Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 10:37
[ Silnik] Stukanie przy zmianie biegów i dodawaniu gazu Cors
Autor Wiadomość
 adam123


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: adam
Wiek: 40
Dołączył: 10 Maj 2013
Posty: 1
Skąd: warszawa
Wysłany: 11 Maj 2013, 09:39   [ Silnik] Stukanie przy zmianie biegów i dodawaniu gazu Cors
   Moje auto: corsa 1.3 cdti


Witam
Corsa d 1.3 cdti , 80 tys km , 2007 r.
Podczas dodawania gazu stuknięcie , przy odjęciu pedała to samo. Jakby jakiś luz. Zmiana biegów słyszalna i wydaje dziwny odgłos. Jadąc z wpiętym biegiem i wciśniętym pedałem sprzęgła słychać leciutkie tarcie , drżenie , coś w tym rodzaju (szczególnie przy małej prędkości 1-2 bieg). Sprzęgło wymienione na nowe. W trzech warsztatach nie potrafiono zdiagnozować usterki. Co ciekawe i ważne usterka w ujemnych temperaturach występuje po ok 15 min po rozgrzaniu silnika , w dodatnich temperaturach od początku. Może jakaś rada , sugestia , dobry mechanik w warszawie?
Pozdrawiam
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 15 Maj 2013, 14:34   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


sprawdź poduszkę silnika
 
 
     
 gregor_bs


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Greg
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 185
Skąd: Tychy
Wysłany: 19 Lipiec 2013, 20:47   Re: Stukanie przy zmianie biegów i dodawaniu gazu Cors
   Moje auto: Opel Corsa D 1.3 CDTI


adam123 napisał/a:
Witam
Corsa d 1.3 cdti , 80 tys km , 2007 r.
Podczas dodawania gazu stuknięcie , przy odjęciu pedała to samo. Jakby jakiś luz. Zmiana biegów słyszalna i wydaje dziwny odgłos. Jadąc z wpiętym biegiem i wciśniętym pedałem sprzęgła słychać leciutkie tarcie , drżenie , coś w tym rodzaju (szczególnie przy małej prędkości 1-2 bieg). Sprzęgło wymienione na nowe. W trzech warsztatach nie potrafiono zdiagnozować usterki. Co ciekawe i ważne usterka w ujemnych temperaturach występuje po ok 15 min po rozgrzaniu silnika , w dodatnich temperaturach od początku. Może jakaś rada , sugestia , dobry mechanik w warszawie?
Pozdrawiam


Poradziłeś sobie z tym problemem ? Mam podobnie.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt » [ Silnik] Stukanie przy zmianie biegów i dodawaniu gazu Cors
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



mechanik wawer
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.