Przesunięty przez: Kaszubski
19 Marzec 2016, 13:19
Monowtrysk
Autor Wiadomość
 TheRans


Informacje
malopolskie

Dołączył: 14 Mar 2013
Posty: 2
Skąd: Sułkowice
Wysłany: 14 Marzec 2013, 15:24   Monowtrysk

Siemanko wszystkim,

Uprzedzam że przegrzebałem całe forum i wyszukiwarka nic nie znalazła więc jak coś to nie bijcie :krzesłem:

Mam taki problem, ojciec mój jest szczęśliwym (prawie) posiadaczem Corsy B z rocznika 95. Corsa, nie ojciec. Niestety niedługo po zakupie zaczęła mu ona palić więcej niż on sam to też poturlał się gdzieś do warsztatu gdzie zdiagnozowali mu zepsuty, czy jak to nazwał pan "lejący" wtrysk. Mnie przy tym nie było więc niestety to całe info jakie mam na ten temat. No i ojciec zlecił mi wymianę tego wtrysku, bo od czego kowal ma kleszcze ... Wiem że to nie wszystko takie proste i zastanawiam się czy mogę dopasować monowtrysk z innej corsy (oczywiście też 1.2)? Co i jak muszę wymienić, bo np. nie jestem pewny czy komputer też powinienem wymienić? są zintegrowane? A może wystarczy mi wymienić sam wtrysk, wkład, a nie wszystko (chociaż taniej i łatwiej znaleźć wszystko)? Co Wy na to?

Znalazłem takie coś na allegro, ponoć gwarancja i takie tam...
Kod:
http://allegro.pl/monowtrysk-wtrysk-paliwa-opel-corsa-1-2-slask-i3093789184.html


A tutaj sweet focia nr. mojego wtrysku:
 
 
     
 Yogi97037



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 197
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 14 Marzec 2013, 16:39   

Spkojnie możesz wymienić wtryskiwacz bez podmiany kompa będzie współpracował :)
 
 
     
 sQcha
Zasłużeni
Opel Man!ac



Informacje
Zaproszone osoby: 1
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Imię: Piotr
Pomógł: 13 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 280
Skąd: Dzierżoniów DDZ
Wysłany: 14 Marzec 2013, 18:40   
   Moje auto: Corsa B, Astra F, Zafira A


Wymieniać możesz, tylko ta diagnoza dla mnie jest podejrzana.
Czy auto mocno dymi, strzela z wydechu?

Sprawdzałeś sondę lambda?

"Lejący wtrysk" to raczej przypadłość silników z wtryskiem bezpośrednim.
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 14 Marzec 2013, 19:52   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Swoją Drogą Te Wtryski Psują się 1 na Milion z tego co się orietuje. Podłączył bym go Gdzieś indziej pod Komputer ciekawe co Tam Powiedzą?
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15 Marzec 2013, 19:04   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Jeśli wtrysk leje za dużo paliwa to przyczyny trzeba szukać gdzieś indziej , sprawdź stan przewodu podciśnieniowego map-sensora, może być też walnięta sonda lambda i to prawdopodobnie lambda szwankuje.
 
 
     
 TheRans


Informacje
malopolskie

Dołączył: 14 Mar 2013
Posty: 2
Skąd: Sułkowice
Wysłany: 16 Marzec 2013, 02:03   

Dzięki za rady

No właśnie kurcze wiecie... gdybym to ja się zajął tym od początku, pojeździł i zdiagnozował mniej więcej... a tak to po prostu ojciec mi dał wtrysk i powiedział "wymień" :P Z tego co wiem do samochód naprawdę ciężko chodzi, ale nie kopci ani nie strzela.

Sprawdzał go na stacji diagnostycznej (gdzie ma jakiegoś swojego przyjaciela) więc podejrzewam że sondę sprawdzili najpierw.... przynajmniej powinni. Nie wiem, drogie to to nie jest w sumie jakoś strasznie, wymienię to napiszę co i jak.

A który jest to ten przewód? Tak mniej więcej, żebym długo nie grzebał tam na mrozie :P
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Monowtrysk
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



Czytaj nasze artykuły http://kurierregionalny.pl/kuchnia-biala-kuchnia-szara-10-aranzacji-wnetrz-dla-milosnikow-minimalizmu/%
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.