
Wysłany: 18 Maj 2013, 01:20   

Pozowlę sobie podłączyc się do tematu.

U mnie przy chamowaniu też coś "buczy" z tyłu. Żadnego bicia, czy ściągania jednaj nie ma.
Do tego przy powolnej jeździe przez jakieś nierówności (przejazd kolejowy, dziury, wysepki) słychac takie jakby tarcie, czy stukanie w prawym tylnym kole. Myślałem, że to linka, bo objaw najbardziej nasila się zaraz po spuszczeniu hamulca ręcznego. Ale wyregulowałem linkę i objaw dalej występuje.

Macie jakieś może pomysły?
Na stacji diagnostycznej mogą w jakiś sposób się temu problemowi przyjrzec, czy zostaje wizyta u mechanika?
 
 
     
 KULA111



Informacje
lubelskie

LPG: Tak
Imię: KULA111
Dołączył: 13 Gru 2012
Posty: 22
Skąd: Chełm
Wysłany: 18 Maj 2013, 06:27   
   Moje auto: CORSA B 1.4 8V


moim zdaniem to łożyska. Pozdro.
 
 
     
 plucik4



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 133
Skąd: Łazy
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 18 Maj 2013, 12:38   

jeśli to stukanie, to radzę przejechać się na diagnostykę i sprawdzenie czy to czasem nie zużyta tuleja wahacza. Jeśli to byłoby łożysko buczenie byłoby słychać cały czas podczas jazdy. Możesz kolego sprawdzić opony tak jak ja, tzn zamienić tył z przodem i sprawdzić czy te hałasy przeniosły się na przód. Jeśli nie znikną to obstawiałbym wytarte szczęki hamulcowe.

[ Dodano: 23 Maj 2013, 14:29 ]
Witam ponownie. Mojego problemu ciąg dalszy. Otóż okazuje się, że po przełożeniu felg z tyłu na przód bicie nadal występuje tylko tak jakby teraz na przodzie. Dziś byłem sprawdzić felgi i opony te co mam na przodzie i mechanik powiedział, że są ok. Wyważone dobrze i niepokrzywione. Byłem prawie pewien, że to wina kół ale teraz już się skołowałem i nie wiem co myśleć. Coś mi zaczęło tak cicho pukać z prawej strony z tyłu. Nie jestem pewien dokładnie gdzie. Wydaje się, że jakby spod kielicha amortyzatora ale amory są sprawne. Czy to może być zużyta tulejka wahacza? Czy ona może powodować takie drgania podczas hamowania? Dodam, że po wymianie bębnów oraz zamianie kół dalej szarpie jak zaciągam ręczny podczas jazdy i jak podniosłem tył i poszarpałem kołem od siebie do siebie to wydawało mi się że czuję jakiś luz.

[ Dodano: 23 Maj 2013, 14:53 ]
kolega mi mówił żebym wymienił klocki na ATE. Obstawiał, że to bicie podczas hamowania to wina klocków. Czuć też bicie na pedale hamulca (na kierownicy nie). Obecnie mam klocki LPR i tarcze BREMBO.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ hamulcowy » ciągłe buczenie i drgania podczas hamowania
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



konserwacja podwozia Wadowice
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.