[Corsa B] RED Corsa by Raf
Autor Wiadomość
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 4 Luty 2016, 07:22   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Raf zawsze zostaje Custom zderzaka Gsi z Poliftem i czarne sierpy zostaną :)

Grube Mody się zapowiadają a Autko naprawdę dobrze wygląda :)

Czekamy na więcej - Co do Fotek polecam zaktualizować przeglądarkę i wszystko zagra :)
 
 
     
 frytek04


Informacje
opolskie

Wiek: 35
Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 5
Skąd: Ściborzyce Małe
Wysłany: 6 Luty 2016, 22:55   

Cytat:
Trzeba będzie chyba zmienić serwis na zdjęcia by nie było problemów
A progi być może to od ciebie, już nie pamiętam :okk: a zderzak troszeczkę mi nie podchodzi ;p widać wygładzony jest ja chcę właśnie zachować tą linie corsy (górna część zderzaka co łączy się z sierpami) no chyba że twój ma tą linię, to wtedy bym się zastanowił :)


Jak znajdę czas to zrzucę zderzak ze swojej i zamontuje Lexmaula, sam zobacze jak to wygląda.

Obecnie mam też dokładkę Irmshera ale do przedlifta :)
 
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 17 Luty 2016, 19:00   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


frytek04 napisał/a:

Jak znajdę czas to zrzucę zderzak ze swojej i zamontuje Lexmaula, sam zobacze jak to wygląda.

Możesz podlinkować też chętnie zerknę okiem.

Kontynuując temat:
Do corsy wleci w końcu kompletne nowe zawieszenie marki H&R Cup Kit





Porównując je z popularnym MTSem są nieco krótsze i znacznie twardsze, (oj czuję że będzie beton)


No i w końcu moje kochane BBSy :00: wczoraj je właśnie przywiozłem z profesjonalnego zakładu po pełnej renowacji , trochę mnie to kosztowało ale myślę że było warto :00:




Z czerwonym dekielkiem będzie baaaaaardzo ładnie :unga:




Na jakiś czas to tyle. Do zobaczenia :)
Ostatnio zmieniony przez Raf02 17 Lipiec 2016, 23:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 gonzo


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Patryk
Wiek: 35
Dołączył: 16 Lut 2016
Posty: 3
Skąd: Radom
Wysłany: 18 Luty 2016, 15:59   
   Moje auto: corsa d


Z czerwonym dekielkiem będzie baaaaaardzo ładnie :unga:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na jakiś czas to tyle. Do zobaczenia :) [/quote]


jakie fajne bbsy. Ile cos takiego kosztuje :) :graty:
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 18 Luty 2016, 16:59   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


gonzo napisał/a:

jakie fajne bbsy. Ile cos takiego kosztuje :) :graty:

Trochę kosztuje, to zależy. widywałem komplety od 500 do 800zł ;) ja np. wydałem już na nie jedną trzecią ceny przeciętnej corsy a gdzie jeszcze opony haha ^^
 
     
 Maćko



Informacje
lodzkie

Imię: Maciek
Dołączył: 10 Cze 2014
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: 5 Marzec 2016, 18:03   
   Moje auto: Corsa B X12SZ


Czekam na zdjęcia na nowym zawieszeniu i na tych kołach ;)
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
  Wysłany: 17 Lipiec 2016, 23:45   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Mała aktualizacja pierwszego posta nastąpiła, co ja tam popisałem te trzy lata temu to śmiać mi się chce xD

Tymczasem ruszyły prace nad czerwonym pojazdem ;) czyli powtórka z rozrywki która miała miejsce 2 lata temu haha z tym że o krok dalej, corsa będzie cała malowana, plus dbałość o szczegóły :)
Będzie trochę zmian, zmieni się delikatnie front, dojdą listwy progowe gsi, klamki i boczne listwy będą w kolorze nadwozia. Wnętrze też powoli będzie się odmładzało, na sam początek leci "odmłodzona" nowa kierownica + wstawki z alkantary lub zamszu, i masa innych rzeczy o których napiszę później.
Fotki poglądowe.



i kierownica :) logo też mam już nowe, zostało jedynie przykleić.
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 22 Lipiec 2016, 22:48   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Zapowiada się na Bogato więc czekam na rozwój wydarzeń . Wstawki z Zamszu i Alkantary podobają Mi się najbardziej :D
 
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 25 Sierpień 2016, 23:38   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Więc tak:
Brudna robota została już praktycznie wykonana ;) czyli lakierowanie, konserwowanie itp. zostało kilka pierdółek do ogarnięcia.
Powiem tak: gdybym miał drugi raz malować corsę lub co innego na własną rękę (w takich warunkach) to bym się poważnie nad tym zastanowił :D
Nad samym przygotowaniem elementów pod lakier zeszło dobre dwa tygodnie no i kolejny tydzień samo lakierowanie. Ogólnie to się nie popisałem, najgorzej wyszedł mi bezbarwny, a i tak prwaie całośc poprawiałem drugi raz, a do tylnej klapy to i trzy razy podchodziłem
W przyszłości czeka mnie jakaś dobra polerka "korektra lakieru" by powłoka lakiernicza była na zadowalającym poziomie.








