[Corsa B] RED Corsa by Raf
Autor Wiadomość
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 15 Czerwiec 2014, 14:28   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Powodzenia :) Ja wiem że mimo 2go takiego operowania Corsinki jestem Pewny ze było warto ;)
 
 
     
 Tomasz45



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Tomek
Wiek: 54
Dołączył: 12 Maj 2014
Posty: 17
Skąd: Bytom
Wysłany: 15 Czerwiec 2014, 19:37   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.2 16V


Widać gołym okiem że nie tylko wysiłek wkładasz w te autko ale przede wszystkim wiele serca a to jest piękne ślicznie Ci to wychodzi powodzenia w dalszych pracach :ok: pozdrawiam.
 
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 15 Czerwiec 2014, 21:49   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Dzięki za te słowa otuchy. Jeszcze sporo pracy przedemną, oby pogoda dopisała, bo niestety muszę robić na zewnątrz bo mam zbyt mały garaż w którym ledwo mieszczą się te zdjęte części od corsy "burak" :)

[ Dodano: 21 Czerwiec 2014, 23:48 ]
Kolejny tydzień i kolejna praca przy aucie.


Przy lewej lampie była straszna kaszana z kablami :yye: przy prawej trochę lepiej


Koleinie poszedł Brunox do akcji, rude miejsca obczyszczone i zamalowane




Dalej demontaż tłumika, belki, osłon i przygotowanie podwozia do natrysku zabezpieczającego:






Oczywiście samo malowanie zeszło szybko, najwięcej czasu zajęło czyszczenie, mycie i zagruntowanie powierzchni.


Moja stara zużyta belka:

I tu praktycznie nowa (odnawiana, przejechane około 300km)


"muza" i tyle..
W następnym tygodniu składanie tego, i zajmę przodem auta.
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 22 Czerwiec 2014, 08:40   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


Łaał i to się nazywa profesjonalne podejście do tematu :)
Naprawdę jestem pod wrażeniem, życzę powodzenia i czekam na dalsze opisy prac- temat dodaję sobie do "mocno obserwowanych/ulubionych" :okk:
 
 
     
 Maćko



Informacje
lodzkie

Imię: Maciek
Dołączył: 10 Cze 2014
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: 22 Czerwiec 2014, 21:21   
   Moje auto: Corsa B X12SZ


Również powoli będę poruszał temat blacharki w mojej B, także z przyjemnością oglądam i czytam Twoje wpisy :)
 
     
 c00ki3



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Łukasz
Wiek: 35
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 5
Skąd: Zabrze
Wysłany: 23 Czerwiec 2014, 06:41   
   Moje auto: Corsa B 1.2 16V


Moja Corsa zazdrości Twojej takiej dobrej opieki :) U mnie głównym problemem jest brak warunków do takich zabaw, i umiejętności przede wszystkim... Zazdroszczę Ci... :D

Pozdrawiam!
 
 
     
 Dobosh


Informacje
malopolskie

Imię: Mateusz
Wiek: 28
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 0
Skąd: Siepraw
Wysłany: 23 Czerwiec 2014, 22:58   
   Moje auto: Corsa B 1.4Si


Pracy sporo,ale wszystko robione bardzo dokładnie i starannie :ok:
 
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 23 Czerwiec 2014, 23:37   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Oj powiem wam ciężka taka zabawa dla niewprawnego człowieka :nc:
No ale póki mam możliwości to trzeba korzystać, dzisiaj praktycznie od 15.30 do 21.30 przy corsie haha takiej mozolnej pracy typu, malowanie części, poprawki w nadwoziu, montaż na nowo osłon tłumika bo jak zwykle, prawie wszystkie śruby się po ukręcały "ojoj"
No i udało się w końcu wsadzić belkę z innymi sprężynami i amortyzatorami w lepszym stanie.
Tylko te sprężyny są trochę wyższe i niestety corsa wstała wyżej "myls"



Kaszubski napisał/a:
Łaał i to się nazywa profesjonalne podejście do tematu

Do profesjonalizmu jeszcze pewnie sporo brakuje :nc:

Dodam jeszcze że ta czarna masa (baranek, bidguma) jest tak okropna że hej. Po 48 godz. schnięcia jeszcze się lepi, połowa garażu jest pochlapana, już nie mówię o moim ubraniu które nadaje się tylko do kosza lol
 
