Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 13:51
Corsa 1,3cdti 2006 problemy ze spalaniem i z wtryskiem.
Autor Wiadomość
 lobo1981
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 19 Styczeń 2009, 00:23   Corsa 1,3cdti 2006 problemy ze spalaniem i z wtryskiem.

Witam. Mam problem z Corsą 1,3 cdti 61000km. Wychodzi ze pali mi 7,3 litra przy mieszanej jezdzie w zimie. W serwisie powiedzieli mi ze jak komputer byl podlaczony do silnika i odlączyli jeden z wtryskow to komputer nie pokazal zadnej roznicy i chcieli wymieniac wtrsyk na nowy ale nie byli pewni czy to pomoze na 100%. Nie wiem czy to przez to jest tak wysokie spalanie i czy wtrysk wymieniac czy go czyscic czy moze jeszcze cos innego. Jezeli to nie przez wtrysk to czego moze byc to wina. Prosze o pomoc kogos kto sie na tym zna.
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 19 Styczeń 2009, 10:55   

lobo1981, jeżeli podróżujesz na krótkich odcinkach w zimie to nie dziw się że tak Ci pali. Diesel dłużej się zagrzewa. Jest to również zależne od stylu jazdy. Jak gonisz to też będzie więcej palić.

Z resztą, żadne auto nie jest ekonomiczne gdy używa się je na krótkich dystansach.
 
     
 lobo1981
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 19 Styczeń 2009, 11:29   

moja dziewczyna ma okolo 30 km do pracy i pokonuje nim w ten sposob kolo 300 km tygodniowo ja dokladam swoje 200 tak ze spalanie chyba powinno byc mniejsz uwzgledniajac to ze ona jezdzi na rozgrzanym silniku. dodatkowo mnie martwi to ze kolega w seacie toledo ktory wazy 200 kg wiecej ma silnik 2,2 i 120 koni ma spalanie teraz 7,5 l
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 19 Styczeń 2009, 16:18   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


lobo1981 napisał/a:
wazy 200 kg wiecej ma silnik 2,2 i 120 koni ma spalanie teraz 7,5 l
no cóż na corsę silnik 1.3 to troche mało, więc musi spalić tego ropska, żeby uciągnąć prawie tonową wagę.

A w tym seacie twojego kolegi silniczek ma leciutko, nie męczy się wogule, więc i nie musi dużo spalić żeby mógł normalnie jeździć.
 
 
     
 lobo1981
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 19 Styczeń 2009, 16:21   

myslalem ze 1,3 bedzie palil mniej niz np 1,7 ale z tego co piszesz wynika ze powinnismy miec wiekszy silnik zeby mniej palilo
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 19 Styczeń 2009, 17:49   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


niestety tak. nie zawsze mały znaczy ekonomiczny. Czasem jest za mały.
przykładowo 1.o w corsie spali więcej niż 1.4

nie mówię, że 1.3 jest za mały, ale ma mniejszą moc niż większe silniki w prawie tonowej Corsę.
 
 
     
 Arek
[Usunięty]

Informacje
  Wysłany: 2 Marzec 2009, 14:16   

Ja mam corsę 1,3 cdti. Jeżdże codziennie do pracy po 7 km w jedną stronę. Nie siłuję silnika, bo w sumie nie mam warunków drogowych ku temu. Spala mi obecnie 5,5 litra ropy. Wiec albo zmień styl jazdy, albo daj autko do porządnego przeglądu, bo corse z tym silnikiem się kupuję tylko po to by ekonomicznie się przemieszczać ;)

[ Dodano: 9 Marzec 2009, 10:17 ]
Dziś wróciłem z dłużesz trasy - ponad 500 km - i jestem zachwycony spalaniem - 4,1 l. na 100 km. Wszyskie minusy tego modelu zostały przez ten faky zapomniane ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » Corsa 1,3cdti 2006 problemy ze spalaniem i z wtryskiem.
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.