Na szczęśćie została juz przyjemniejsza część pracy czyli poskładanie wszystkiego w jedną całość :) Corsa obecnie stoi już na nowym kicie, jest nisko ale przez typowy próg zwalniający powinienem przejechać ;) (foto później jak z kończę całość ;p )
Z systemem audio będzie trochę zabawy, dokładam dwa dodatkowe głośniki w tylne boczki (midbassy) puszczam nowe przewody pod te i przednie głośniki gdyż będzie je zasilał wzmacniacz, tylne tylko będą grać pod samym radiem.
BBS'y już z oponami grzecznie czekają na swoją kolej :D (foto na finiszu) ;p


Na tą chwilę tyle, następna aktualizacja pewnie będzie tą finalną :)
Oczywiście opisałem tu tylko kilka zagadnień z wykonywanych czynności, zdjęć robię więcej i w planach mam pokazanie tego wszystkiego w formie wideo.
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 27 Sierpień 2016, 15:25   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Noo Lubie Takie obrazki Sam czekam już z niecierpliwością aż Moja Druga Corsa będzie już na Tym Etapie.

Zapowiada się dobrze.. Korekty Lakieru też bardzo Lubie a Ta wyszła Obiecująco :)
 
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 11 Wrzesień 2016, 18:05   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


DAMIAN1991 napisał/a:
Zapowiada się dobrze.. Korekty Lakieru też bardzo Lubie a Ta wyszła Obiecująco :)

Ale nie nie, ja jeszcze żadnej korekty nie robiłem :okk: i sam chyba nie dam rady tego zrobić, podjadę pewnie do jakichś specjalistów zajmującym sie auto detailingiem ;)

Dobra, jako tako z grubsza skończone. Pozostało mi zrobić otwory 'od spodu' pod tablicę, założyć przednie chlapacze a na koniec pojechać na zbieżność.
Z zewnątrz jeszcze będe się bawił tzn chwilowo założę zderzak z frontem Riegera, wpadną owiewki przednich szyb + czarna folia w połysku na słupki, zamontuję belki dachowe z owiewką i uchwytem na rower i jeszcze wala mi się po szafie bra na maskę to wleci na kilka chwil by zobaczyć jak leży :D
Wnętrza tak się złożyło że zbytnio nie ruszałem, nieodpowiednie materiały kupiłem, nie spełniają moich oczekiwań ;p do tego tematu wrócę za jakiś czas, jedynie co udało mi śię z tego zrobić to okleić wnętrze bagażnika i wyłożyć spody schowków (boczki drzwi, schowek pasażera i popielniczki, wykonanie tego pozostawia wiele do życzenia) haha
Auto już przejechało parę kilometrów i jest trochę ubrudzone a nie chciało mi się specjalnie pucować ;)
Full 1920px
Full 1920px
Full 1920px
Full 1920px
Full 1920px
Siatka na drobne graty by nie latały po całym bagażniku, pozostało przymocować.
Full 1920px

Odświeżona kierownica
Fullpx
Fullpx

Fullpix
Fullpix
Fullpix
Niebawem kolejne fotki z nowymi elementami :)
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 12 Wrzesień 2016, 15:41   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


No Powiedział bym zapraszam do Mnie ale Jednak to kawałek :P Z przyjemnością Coś bym po detailingował :)

Aktualny Stan rzeczy Mi się bardzo podoba Riger nie koniecznie będzie Tu leżał bo Aktualnie Auto Jest bardzo spojne.

Bra sobie Odpuść - proszę :)
 
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 18 Wrzesień 2016, 17:30   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Nic nie zaszkodzi trochę poeksperymentować :D

Tak się prezentuje dokładka Riegera:


W planach ma to wyglądać coś w tym stylu :)
Chyba czarny z czerwonymi sylikonami najlepiej wygląda ;p




 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 5 Październik 2016, 22:21   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


W sumie indywidualizm jest w Cenie :)

Wygląda to w sumie Ciekawie. A Pomysł na Doładowanie i FMIC jest spoko :) Jednak kolanka poszedł bym w Czerwień a IC na Czarno niech tam się trochę schowa :)
 
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 31 Październik 2016, 11:21   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Ok, dzięki Damian za komentarz ;)

