Przesunięty przez: Kaszubski
20 Marzec 2016, 00:21
[ Silnik] Wysokie obroty i duże spalanie
Autor Wiadomość
 skoobo


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Robert
Wiek: 35
Dołączył: 14 Kwi 2013
Posty: 2
Skąd: Chełm
Wysłany: 14 Kwiecień 2013, 14:11   [ Silnik] Wysokie obroty i duże spalanie
   Moje auto: 1.2 kat.


Witam. Mam Opla corse 1.2 z 1997r. jak w temacie ma on wysokie obroty i duże spalanie. obroty ponad 2tys. a z spalaniem jak zatankuje za 30zl to robię około 30km po mieście przy spokojnej jeździe. i przy tym wyświetla się błąd silnika. co może być przyczyną?
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 14 Kwiecień 2013, 14:32   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Nie pojedziesz podłączyć jej Pod komputer to Powiem ci tak. Wszystko może być przyczyną ... Wywala Błąd - Który ?? jest ich cała litania ?

Ma wysokie Obroty To Może coś się zawiesza.. Jaki Masz Silnik Oznaczenie?? Bo jest Ich Kilka... Temat rzeka ... A informacji nie za dużo ;/ :nocom2:
 
 
     
 skoobo


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Robert
Wiek: 35
Dołączył: 14 Kwi 2013
Posty: 2
Skąd: Chełm
Wysłany: 15 Kwiecień 2013, 22:02   
   Moje auto: 1.2 kat.


mam popsute wejście do komputera:/
a możesz mi powiedzieć lub lepiej pokazać na zdjęciu gdzie znajduje się czujnik, który podaje temperaturę silnika do komputera? wydaje mi się, że to może być przyczyną
 
 
     
 panekbrk



Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Imię: Marcel
Wiek: 32
Dołączył: 26 Wrz 2012
Posty: 11
Skąd: Skawina
Wysłany: 26 Maj 2013, 01:02   
   Moje auto: Corsa B 1.6 16v GSi


ja by stawiał na termostat, mialem to samo w ibizie ale wiadomo przyczyn moze byc wiele, moga to byc swiece lub kable, komputer albo jakis czujnik.
 
 
     
 Yogi97037



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 197
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 26 Maj 2013, 11:29   

Świece kable komputer termostat ? ? chyba nie w tym kierunku kolego poszedłeś sprawdź w pierwszej kolejności podstawy silniczek krokowy sondę
 
 
     
 panekbrk



Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Imię: Marcel
Wiek: 32
Dołączył: 26 Wrz 2012
Posty: 11
Skąd: Skawina
Wysłany: 26 Maj 2013, 12:14   
   Moje auto: Corsa B 1.6 16v GSi


Yogi97037 napisał/a:
Świece kable komputer termostat ? ? chyba nie w tym kierunku kolego poszedłeś sprawdź w pierwszej kolejności podstawy silniczek krokowy sondę


dlaczego nie w tym kierunku? jak jest uwalony termostat lub czujnik temperatury cieczy to na biegu jałowym samochód będzie sobie podbijał obroty bo będzie teoretycznie cały czas "zimny" silnik, miałem już takie przypadki i silniki 1.4 paliły po 20 litrów benzyny i wymiana termostatu rozwiązywała problem, to samo kable wystarczy ze gdzieś puścił (wystarczy dziurka wielkosci główki szpilki) i to może już być przyczyną.
Oczywiście może być tak jak Ty mówisz Yogi97037 ale w pierwszej kolejności można sprawdzić termostat, kable, świecie, bo można to zrobić samemu bez wydawania pieniedzy na cześci lub mechaników :)
 
 
     
 Yogi97037



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 197
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 26 Maj 2013, 14:02   

Nie popadajmy w skrajność. Co do termostatu spalanie większe może i tak lecz na pewno nie podbijanie obrotów do 2 tys. Czy po odpaleniu samochodu w zimę nawet przy -20 masz obroty rzędu 2 tys i trzymają ci póki samochód się nie rozgrzeje? Nie, poza tym przy uwalonym termostacie silnik po prostu wolniej się nagrzewa ale się nagrzewa zwłaszcza przy obecnych temperaturach i po jakimś czasie obroty by mu spadły (jeśli mielibyśmy rozważać twoją teorię).

Również nie rozumiem co wspólnego z wysokimi obrotami może mieć uszkodzony przewód wys napięcia? To prędzej samochód by się dusił nie chciał odpalać szarpał itd

Co do tego żeby ogarnął to sam jeśli oczywiście chce to robić sam i się trochę ogarnia w tych tematach masz rację po co wydawać kasę lecz tak jak napisałem zacząłbym od podstaw czyli tego co może być odpowiedzialne w głównej mierze za zbyt wysokie obroty zatem czujnik regulacji biegu jałowego zatem silniczek krokowy no i jeśli chodzi o spalanie to również w 80% przypadków przy paranormalnym spalaniu winna jest sonda chodź nie zawsze
 
 
     
 panekbrk



Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Imię: Marcel
Wiek: 32
Dołączył: 26 Wrz 2012
Posty: 11
Skąd: Skawina
Wysłany: 26 Maj 2013, 17:04   
   Moje auto: Corsa B 1.6 16v GSi


Nie upieram się, może i masz rację, cieżko zdiagnozować przyczynę nie widząc tego samochodu, opieram się na swoich doświadczeniach więc sie nimi dziele bo może akurat pomoże a jak można to sprawdzić bez ponoszenia kosztów to napewno nie zaszkodzi.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ paliwowy » [ Silnik] Wysokie obroty i duże spalanie
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.