[Corsa B] Calineczka Adiego :)
Autor Wiadomość
 AdekCorsa


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Adrian
Dołączył: 14 Kwi 2013
Posty: 5
Skąd: Pabianice
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 14 Kwiecień 2013, 11:30   [Corsa B] Calineczka Adiego :)
   Moje auto: Corsa B 1.2


Witam Jeszcze raz wszystkich forumowiczów.Chciałem wam pokazac moją Calineczke której jestem właścicielem od lutego.
Podam teraz pare danych :

Rocznik : 94.

Silnik : 1.2 8v.

Wersja : 3 Drzwiowa.

Paliwo : Czysta Benzyna.

No dobra to zaczynamy historie.Autko kupiłem od znajomego który miał nią wypadek a zdarzało mi się nią jeździc przed zakupem,
kiedy kolega miał wypadek gdy usłyszałem że chce ją zezłomowac to odrazu stwierdziłem że odkupie ten samochód i zrobie z niej motylka.
Co prawda nie wyglądała świetnie po wypadku bo była po potrąceniu pieszego ale wiem że silniczek jest naprawde w bardzo dobrym stanie i
z małym przebiegiem 144 tyś autentycznego no i podłoga też nie jest w złym stanie.Zapodam pare fotek dzień po kupnie :





Nie wyglądała za ciekawie tak jak mówiłem ale ze znajomym który troche maluje i robi przy autach daliśmy rade.
W Międzyczasie jak Corsa była w fazie prac zakupiłem felgi z oponami na sezon :



Tak wyglądało autko po wyjechaniu i założeniu na jedną strone felg :



Co prawda błotnik widac ze odstaje ale jest to nowy zamiennik i następnym razem już nie założe takiego,kolor również nie jest
idealnie dobrany bo był dobierany z klapki wlewu jak sie potem okazało że jest inny odcień ale mniejsza.

Pare fotek jak to wyglada teraz bo przez miesiąc autko praktycznie stało na kanale od momentu wyjechania nawet nie było myte z powodu braku czasu :



W Tle widac moje drugie auto jakim jest Madzia 323f która czeka na lepszą pogode żeby móc sie za nią zabrac.Na czas malowania stalówek założyłem wszystkie BBS'y.Stalówki zostały wyczyszczone i pomalowane na czarno + czerwony rant,do tego pomalowałem bębny i zaciski również na czerwono.

W Międzyczasie zakupiłem jakieś radio na krótką chwile aby było ale wiadomo lepsze niż fabryka..



Głośniki :

Przód : Blaupunkt GT Series 210Watt (50RMS)



Tył : Peiying Py-1385F



No to by było aktualnie na tyle :witat:

Czekam na opinie te pozytywne jak i negatywne :) .
 
 
     
 Yogi97037



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 197
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 14 Kwiecień 2013, 12:34   

Felga spoko widać że jest zapał i coś się będzie działo :)

Jakaś gleba by się przydała! :D
 
 
     
 AdekCorsa


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Adrian
Dołączył: 14 Kwi 2013
Posty: 5
Skąd: Pabianice
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 14 Kwiecień 2013, 12:45   
   Moje auto: Corsa B 1.2


To prawda przód musi byc niżej bo tył jest troche za nisko a jak ktoś usiądzie z tyłu to już kaplica.. Jakie amorki mozna wsadzic na przód ? Czy może same sprężyny obniżające? Na tył chyba jedynym rozwiązaniem będzie włożyc chociaż po jednej gumie w sprężyne to troszke sie uniesie do góry.
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 14 Kwiecień 2013, 12:48   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Ciekawa Corsa a zwłaszcza jej Historia ;) fajnie ze uratowałeś Autko ;) Co do Obniżenia to trochę faktycznie jest wysoko ;) ale Na razie dużo pracy włożyłeś co imponuje.. Powiedz mi bo dziwi mnie fakt ze przód jest tak wysoko wyciągałeś silnik ?? czy masz może nowe amortyzatory z przodu ??
 
 
     
 AdekCorsa


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Adrian
Dołączył: 14 Kwi 2013
Posty: 5
Skąd: Pabianice
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 14 Kwiecień 2013, 13:02   
   Moje auto: Corsa B 1.2


Silnika nie wyciągałem i poprzedni właściciel raczej też nie wyciągał,ale bardzo możliwe jest że amortyzatory były wymieniane bo znalazłem w papierkach od auta jakąś gwarancje na amortyzatory ;)
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 14 Kwiecień 2013, 13:11   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Nie no bo sterczy przód a tył tak się dość spasował...

A powiedz mi jakie parametry ma ta felga??
 
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 14 Kwiecień 2013, 16:07   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Na tą chwilę to nie wygląda za dobrze, ;p ale myślę ze po jakimś czasie to się zmieni :) + za ten kolor, odpicowany ładnie by się prezentował z tymi felami.

A co do tych głośników na tył. to wsadziłeś je tam w te plastiki pod szybą? nie ma problemu z montażem nowych? Sam własnie zamierzam też je wymienić.
 
     
 AdekCorsa


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Adrian
Dołączył: 14 Kwi 2013
Posty: 5
Skąd: Pabianice
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 14 Kwiecień 2013, 16:10   
   Moje auto: Corsa B 1.2


Parametry felgi hmm bodajże one mają Et albo 35 albo 45 coś z tego ale dla pewności jak będę w garażu to zobaczę.Jeśli chodzi o opony to Michelin 195/45/15 na przód a tył Bridgestone 195/50/15.Co do głośników z tyłu też dopiero będe je zakładał na dniach właśnie pod tymi plastikami ale myślę że nie będzie problemu z ich założeniem bo rozbierałem ostatnio te plastiki. :)
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 14 Kwiecień 2013, 16:27   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Jak to Jest na 15" to faktycznie nie wygląda Dobrze .... Co do Głośników strasznego Problemu nie będzie jeśli te miejsca na Śrubki są płaskie...
 
 
     
 combo



Informacje
slaskie

Imię: Krzysztof
Pomógł: 4 razy
Wiek: 42
Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 29
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 14 Kwiecień 2013, 20:06   
   Moje auto: Opel Combo


Cze corsa fajna ale na przód przydała by się mała zmiana jak chłopaki piszą.
Taka mała podpowiedz z mojej strony
http://allegro.pl/zawiesz...3168662405.html
 
 
     
 AdekCorsa


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Adrian
Dołączył: 14 Kwi 2013
Posty: 5
Skąd: Pabianice
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 14 Kwiecień 2013, 21:43   
   Moje auto: Corsa B 1.2


No właśnie zaczynam szukac jakiegoś zawiasu na przód,a tak dzisiaj się okazało że na przodzie mam amortyzatory gazowe..

[ Dodano: 21 Kwiecień 2013, 13:49 ]
Up.Sory że post pod postem ale niestety BBS'y idą na sprzedanie.Kompletnie nie widzi mi się jazda na nich tymbardziej że Calineczka nie ma wspomy i to jest tylko 1.2 a kapcie są naprawde spore więc mija się to z funkcjonalnością.Póki co stoi na świezo pomalowanych stalówkach ale szukam 14-nastek z Kadeta do renowacji.
Jeśli jest ktoś zainteresowany felgami podaje linka :
http://tablica.pl/oferta/...D5-ID2IRCL.html
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » [Corsa B] Calineczka Adiego :)
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.