Przesunięty przez: DAMIAN1991
7 Lipiec 2016, 15:36
Wymiana filtra kabinowego - Manual
Autor Wiadomość
 gregor_bs


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Greg
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 185
Skąd: Tychy
Wysłany: 21 Wrzesień 2009, 17:18   Wymiana filtra kabinowego - Manual
   Moje auto: Opel Corsa D 1.3 CDTI


Fajny manual do pomocy przy wymianie filtra kabinowego w Fiacie Grande i Oplu corsie D.

http://www.filtron.pl/katalog/instrukcje/1172k.pdf

Edit: Poprawiłem link. Instrukcja dotyczy Grande Punto ale w Corsie D jest bardzo podobnie. Poniżej jeden z forumowiczów dokładnie opisał krok po kroku instrukcję wymiany.
Ostatnio zmieniony przez gregor_bs 20 Lipiec 2013, 20:47, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 24 Wrzesień 2009, 14:11   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


Fajny manual, pomocne, jak tylko skończy mi się gwarancja to na pewno będę korzystał.
Ostatnio zmieniony przez 20 Lipiec 2013, 12:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13 Grudzień 2009, 17:31   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


mauro, nie żartuj za zmianę filtra kabinowego samemu nie stracisz gwarancji :)
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 14 Luty 2010, 01:44   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


Póki miałem gwarancję samemu wolałem nic nie ruszać, bo wiem jak lubią się czepiać, aby tylko nie przyjąć zgłoszenia :/ a w moim poprzednim aucie Ford Focus 2005 aby wymienić filtr kabinowy trzeba było zdjąć pedał gazu !! :nocom: więc mam troche przewrażliwienie na tym punkcie, ale już po gwarancji więc przed wakacjami zapewne będę wymieniał :) Pozdro
 
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 10 Luty 2013, 07:46   
   Moje auto: VW Golf 4


http://www.filtron.pl/katalog/instrukcje/1172k.pdf
 
 
     
 micjel


Informacje
Wiek: 35
Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 6
Skąd: Kielce
Wysłany: 11 Luty 2013, 16:03   

Nie wiem czy w moim samochodzie jest inaczej czy po prostu nikt z tego forum sam nie wymieniał tego filtra- zabrałem się do tego tak jak w instrukcji od punto (tyle że w corsie te plastiki są przykręcone) i pod pokrywą nic co przypomina miejsce na filtr nie widziałem. Schyliłem się bardziej i okazało się, że ten kanał powietrzny jest trochę dalej i jak się założy plastik to dalej jest "na wierzchu". Nie wiem tylko jak dalej z wyjęciem/włożeniem filtra bo u mnie ktoś się go najwyraźniej pozbył, a wygląda jakby trzeba było coś jeszcze wyjąć (np. schowek) aby wsadzić wkład (chociaż mam nadzieje że się mylę i jakoś wejdzie).

[ Dodano: 12 Luty 2013, 09:41 ]
Dokończyłem wymianę (a tak właściwie wsadzenie w odpowiednie miejsce bo poprzedni właściciel najwyraźniej się pozbył) filtra kabinowego. Wykonanie: potrzebujecie śrubokręta/końcówki torx T20 i maksymalnie 20 min. czasu. Należy wykręcić schowek- cztery wkręty (torx) na "rogach" (dwa u góry wewnątrz schowka i dwa na dole na zewnątrz). Następnie wyjąć kanał powietrzny (plastikowy czarny kawałek rury), który z jednej strony jest przymocowany spinką rozprężną, a z drugiej jest wciśnięty do dalszej części układu. Teraz mamy swobodny dostęp do pokrywy filtra, którą zdejmujemy. Filtr wyciągamy (z doświadczenia z poprzednimi autami wiem, że najlepiej mieć przy sobie odkurzacz bo pełno śmieci tam jest) i wkładamy nowy. I tu nie jestem pewien czy wszystko jest ok u mnie bo musiałem się siłować żeby wsadzić go na miejsce (u góry musiałem go zgiąć przez dmuchawę która uniemożliwia bezproblemowe włożenie), ale może tak ma być, bo filtr jest dosyć giętki.
 
 
     
 klapek


Informacje
LPG: Tak
Imię: Marcin
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 77
Skąd: Poznań
Wysłany: 13 Luty 2013, 09:33   
   Moje auto: corsovectroastra


dziwne to, bo ja wymieniałem filtr bez wykręcania schowka no ale może i tak można
 
 
     
 przeemmek


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 125
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 17 Luty 2013, 00:58   

Jak wykręcisz schowek masz lepszy dostęp a samo wykręcenie schowka to kwestia chyba 4 śrub a dużo łatwiej wymienić.
 
 
     
 silvox



Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Imię: silvox
Pomógł: 2 razy
Wiek: 60
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 110
Skąd: Małopolska
Wysłany: 26 Marzec 2018, 09:45   
   Moje auto: Corsa E B14XEL


Jest gdzieś info w którym kierunku ma być strzałka na filtrze??

EDIT..
Jest na tym filmiku w 4:58 - ma być w kierunku wnętrza auta..
https://www.youtube.com/watch?v=GF1XYWQpS6E
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.