Przesunięty przez: Kaszubski
19 Marzec 2016, 13:33
Problem z wydechem
Autor Wiadomość
 klimas79


Informacje
pomorskie

Wiek: 45
Dołączył: 01 Kwi 2013
Posty: 2
Skąd: Gdynia
Wysłany: 1 Kwiecień 2013, 12:16   

Witam wszystkich. Jestem Klimas i jest to mój pierwszy wpis. Nie wiem czy to dobre miejsce na przedstawianie się. Oglądałem zdjęcia waszych cors i ich remontów. Pozwoliłem sobie skopiować jedno z nich bo mam problem ze śrubą od obejmy wydechu, która na wybojach uderza w belkę dokładnie nie wiem jak ona się nazywa bo nie jestem mechanikiem. Czy jest to kwestia zużytych amortyzatorów?
A tak pozatym to miałem w sobotę niezłego dzwona :ojj: Jutro zrobię parę zdjęć i postaram się je tutaj umieścić bo nie wiem czy jest sens to naprawiać. Chociaż wolałbym to tanio jakoś sam zrobić, ponieważ trochę włożyliśmy kasiory w naszą poczciwą corsinę (cały układ hamulcowy przód i tył, nowy wydech, jakiś rok temu uszczelka pod głowicą...) Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję. Jak mam założyć nowy temat w innym miejscu to powiedzcie bo jestem na razie trochę czeski. Pozdrawiam

PS. Nie mogę dorzucić zdjęcia. Chodzi mi o tą śrubę z 4 zdjęcia z postu Zyzia.
 
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 1 Kwiecień 2013, 13:54   
   Moje auto: VW Golf 4


Przeniosłem Twój temat i napisałem Ci wiadomość jak zakładać tematy w odpowiednich działach.Zależy jak mocny był dzwon i czy coś się nie poprzesuwało.Umieść zdjęcia i zobaczymy co da się zrobić.
Domyślam się że chodzi o obejmę która trzyma łączenie 2tłumika z 3.
http://i582.photobucket.c...zpsec4f782a.jpg
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 1 Kwiecień 2013, 18:18   
   Moje auto: AG Z14XEP


w wakacje sam wymieniałem wydechy i też mi stukało na dziurach, podskokach itp. Po prostu montaż tłumika w pojedynkę i bez kanału nie jest taki prosty. Po jakimś czasie rozkręciłem wszystko jeszcze raz i po kolei zawiesiłem tłumik tak, by kolanko z tą obejmą wisiało jak najwyżej od belki. teraz już nie stuka w tamtym miejscu :)
 
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 1 Kwiecień 2013, 19:27   
   Moje auto: VW Golf 4


Milion napisał/a:
teraz już nie stuka w tamtym miejscu
bo wystarczy tę obejmę obrócić tak jak na zdjęciu i odpowiednio włożony 2 i 3 tłumik.
 
 
     
 klimas79


Informacje
pomorskie

Wiek: 45
Dołączył: 01 Kwi 2013
Posty: 2
Skąd: Gdynia
Wysłany: 1 Kwiecień 2013, 21:31   

Mam tak jak ty na zdjęciu czyli po ukosie ale i tak stuka. Dzięki za pomoc.

[ Dodano: 1 Kwiecień 2013, 23:00 ]
Jak mozna wrzucić fotkę bo próbuję i nic. Czy zdjęcia muszą mieć odpowiednią wielkość?
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Problem z wydechem
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.