     
 Dobosh


Informacje
malopolskie

Imię: Mateusz
Wiek: 28
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 0
Skąd: Siepraw
Wysłany: 24 Czerwiec 2014, 00:08   
   Moje auto: Corsa B 1.4Si


Ja osobiście polecam konserwacje z Bola , sam nią w tam tym roku robiłem konserwację całego podwozia i po roku wszystko trzyma się bardzo dobrze, zabawy z tym czyszczeniem i takim dłubaniem trochę jest,ale spokój na kilka lat również, choć warto od czasu do czasu wymieszać ropę z olejem i pistoletem pod ciśnieniem przeropować całe podwozie i profile zamknięte,zawsze to blokuje rdzę :)
 
 
     
 Tomasz45



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Tomek
Wiek: 54
Dołączył: 12 Maj 2014
Posty: 17
Skąd: Bytom
Wysłany: 24 Czerwiec 2014, 00:38   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.2 16V


Jestem pod potężnym wrażeniem Twoich prac przy Corsie .Pełny szacun.ten tłumik wygląda pięknie pozdrawiam i trzymam kciuki za dalsze prace :ok: :graty: :powodzenia:
 
 
     
 piszczek


Informacje
wielkopolskie

LPG: Tak
Imię: Łukasz
Dołączył: 05 Maj 2014
Posty: 12
Skąd: Zakrzewo k. Piły
Wysłany: 2 Lipiec 2014, 23:50   
   Moje auto: Corsa B 1,4


do dzisiaj myślałem że to ja jestem największym hardcorem jeśli chodzi o podejście do dbania o własne auto. jednak nie :P
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 4 Lipiec 2014, 23:06   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Ok, lecimy dalej. Corsa od ponad tygodnia stoi na "pieńkach" zająłem się przodem by to jakoś wyglądało, bądź i nie bo zacząłem się bawić w lakiernika, tak że corsa będzie kolorowa :wstyd:




Można by było oddać do jakiegoś fachowca, no ale to już większy wydatek, może za rok oddam całą budę do lakierowania, zobaczę..

Prowizorycznie odnowiony stabilizator:

Przy jego demontażu niestety ukręciła się jedna śruba. Pół zeszłej soboty rozmyślałem i próbowałem ją wykręcić, nic z tego nie wyszło musiałem improwizować.

Koleinie był plan wymienić same sprężyny, jednak się nie udało. Jeden amor luźniej chodzi i nie obija (gazowe) najprawdopodobniej wpadnie jakiś komplet używek.


Jutro mam nadzieję będzie więcej konkretów "hej"
 
     
 Tomasz45



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Tomek
Wiek: 54
Dołączył: 12 Maj 2014
Posty: 17
Skąd: Bytom
Wysłany: 5 Lipiec 2014, 12:06   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.2 16V


Tak bacznie obserwuje Twoje prace , naprawy i poczynania przy Corsie i Cię podziwiam za tak skrupulatne i tak szczegółowe podejście do tego no jestem pełen podziwu i szacunku pozdrawiam.
 
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 6 Lipiec 2014, 13:11   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Dzięki Tomasz za tak miłe posty :00:
W sobotę udało się zdobyć amory w dobrym stanie na złomie i w końcu mogłem się zabrać za skręcanie układu jezdnego.
Wymienione części:
Nowe wachacze i sworzenie, nowe łożyska, użwane amorki i sprężyny marki Suplex jakieś -30
Wczoraj się nie wyrobiłem bo mnie noc zastała i dzisiaj musiałem dokańczać pracę ^^
Jazda próbna odbyta, wszystko ok w końcu normalnie amortyzuje. Oczywiście będzie trzeba pojechać za ustawianie zbieżności po takim zabiegu.




 
     
 Maćko



Informacje
lodzkie

Imię: Maciek
Dołączył: 10 Cze 2014
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: 6 Lipiec 2014, 22:10   
   Moje auto: Corsa B X12SZ


Przy zwykłych lakierach, bez metaliku, jak dobrze dobierzesz odcień i wycieniujesz łączenie, to nie powinno być widać. Ja tak u siebie malowałem tylną klapę, progi, dół jednych drzwi i 3/4 lewego przedniego błotnika. I nie widać :)
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 21 Lipiec 2014, 23:15   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Aktualizacja, postęp jest, zdjęcia są ale czasu na ich wrzucenie już brakuje :nc:
Mam taki zamiar w sobotę już skończyć, mam nadzieję że się uda.



