Przesunięty przez: Kaszubski
19 Marzec 2016, 13:19
Olej SAE
Autor Wiadomość
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 7 Kwiecień 2013, 18:38   
   Moje auto: ASTRA G


Cytat:
od razu ostrzeżeniami straszycie wiedząc że dostanę jedno i polecę


Mój powyższy komentarz miał Ci tylko przypomnieć że kolejny raz Twoje komentarze zaczynają być niestosowne. Natomiast na każde z wcześniej otrzymanych ostrzeżeń sumiennie zapracowałeś.


Cytat:
jak pisałem mam coś czego mogę użyć to użyję bezsensu kupić coś innego


I tutaj użyłem skrótu myślowego aby uniknąć wywodów o typach olejów (poniekąd temat poruszany już na forum) - napisałem "olej dobiera się do stopnia zużycia silnika". Nawet napisałem kiedy zmienia się olej w górę (po remoncie głównym). a nie bo mam taką ochotę.
 
 
     
 Yogi97037



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 197
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 7 Kwiecień 2013, 19:46   

należy zakończyć tą dyskusję proponuję nawet usunąć ten temat by nie zaśmiecać forum po prostu nie dojdziemy do porozumienia ile osób tyle zdań
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 8 Kwiecień 2013, 00:05   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


W swojej pracy mam styczność z olejem jedno sezonowym mineralnym o parametrach 5w30 ,
zorientuj się co to jest za olej , bo ten z którym się spotykam w pracy może pracować tylko i wyłącznie w silnikach chłodzonych powietrzem i przy temperaturach od -20 do 0 stopni .
Ja raczej myślę o wymianie na gęstszy syntetyk o parametrach 10W50 lub 5W50, w przypadku cięższej nogi taka wymiana wpływa korzystnie na silnik, a film jak by nie patrzeć jednak jest grubszy.
Syntetyk 5W30 z tego co pamiętam był dedykowanym przez opla , niektóre jednostki 1,6 16V szamały go na potęgę nie zostawiając przy tym zapachu oleju za sobą.
Nie będę się za bardzo rozpisywał na temat tego oleju, bez wątpienia jest rzadszy , opory toczenia mniejsze a silnik przynajmniej w teorii na tym oleju powinien być oszczędniejszy.
W praktyce olej tworzy cieńszy film więc w przypadku silnika mającego na koncie więcej niż 100000 km. może powodować głośniejszą pracę silnika, moim zdaniem ten olej raczej nadaje się do nowych silników.

Co do porównania np. oleju mineralnego 15W40 i syntetyku np. 5W40 , oleje te w warunkach normalnej pracy silnika mają tą samą gęstość, no chyba że u kogoś silnik rozgrzewa się do temperatury pokojowej np. 20stu stopni , to wtedy owszem minerał będzie gęstszy.
 
 
     
 Yogi97037



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 197
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 8 Kwiecień 2013, 19:21   

Nie no ten bez wątpienia przeznaczony jest do normalnych silników ''ciecz''

Co do filmu itd zgadzam się masz rację i właśnie o taką odp mi chodziło czy ktoś jeździł na tym oleju lub wie coś na temat jego pracy przy tych silnikach lub podobnych :)

pozdro yosh
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Olej SAE
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.