Przesunięty przez: Kaszubski
9 Lipiec 2016, 10:27
Gasnący na wolnych obrotach
Autor Wiadomość
 Krissuss


Informacje
LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Wiek: 35
Dołączył: 06 Kwi 2013
Posty: 5
Skąd: Gliwice
Wysłany: 13 Maj 2013, 08:07   Gasnący na wolnych obrotach
   Moje auto: Corsa D 1.2


Witam,
Wczoraj miałem nieprzyjemną sytuację, samochód stojąc na światłach pod górkę (na czerwonym) na biegu jałowym zgasł mi kilkukrotnie. Po ponownym uruchomieniu silnika obroty ponownie spadły do zera i auto zgasło. Sytuacja powtórzyła się pięciokrotnie (każde kolejne odpalenie zajmowało autu coraz więcej czasu - rozrusznik kręcił coraz dłużej). Po przytrzymaniu auta na gazie i wystartowaniu po zapaleniu się zielonego światła z pułapu 4 tys obrotów auto ruszyło i więcej problem się nie pojawił. Zastanawiam się co mogło być powodem takiego zachowania się auta.
Dodam iż po zamontowaniu gazu (prawie 4 tygodnie temu) nie wymieniałem świec i kabli WN. Ponadto auto sprowadziłem z Niemiec 1,5 miesiąca temu i nie wiem kiedy były te elementy wymieniane. Czy może wyżej opisane zachowanie samochodu może sygnalizować konieczność wymiany świec i kabli WN?
 
 
     
 Hornet


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Maciek
Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 22
Skąd: wlkp
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 13 Maj 2013, 12:47   
   Moje auto: Corsa C 1.2


W innym aucie miałem podobnie i winny był silniczek krokowy.
 
     
 Krissuss


Informacje
LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Wiek: 35
Dołączył: 06 Kwi 2013
Posty: 5
Skąd: Gliwice
Wysłany: 13 Maj 2013, 17:34   
   Moje auto: Corsa D 1.2


Tylko obroty nie falują w ogóle dlatego zastanawiam się gdzie można szukać ewentualnej przyczyny. Ale dzięki za pomysł :)
 
 
     
 jjurgiel


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 86
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 13 Maj 2013, 20:25   

a paliwo w zbiorniku jest? może jeszcze się nie przełączył na gaz a benzyna pod górkę "uciekła"?
 
 
     
 bon


Informacje
Dołączył: 20 Sty 2013
Posty: 24
Skąd: Poznań
Wysłany: 16 Maj 2013, 10:36   

Kiedyś w jakimś aucie też tak miałem. Nie było żadnego falowania obrotów tylko od razu gasł na luzie. Winny był krokowiec.
 
 
     
 Krissuss


Informacje
LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Wiek: 35
Dołączył: 06 Kwi 2013
Posty: 5
Skąd: Gliwice
Wysłany: 20 Maj 2013, 09:20   
   Moje auto: Corsa D 1.2


Dzięki wielkie za pomoc - będę sprawdzał więc silniczek, bo paliwo jest zalane do pełna.

[ Dodano: 19 Czerwiec 2013, 10:53 ]
Sytuacja się uspokoiła od tamtego czasu. Sprawdziłem silniczek krokowy (tak w ogóle to sprzedawany jest tylko razem z przepustnicą?) - jest ok.
Problem znów powrócił dwa dni temu. Gdy auto jest nagrzane - stoi w słońcu - temperatura na zewnątrz pow. 30 st. samochód zaraz po uruchomieniu przełącza się na gaz i przy lekkim dodaniu gazu obroty spadają i auto się dławi i gaśnie. Dopiero gdy przykręci się na wciśniętym sprzęgle obroty do ok 3000 to samochód da się ruszyć. Po jakichś 30sek jazdy na obrotach 3000-4000 (działa wówczas normalnie) wszystko wraca do normy i problem nie wraca podczas jazdy.

Ma ktoś może jakieś inne pomysły co sprawdzić i gdzie szukać usterki. Powiem od razu iż był niedawno na przeglądzie instalacji gazowej i wszystko było z nią w jak najlepszym porządku.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt » Gasnący na wolnych obrotach
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.