Nowe spinki montażowe:


Montaż kabli pod wzmacniacz i odbiornik gps:


Trochę wygłuszenia



\
Postaram się teraz by codziennie coś tam wyrzucić :pis:

[ Dodano: 22 Lipiec 2014, 21:59 ]
Z zewnątrz większość zrobiona, pozostanie jeszcze wnętrze. W między czasie było pastowanie i woskowanie.
widoczne zmiany to nowa antena-zamiennik, sierpy też niestety zamiennik, z daleka ok ale z bliska tragedia :yye:
I w końcu założyłem dokładkę irmschera po 4 miesiącach leżakowania :unga: idealna też nie jest, bo była w opłakanym stanie (mocne rysy i kilka pęknięć)











Już nie mogę się doczekać montażu wnętrza a szczególnie audio, ciekaw jestem jak to wszystko zagra :)

[ Dodano: 25 Lipiec 2014, 23:13 ]
Tył już prawie skończony. Kanapa włożona, boczki z nowymi głośnikami i półka już na miejscu. Resztę zamontuje kolejnego dnia :okk:





[ Dodano: 29 Lipiec 2014, 22:14 ]
W sobotę udało się skończyć z grubsza wszystko.
W środku zrobiło się trochę ciszej, maty nie poszły na marne. Audio gra już przyzwoicie choć mogłem jeszcze wymienić wysoko-tonowe, subwoofer robi świetną robotę a gra na mniej niż połowę mocy bo ma dopełniać bass a nie dudnić.
Panel nawiewu miał być w czarnym połysku ale mi nie wyszedł, wpadł też nowy mieszek z ramką.
Zostało jeszcze zrobić parę drobnostek i taki będzie chyba finał na ten sezon :okk: :unga:









 
     
 Dobosh


Informacje
malopolskie

Imię: Mateusz
Wiek: 28
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 0
Skąd: Siepraw
Wysłany: 30 Lipiec 2014, 21:02   
   Moje auto: Corsa B 1.4Si


Efekt rewelacyjny, autko nabrało drugiego życia :ok: możesz dodać więcej zdjęć jak wygląda z tą dokładką? :)
 
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 30 Lipiec 2014, 22:37   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Dobosh napisał/a:
Efekt rewelacyjny, autko nabrało drugiego życia :ok: możesz dodać więcej zdjęć jak wygląda z tą dokładką? :)

Oczywiście, niebawem zrobię małą sesje jak to finalnie będzie wszystko wyglądać.

[ Dodano: 20 Sierpień 2014, 22:04 ]
Dobra, doszedłem do finału, Autko zostaje już chyba tak jak widać na dołączonej galerii :)

Podsumowując, to nie jestem w pełni zadowolony z prac, zawsze to mogło być lepiej. :wstyd:
Żeby nie było tak super pięknie to jest pare mankamentów jak lakier, spasowanie elementów, problemy z tylnym lewym kołem (rozbieżne, jak się okazało ta druga belka nie była taka idealna, na szczęście się z tym uporałem i jest już ok)
No i znalało by się jeszcze kilka innych drobnostek z którymi mam nadzieje powalczę w przyszłym roku :pis:













 
     
 RBN


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Imię: Mateusz
Wiek: 32
Dołączył: 28 Lip 2014
Posty: 0
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 21 Sierpień 2014, 09:20   
   Moje auto: Corsa B x14sz


Całkiem dobrze to wygląda, jedynie dokładka nie pasuje - brakuje do niej reszty tzn. jakichś progów i obniżenia. Przez to samochód sprawia wrażenie nieco niekompletnego...
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 21 Sierpień 2014, 11:08   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


RBN napisał/a:
(...) jedynie dokładka nie pasuje - brakuje do niej reszty tzn. jakichś progów i obniżenia. Przez to samochód sprawia wrażenie nieco niekompletnego...


Nie od razu Rzym zbudowano :D
Fant Irmiego pierwsza klasa, dokładka rzaadko spotykana, prezentuje się bardzo fajnie :)

Projekt bardzo mi się podoba, wszystko robione z głową, super opisane, pokazane.
Ilość pracy, godzin spędzonych nad Corsą w tym sezonie- naprawdę czapki z głów! :brawo2:
Te ringi trooszkę mi tylko nie pasują, aale to mały szczegół ;p

I co tu napisać więcej... po prostu czekamy na jeszcze więcej! :D
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 6 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » [Corsa B] RED Corsa by Raf
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.