Przesunięty przez: Kaszubski
9 Marzec 2016, 23:25
[ Silnik] Utrata mocy tylko na ciepłym silniku z Corsy B
Autor Wiadomość
 lyrodi


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Daniel
Dołączył: 24 Kwi 2013
Posty: 2
Skąd: Wrocław
Wysłany: 24 Kwiecień 2013, 20:18   [ Silnik] Utrata mocy tylko na ciepłym silniku z Corsy B
   Moje auto: Astra II 1.2 16V


Witam
Jestem posiadaczem opla Astry II z silnikiem corsy mianowicie 1.2 16V z roku 1998. Szukanie pomocy dotyczącej tego silnika na forach Astry II przynosi małe skutki ponieważ mało takich silników w astrze II. Postanowiłem szukać pomocy na forach Corsy.

Rzecz w tym że, niedawno miałem problem z utratą mocy na ciepłym silniku, zapalającym się check engine przy większych obrotach i dużym spalaniem oraz całkowitym chwilowym brakiem mocy podczas zapalającej się kontrolki "check".
Wymieniłem przepływomierz na oryginalną używkę i nastąpiła duża poprawa, autko zaczęło normalne palić, nie zapala się "check" oraz nie traci chwilo mocy.

Ale został problem tego typu że jak auto się zagrzeje do 90 stopni ruszając do obrotów ~2-2.5 tys ma moc potem nagły jej spadek i po zwiększeniu obrotów o około 0.5 tysiąca nagły jej zastrzyk. Dzieje się tak przede wszystkim na pierwszym biegu, na drugim czasami ale jest to rzadkie. I tylko na ciepłym silniku! na zimnym auto nie ma tego problemu, jest zrywne?! Wie ktoś co może być grane?
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 25 Kwiecień 2013, 08:15   
   Moje auto: ASTRA G


A co wykazała diagnostyka komputerowa ? Objawy podobne do czujnika wałka rozrządu
 
 
     
 lyrodi


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Daniel
Dołączył: 24 Kwi 2013
Posty: 2
Skąd: Wrocław
Wysłany: 25 Kwiecień 2013, 14:44   
   Moje auto: Astra II 1.2 16V


Nie byłem na diagnostyce a check się przestał zapalać po wymianie przepływki
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 25 Kwiecień 2013, 14:47   
   Moje auto: ASTRA G


I to jest Twój największy błąd. Od tego należy zacząć dlatego może i nie otrzymałeś odpowiedzi na forach astry
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » [ Silnik] Utrata mocy tylko na ciepłym silniku z Corsy B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.