Podsumowując, z corsą wszystko dobrze, jak na razie trzyma się kupy :)
Przez ostatnie dwa tygodnie przejechałem około 1300 km, w ciągu 7 dni udało mi się odwiedzić trzy obiekty sportowe jakimi są: Tor Poznań, Tor Łódź i Autodrom Jastrząb. jedynie na tym ostatnim udało mi się wziąć pełny udział w jazdach, pozostałe dwa jak na razie w celach czysto zwiedzających :)

Wrzucam zaległe materiały, z tym rowerem na dachu przejeździłem tylko jeden dzień (trochę wstyd ale co tam) :D

FullPx
FullPx
FullPx
FullPx

Filmik który zrobiłem w trakcie pracy przy Corsie
https://youtu.be/GAGAn9hiQyE
I nagranie podczas jazdy na torze Jastrząb
https://youtu.be/XMCCM5gnULc
Ostatnio zmieniony przez Raf02 14 Marzec 2017, 15:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 Mymciak
Ratownik Medyczny


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 2 razy
Wiek: 29
Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 152
Skąd: Rybnik/Gliwice
Wysłany: 3 Listopad 2016, 11:51   
   Moje auto: CD 1.4 101ps


Auto prezentuje się świetnie :D
A materiał z toru też bardzo fajny. Powiedz,jak tam wygląda z jazdą własnym samochodem na torze? Bo sam myślałem o tym ale trochę daleko mam :\ I czemu na pozostałe dwa nie ogarnąłeś wjazdu?
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 3 Listopad 2016, 16:34   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Mymciak napisał/a:
Auto prezentuje się świetnie :D
A materiał z toru też bardzo fajny. Powiedz,jak tam wygląda z jazdą własnym samochodem na torze? Bo sam myślałem o tym ale trochę daleko mam :\ I czemu na pozostałe dwa nie ogarnąłeś wjazdu?

Dzięki.
Pojeździć po torze może praktycznie każdy, oczywiście za opłatą.. koszt wpisowego na dany dzień jazdy to 250zł w przypadku toru jastrząb, by pośmigać po torze poznań trzeba już niestety wyłożyć dwa razy tyle.
Na tych pozostałych dwóch byłem przejazdem, i tak tylko wstąpiłem pozwiedzać, zobaczyć jak to wygląda na żywo. Może w przyszłym roku uda się wjechać jak sytuacja pozwoli.
Widzę jesteś z Rybnika to rzeczywiście jest daleko gdziekolwiek pojechać, taki większy tor najbliżej chyba byś miał w kamieniu śląskim, tor o nazwie Silesia Ring nowy ciekawy obiekt tylko niestety drogi :yye:
 
     
 Mymciak
Ratownik Medyczny


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 2 razy
Wiek: 29
Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 152
Skąd: Rybnik/Gliwice
Wysłany: 3 Listopad 2016, 19:56   
   Moje auto: CD 1.4 101ps


W cenie jednej jazdy w Kamieniu miałbym 2 na torze jastrząb :yye:
Może kiedyś wybiorę się w tripa w głąb Polski :D Pożyjemy, zobaczymy...
Niemniej jednak dzięki za info co i jak :)
Szerokości!
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
  Wysłany: 24 Kwiecień 2017, 21:07   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Powoli zaczynam co nieco grzebać przy Corsie, z początku wziąłem się za przedni układ jezdny.
Odświeżyłem stabilizator i wahacze, dołożyłem rozpórkę dolną i wymieniłem zaciski i tarcze na większe.
Wszystko było wypiaskowane i pomalowane podkładem epoksydowym, dodatkowo na wahacze poszedł czerwony który został mi jeszcze po malowaniu corsy a na stabilizator bezbarwny mat.












Przy montażu całości oczywiście wymieniałem stare gumy, na ich miejsce wpadły poliuretany o twardości 90 ShA



Po lewej mamy stary zacisk a po prawej nowy i lewa stara tarcza kontra prawa nowa tarcza :D






Nie mam ABSu tak że muszę teraz ostrożnie obchodzić się z pedałem hamulca haha
Może wymienię jeszcze płyn hamulcowy na coś lepszego bo aktualnie mam pierwszy lepszy z brzegu.

W przyszły weekend planuję założyć rozpórkę górną i wymienić filtr powietrza na sportową wkładkę Simota. no i będę pewnie wymieniał głośniki w przednich drzwiach, to już będzie trzecia para "muza" i mam nadzieje że ostatnia :00:
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 25 Kwiecień 2017, 17:20   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Ładnie się dzieje :D ABSu nie masz, tak to musisz aktywować swój wrodzony abs, noga musi być czuła :P

Takie tarcze świetnie muszą wyglądać za BBSami, pokaż jak już ją poskładasz jak to wygląda :D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 4 z 6 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » [Corsa B] RED Corsa by Raf
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.